Salı , 21 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: seçim

Etiket Arşivi: seçim

Kıbrıs’ta rüzgâr soldan esiyor

21trfs1mustafaakinci

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 7’nci cumhurbaşkanını belirlemek için önceki gün yapılan seçimlerin ilk turunda, en fazla oyu mevcut Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile ve bağımsız aday Mustafa Akıncı aldı. Tıpkı Yunanistan’daki SYRİZA gibi sol partiler ile geniş halk kitlelerinin desteğini arkasına alan Mustafa Akıncı, seçimin önceki günkü ilk turunda Derviş Eroğlu’nun hemen ardından gelerek ikinci oldu.   Hiçbir adayın cumhurbaşkanı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ankara’da korkunç iddia..AKP kritik belgeleri imha etmeye başladı !

21akp

Millet Gazetesi AKP’yi ve Ankara’yı karıştıracak bomba kulis bilgileri paylaştı. Mutlu Çölgeçen imzalı habere göre  göre seçimlerde yeni Hükümeti kuracak 276 milletvekilini bulamama korkusu yaşayan AKP, kritik devlet kurumlarda bilgi-belge imhasına başladı… İşte Millet Gazetesi’nin gündeme getirdiği bomba kulis bilgileri; KULİS 1 SARAY’A HARA Son anketlere göre AKP’nin oylarında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Ve yine anketlere göre bu düşüşte Maliye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kuzey Kıbrıs’ta resmi olmayan seçim sonuçları açıklandı

,1FricOIRDUyGSgHPx3_mXw

Kuzey Kıbrıs’ta  seçmenler, ülkenin yeni cumhurbaşkanını belirlemek için sandık başına gitti. Saat 08.00’de açılan sandıklar, 18.00’de kapandı. Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından sayıma geçildi. Yüzde 62 ile düşük bir katılımla yapılan seçimlerde oyların tamamına yakını sayıldı. Derviş Eroğlu yüzde 29,33; Mustafa Akıncı yüzde 26,27; Sibel Siber yüzde 22,73; Kudret Özersay yüzde 20,56 oy aldı. Buna göre, en çok oyu alan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve bağımsız ... Devamını Oku »

  • Tweet

Oyunuzu nerede kullanacaksınız? Tıklayın öğrenin

seçim

Yüksek Seçim Kurulu, 7 Haziran’da genel seçimler için sandık başına gidecek vatandaşların nerede oy kullanacağını açıkladı.   Vatandaşlar YSK’nın internet sitesi üzerinden nerede oy kullanacaklarını öğrenebilecek. YSK, aynı zamanda yurt içi veya yurt dışında bulunan seçmenlere 444 99 75 numaralı çağrı merkezi numarasıyla 7 gün 24 saat yardımcı olabilecek.   Oyunuzu kullanacağınız yeri öğrenmek için tıklayın. Devamını Oku »

  • Tweet

Bir dönem Erdoğan’ın en yakınındaydı..Tüzmen’den AKP’ye sert sözler!

kursat-tuzmen-secimlerde-akp-ak-parti-nin-isi-kolay-olmayacak

Geçirdiği rahatsızlık sonucu siyasetten uzaklaşan eski Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Siyasete dönme konusunda bir niyetinin olmadığını kaydeden Tüzmen, asıl işinin dalgıçlık eğitmeni olduğunu ve bu işine devam ettiğini belirtti. ‘SİYASETTE VE BÜROKRASİDE EHİL KİŞİLER OLMALI’ Türkiye’de siyasette ve bürokraside ehil kişilerin olmamasından yakınan Tüzmen, “Ehil insanların bürokraside ... Devamını Oku »

  • Tweet

Komünist Parti’den 550 kadın aday

komunist_parti

Komünist Parti 7 Haziran seçimlerine 550 kadın adayla giriyor.   Partinin seçim açıklamasında “7 Haziran’dan sonra ülkemizde emekçi kadınlar kendilerini çok daha iyi hissedecekler” dendi.   Komünist Parti milletvekili seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada 550 kadın aday gösterdiklerini belirterek “7 Haziran’dan sonra ülkemizde emekçi kadınlar kendilerini çok daha iyi hissedecekler” dedi. Devamını Oku »

  • Tweet

İşte HDP’nin seçim şarkısı….Öyle bir sürpriz var ki

3333

Dengir Mir Mehmet Fırat, Celal Doğan, Dilek Öcalan, Garo Paylan, Pınar Aydınlar, Osman Baydemir, Hüda Kaya, Sırrı Süreyya Önder, kadın adaylar ve eş başkanlar basının en fazla ilgi gösterdiği adaylar arasında yer aldı. Toplantıda HDP’nin seçim şarkısı da tanıtıldı. İşte o şarkı: HDP’nin seçim şarkısı 7 Haziran seçimleri için şarkısını hazırlayan HDP, “Bizler HDP, Biz’ler Meclise” şarkısını belirledi. HDP’nin seçim ... Devamını Oku »

  • Tweet

Listelerin düşündürdüğü

sezin-öney

Bugünlerde, geçen bir yıl boyunca çıkan yeni kanunları inceliyorum. Sonuç net: Değil demokrasi olmak, Türkiye artık, demokrasi yolunda bile değil. Seçimlerin varlığı da, bu gerçeği değiştirmiyor: Brunei, Suudi Arabistan gibi birkaç ülke dışında, dünyanın tüm ülkelerinde şu veya bu şekilde seçimler var. Listelere bakınca bana en çarpıcı gelen sonuç şu: Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlere parti olarak giriyor. Devlet zırhını kuşanan, devletin ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’de skandal hata ! .5 dakika gecikse 23 ilde seçime giremiyordu !Kim kurtardı ?

HDPADAYLIK

CNNTÜRK’te yer alan habere göre Halkların Demokratik Partisi ilk olarak, diğer illeri sonradan tamamlamak üzere 58 ili kapsayan milletvekili aday listesini YSK’ya sundu. Ancak yasaya göre 41 seçim bölgesinin üzerinde bölgede aday gösteren bir partinin, diğer illerde de sonradan aday gösterebilmesi için, her ilden en az bir kişiyi aday göstermesi gerekiyordu. YSK UYARISI KURTARDI YSK’nın hatayı farkedip HDP’yi uyarması üzerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdem Sarayı çok kızdıracak..’Seçmen öyle bir uyaracak ki’

erdemtarhan

KONDA Yönetim Kurulu Başkanı ve Radikal yazarı Tarhan Erdem, 2 Nisan günü yayınlanan, “Evet, buhran seçimde geçilecek” başlıklı yazısında seçmenin iktidara bir ‘uyarıda’ bulunacağını söyledi. Erdem bu iddiasının gerekçelerine ilişkin bazı açıklamalar da yapıyordu. Ancak Erdem’in üzerinde durmadığı ve açıklanması gerektiğini düşündüğümüz noktalar vardı. Örneğin, ‘buhran’ tahlili yapma gerekçesi neydi ve seçmenin 7 Haziran’da iktidarı ‘uyarma’ yoluna gideceğini nasıl söyleyebiliyordu? ... Devamını Oku »

  • Tweet