Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: saray

Etiket Arşivi: saray

Arınç’ın bu sözleri sarayı kızdıracak: Çok güzel saraylar yaptık ama

arınç-son

13 yıllık AKP döneminde adalete güvenin azaldığını söyleyen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, “Partimin adını çok severim. Kalkınmada çok iyiyiz ama adalette iyi miyiz? “Sarayı yaptık şimdi sıra adalete geldi” demiştim. Yargı, 10 tane kurum içinden sondan 3’üncü ya da 4’üncü sırada. Yargıya olan güven bitmişse kafamızı ellerimizin arasına alıp düşünmemiz lazım. İtibar kaybettirenler az çok bellidir ama ... Devamını Oku »

  • Tweet

Off..Off..Fuatavni’den Görmez tweetleri: ‘Saray görevden alacak..’

fuatdıyanet

Twitter fenomeni Fuat Avni Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez ile ilgili yine çok konuşulacak iddialarda bulundu. İşte Fuat Avni’nin Mehmet Görmez tweetleri; “Hergün farklı bir sorun çıkıyor. Mehmet Görmez’in Habertürk’e çıkmasına da çok kızdı. ‘Kim buna izin verdi’ diye sordu. Görmez’in, Davutoğlu’nun bilgisiyle programa katıldığı söylenince ‘Bunlar iyice kontrolden çıktı, ne yapmaya çalışıyorlar’ dedi. “Mercedes’i iade edeceğim” açıklamasını duyunca küfürler ... Devamını Oku »

  • Tweet

O şirket son anketi açıkladı… Saray AKP’yi bitiriyor..Oyu yüzde 38..HDP ve CHP yükselişte

gezici-arastirma-sirketi-son-secim-anketi-sonuclari8282d56672674ae70283

Aktifhaber.com’un sorularını cevaplayan Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici, partilerin seçim vaatlerini değerlendirerek, ekonomik söylemlerin muhalefete artı puan kazandıracağını belirtti. Vaatlerin açıklanması sonrası üç büyükşehir olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de AKP ile CHP arasındaki makasın yani oy farkının git gide daraldığını ifade eden Gezici, CHP’nin yüzde 28.5’u bulan oy oranının ekonomik söylemlere devam etmesiyle 30 bandına yükselmesinin mümkün olduğunu sözlerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’li Ensarioğlu’ndan sarayı çıldırtacak sözler:’3-5 oy için barışı kurban edecekler’

akpgalip

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Çözüm Süreci’yle ilgili Saray ve HDP taraflarının açıklamalarını değerlendirdi. AKPli Ensarioğlu, “Seçimlerde üç-beş oy almak için neredeyse çözüm sürecini kurban edecekler, bu tavrı doğru bulmuyorum” dedi. Galip Ensarioğlu’nun  İnternethaber’e yaptığı açıklama  şöyle; “Masadan kasıt masanın kendisi değil, görüşmelerin içeriğidir, çözüm sürecidir, çözümdür. Çözümün kendisi önemlidir, masa denilen şeyin bir kıymeti yoktur. Bir görüşme var mı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş: ‘Saray’daki usta iyi kandırıyor, küçüğü iyi yapamıyor’

Selahattin Demirtas

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hükümeti yolsuzluklar üzerinden eleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldatma işini iyi bildiğini belirten Demirtaş, “Bu saraydaki kişi aldatma, kandırma işini iyi yapıyordu. Ama onun küçüğü onu iyi yapamıyor. Öbürü ustaydı. O yüzden büyük usta diyorlar. Ayak üstü 10 tane yalan söyler ama bana mısın demez” dedi.     Demirtaş, “Yol yapmışsın, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fuatavni’den Babuşçu için şok iddia…Davutoğlu’na ağır sözler !

fuat

Twitter fenomeni Fuat Avni, 7 haziran seçimlerine ilişkin çok çarpıcı iddialarda bulundu. Fuat Avni, Ak Saray’da seçim süreci boyunca adayların nasıl bir yol çizileceği konusunda toplantı düzenlendiğini iddia etti. İşte Fuat Avni’nin o iddiaları… 1. Seçim çalışmaları için Kaçak Saray’da ….’in avaneleri toplantılar düzenliyor. Toplantı kararları teşkilata gönderiliyor. 2. Toplantıda en çok medya üzerinden yürutülecek kampanyalar ele alınıyor. AKP’liler TV ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu kadarına pes…Gökçek AOÇ’nin 8 dönümünü daha Saray’a verdi !

erdogansaray

Ankara  Büyükşehir Belediye Meclisi, Başbakanlık’ın talebi üzerine Atatürk Orman Çiftliği’nde (AOÇ) Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait 63386 ada 6 parselde yer alan 8 bin 406 metrekarelik yerin 2 yıllığına Cumhurbaşkanlığı Sarayı için tahsis edilmesine karar verdi. Hürriyet’ten Mert Gökhan’ın haberine göre Meclis gündemine gönderilen Başkanlık Yazısı’nda Yenimahalle İlçesi Ormançiftliği Mahallesi sınırları içerisinde Başbakanlık hizmet binasına ait 63386 ada 6 parseldeki belediye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’tan inanılmaz iddia:’Ordu AKP için oy istiyor..Utanın..Yazık size’

21

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin il başkanları toplantısında konuşuyor. İşte Hürriyet’te yer alan  Demirtaş’ın açıklamalarından satır başları: ‘Serada yetiştirilen naylon iktidarlar olarak ülkeyi yönettiler. İlk kez bir halk hareketinin ben iktidara talibim demesini içine sindiremiyorlar. Olsa olsa proje olarak görüyorlar. Elbette aynı üslupla cevap vermeyeceğiz. Bu ülkenin cumhurbaşkanı kadar seviyesiz değiliz. Biz halk çocuğuyuz. İçine düştükleri durumun panik ... Devamını Oku »

  • Tweet

Torbadan Erdoğan’a para çıktı

erdoğan

Meclis’te görüşmeleri sabaha kadar devam eden torba yasada son dakika önergesiyle yeni bir düzenlemeye gidildi. İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün sunduğu önerge ile Cumhurbaşkanı’na örtülü ödenek getirildi. Önerge ile Cumhurbaşkanlığına istihbarat toplama yetkisi de verildi. Muhalefet bunun rejim değişikliği anlamına geldiğini belirterek sert tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Meclis Genel Kurulu’nda Kamu Mâli Yönetimi ve Kontrolü Kanunu’nun “örtülü ödenek” maddesinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray doymuyor….Artık ‘Örtülü ödeneği de’ var…Bütçesi yüzde 100 arttı

tayyıportulu

Meclis’te sabaha kadar görüşülen torba yasada son dakika önergesiyle sürpriz bir düzenlemeye gidilerek, başbakan gibi cumhurbaşkanına da örtülü ödenek getirildi. Hürriyet’ten Turan Yılmaz’ın haberine göre Anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle düzenlemeye sert tepki gösteren muhalefet, örtülü ödenek önergesini kabul eden AKP’lilere, “Davutoğlu’nun haberi var mı yok mu” sorusunu da yöneltti. ÖNERGE ÜÇ AYLIK BAKANDAN Seçim döneminde görev yapmak üzere atanan İçişleri ... Devamını Oku »

  • Tweet