Çarşamba , 20 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Suriyeliler

Etiket Arşivi: Suriyeliler

Irkçı mitinge valilikten izin çıkmayınca Suriyeliyi bıçakladılar!

Şanlıurfa’da sosyal medyadan ırkçı çağrılar yaparak ‘Suriyelileri istemiyoruz’ mitingi yapmak isteyen ancak valilik tarafından izin verilmeyen grup, sokak arasında karşılaştıkları 3 Suriyeliden 1’ini bıçakla yaraladı, 2’sini de tekme tokat dövdü. Olayla ilgili 15 kişi gözaltına alındı.   Şanlıurfa’da sosyal medya üzerinden çağrılar yapan bir grup, bugün kent merkezindeki Topçu Meydanı’nda, ‘Suriyelileri istemiyoruz’ mitingi yapacaklarını duyurdu. Konunun duyulmasının ardından hafta içi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hatay’da Suriyeliler Alevi mahallesine saldırdı

hatay

Son günlerde sınıra yakın bölgelerde artan çatışmalar, Suriye kasabalarında Alevilerin katledilmesi ve mezhepçi söylemin tırmanması nedeniyle fazlaca tedirgin olan Hatay’ın merkez Antakya ilçesinin Sofular Mahallesi’nde, Suriyeli bir kişinin Alevi bir kadını sözlü olarak taciz etmesi üzerine kadının ağabeyi ile Suriyeli yurttaşın arasında tartışma çıktı. Büyüyen tartışmanın ardından Suriyeli yurttaşın tanıdıklarına haber vermesi üzerine yaklaşık 60 kişilik bir grup mahalleye gelerek ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP iktidara gelirse Kılıçdaroğlu’nun Suriyelilere bir teklifi olacak

Kemal Kilicdaroglu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında Suriye ve Ortadoğu’ya barışı getireceklerini belirterek, “Suriyeli kardeşlerime diyeceğim ki, ‘Bir milyon 700 bin kardeşim, git kardeşim, baba ocağına geri dön, sana her türlü yardımı yapacağız.’ Sana şu ana kadar 5,5 milyar dolar harcadık, helali hoş olsun. Ama CHP iktidarında ‘Suriye’ye huzur geldi, git kardeşim kendi ülkende çalış’ diyeceğiz” dedi. ... Devamını Oku »

  • Tweet