Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: savaş

Etiket Arşivi: savaş

Flaş…Flaş…Davutoğlu Tekin’i yalanlarken doğruladı … ‘Şu anda müdahale..’

yeni-tekin

Başbakan Ahmet Davutoğlu, perşembe günkü Bingöl ve Elazığ mitinglerinden Ankara’ya dönerken uçakta gazetecilerle sohbet etti. Davutoğlu, Suriye’deki dengelerin rejim aleyhine değişmekte olduğunu vurguladı. Türkiye ile S.Arabistan arasında Suriye konusunda anlaşmaya varıldığı yolunda yabancı basındaki haberler konusunda da Davutoğlu “Yeni bir durum yok Suriye konusunda. S. Arabistan’la yeni kral döneminden beri ilişkiler çok olumlu seyirde izliyor. Eskiden de anlaşıyorduk, şu anda ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ve Tekin’den hükümete jet yanıt:’Haberin kaynağını bırak..Yalanla artık beni’

11gursel

Taraf’ın manşetine taşıdığı ‘Türkiye Suriye’ye girecek’ iddiasını yineleyen CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, hükümetten gelen ‘iddianın kaynağını açıkla’ sözlerine tepki gösterdi. Tekin gazetecilerin soruları üzerine İstanbul’da şu açıklamayı yaptı: “Sayın Enerji Bakanı benim kaynağımın kim olup olmadığını sormuş, bu önemli bir şey değil. Bir hükümet yetkilisinden, bir bakandan şu cümleleri duymak istiyoruz. (Asla ve asla Türkiye cumhuriyeti Ortadoğu projesindeki bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Vatikan’dan AB’ye göçmen çıkışı…Tekneleri bombalamak sorunu çözmez

akdenizde-bir-tekne-faciasi-daha

Katoliklerin merkezi Vatikan, göçmen teknelerini yola çıkmadan imha etmeyi gündeme getiren Avrupa Birliği’ne (AB) sert tepki gösterdi.   Bunun bir savaş eylemi olacağını ifade eden Vatikan, İtalya başta olmak üzere Avrupa ülkelerini, bölgedeki ülkelere silah ihraç etmek suretiyle, savaşları ve şiddeti besleyerek bu göç dalgasına neden olmakla suçladı.   Son olarak 19 Nisan’da 800’e yakın göçmenin Akdeniz’de ölümüyle sonuçlanan faciadan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yüksedağ: ‘Erdoğan ‘savaş’ diyor, biz yeni bir yaşam vaat etmek istiyoruz’

RESIMID_15689611

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, seçimlerde barajı aşmalarının boyunlarının borcu olduğunu söyleyerek, “Çünkü artık savaştığımız yetti. Direnmek gerekirse yine direniriz, yine kavga ederiz ama artık bütün halkların barışa duyduğu, ekmeğe, işe ve özgürlüğe duyduğu yeni bir yaşam vaat etmek istiyoruz” dedi.   HDP’nin Van’dan birinci sıra adayı olan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, seçim çalışmalarını ... Devamını Oku »

  • Tweet

5 soruda Yemen krizi…Neler oluyor..Husiler kimdir ?

yemensavas

Dünyanın en sıcak gündemi hiç kuşkusuz Yemen.. İç karışıklığın ardından Suudi Arabistan öncülüğündeki güçlerin bu ülkeye hava saldırısı başlatması, İran ve Rusya’nın tepkisi, Türkiye’nin saldırıyı desteklemesi önemli gelişmeler… BBC Türkçe servisinde yer alan bir değerlendirme krizin şifrelerini ele aldı. Yemen’de Şii mezhebinden Husilerin başkent Sanaa da içinde olmak üzere geniş alanları kontrol altına almasıyla, zayıf bir hükümet ve bölünmüş bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kobani, yeniden inşası için yardım bekliyor

kobani

Savaşın yıktığı Kobani’nin yeniden inşası için yardım bekliyor. DTSO Ortadoğu ile Ticari İlişkileri Geliştirme Komisyonu, Kobani’yi ziyaret ederek kantonun öncelikli ihtiyaçları konusunda incelemelerde bulundu. Diyarbakır’da Yeniden İnşa Kongresi toplamak istediklerini söyleyen Kobani Kantonu Başkanı Enver Müslim: “Öyle bir şehir inşa edilmeli ki bu direnişe yakışır olsun” dedi. Kobani’nin yüzde 80’nin yıkıldığını belirten Müslim, şu ana kadar 60 bin kişinin geri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ne ben ne de filmlerim savaş yanlısıdır

N07A7996.dng

Amerikan ordusunun gelmiş geçmiş en çok direnişçiyi öldürerek tarihe geçen keskin nişancı Chris Kyle’ın yaşamöyküsünün anlatıldığı American Sniper/ Keskin Nişancı filminin yönetmeni Clint Eastwood, Loyola Marymount Üniversitesi,Sinema TV Bölümünde düzenlenen bir konferansa katıldı. 2014 yılının en yüksek gişe hasılatını yapan pek çok Oscar adaylıkları bulunan Keskin Nişancı ve Obama karşıtlığıyla bilinen Cumhuriyetçi Eastwood, savaş propagandası yaptığı gerekçesiyle bir kesim tarafından ... Devamını Oku »

  • Tweet

Milyonlarca kişi ‘tıkladı’…Barışın değil savaşın fotoğrafı !

kus

Sosyal medya inanılmaz bir fotoğraf karesini paylaşıyor. Kısa sürede milyonlarca kişinin paylaştığı fotoğrafa baktığınızda, bu iki hayvanın sıkı birer dost olduğunun sanabilirsiniz; ancak karede büyük bir savaş var. Yavru gelincik, alçaktan uçan ağaçkakanın üzerine zıplayarak onu öldürmeye çalışıyor. Fotoğraf her ne kadar animasyon filminden fırlamışa benzese de hayatın acı gerçeğini ortaya koyuyor. Hürriyet’te yer alan habere göre Martin Le-May isimli ... Devamını Oku »

  • Tweet

Boşaltılan türbe çevresi kan gölü…PYD ile IŞİD çatışıyor

pyd

Türkiye Süleyman Şah türbesindeki askerleri Şah Fırat operasyonu ile tahliye etti. Bölge yeniden hareketlendi. Silahlı kürt gruplarıyla IŞİD militanları arasında çatışmalar arttı.Çatışmalar boşaltılan türbenin 600 metre yakınlığında bir mesafede gerçekleşiyor. Diğer bir sıcak nokta ülkenin Kuzeydoğusu’nda Irak’a yakın Haseke. YPG bölgede Tel Hamis kasabasını IŞİD’den geri almak için taarruz başlattı. CNNTÜRK’te yer alan habere göre Kobane’de olduğu gibi YPG koordinatları ... Devamını Oku »

  • Tweet

Obama: Savaşımız İslam’la değil

ABD Başkanı Barack Obama, ABD’nin ‘İslam’la değil, İslam’ı kendi hedefleri için saptıranlarla savaştığını’ söyledi. Başkent Washington’da, 60 ülke temsilcisinin katılımıyla düzenlenen Radikal Şiddet ile Mücadele zirvesinde konuşan Obama, din adına insan öldürmekten ve diri diri yakmaktan kaçınmayan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) gibi örgütler için savaşanların, dini liderler olmadığını, terörist olduklarını vurguladı. IŞİD ve El Kaide gibi radikal örgütleri İslam ... Devamını Oku »

  • Tweet