Çarşamba , 20 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: seçim anketi

Etiket Arşivi: seçim anketi

Gezici’nin son anketi: AKP yüzde 38, CHP yüzde 30

anketttt

Gezici Araştırma Şirketi’nin son kamuoyu yoklamasına göre, halkın yüzde 38.2’si AKP’ye, yüzde 30.1’i CHP’ye, yüzde 17.1’i MHP’ye, yüzde 10.5’i ise HDP’ye oy verecek. Ankete göre, AKP’ye güven, son yedi-sekiz ayda azaldı.   Gerek 30 Mart yerel seçiminin gerekse Türkiye ve KKTC’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarını gerçeğe en yakın tahmin eden Gezici Araştırma Şirketi, Nisan sonu 2015 anket sonuçları yayımladı. Türkiye genelinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte AKP’nin sır gibi sakladığı o anket…HDP barajı aşıyor

anket

AKP’nin kendisine yakın kamuoyu araştırma şirketlerine yaptırdığı ankette ve çıkan sonuçlardan sonra sakladığı iddia edilen anket sonuçları deşifre oldu.   aktifhaber.com’da yer alan habere göre uzun süredir temel bir iddiam var. Hükümet kendisine yakın anket şirketleri vasıtasıyla kamuoyunu yanlış yönlendirecek algı çalışmaları yapıyor.   Daha önce de yazdığım gibi temel gözlemim şu: AKP’ye çalışan şirketler, AKP’yi alacağı gerçek oydan +5 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye bu anketi konuşacak…AKP eriyor..MHP’de büyük sürpriz!

ak-parti-adaylari1

Metropoll Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Özer Sencar, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) işbirliği yapması durumunda alınacak tahmini oy oranın yüzde 21,5 olduğunu söyledi. Sencar, kararsızlar dağıtıldıktan sonraki AKP’nin oy oranın ise yüzde 41.8 olduğunu belirtti. Prof. Özer Sencar, Samanyolu Haber TV’de dün yayınlanan ‘Demokrasi Nöbeti’ programına konuk oldu. Metropoll’ün son araştırmasını canlı yayında paylaşan Sencar, Mart ... Devamını Oku »

  • Tweet

Anketçilere verilen ihaleler araştırılsın

söyleşi

AKP oylarını yüzde 39 gösteren anket sonrası mali polisin bastığı Gezici Araştırma Şirketi’nin sahibi Murat Gezici, kamu ihalelerinin iktidara yakın araştırma şirketlerine akıtıldığını anlattı. Gezici, geçen yıl yapılan yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sonuçlar hakkında en yakın tahminleri yapan araştırma şirketi olmuştu. Şirket, hafta içinde de yaptığı son anketin detaylarını medya ile paylaştı. AKP’nin yaklaşan genel seçimlerde yüzde 40’ın altında oy ... Devamını Oku »

  • Tweet

Anketi beğenmedi polisini gönderdi

anket

Gezici Araştırma Şirketi’ne baskın yapıldı. Şirket, birkaç gün önce yayımlanan anketinde AKP oylarının yüzde 39’a düştüğünü belirtmişti. Yerel seçimlerin sonuçlarını gerçeğe en yakın tahmin eden Gezici Araştırma Şirketi’ne AKP oylarının düştüğünü gösteren son anketinin sonuçlarını açıklamasından hemen sonra baskın yapıldı. Maliye, dün AKP’nin oylarının yüzde 39’lara düştüğünü açıklayan Gezici Araştırma Şirketi’nin kapısına dayandı. Şirkette yapılan mali inceleme sonucunda tutanak tutuldu. ... Devamını Oku »

  • Tweet