Çarşamba , 31 Aralık 2014
Anasayfa » Etiket Arşivi: rusvet

Etiket Arşivi: rusvet

FIFA’da şok istifa!

Michael Garcia

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA-Fédération Internationale de Football Association) Etik Kurulu Soruşturma Komisyonu Başkanı Amerikalı Michael Garcia, hazırladığı rapor tam olarak açıklanmadığı için görevinden istifa etti. 2018 ve 2022 Dünya Kupası finallerinin Rusya ve Katar’a verilirken rüşvet verildiği iddiaları üzerine soruşturma görevi verilen Garcia 350 sayfalık bir rapor hazırladı. Garcia raporu 75 kişinin ifadesine başvurup yaklaşıp 200 bin sayfalık belge ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP kurucusu Yalçıntaş’tan yolsuzluk ve rüşvet isyanı !

nevzat

AKP’nin kurucularından Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, devletin yolsuzluk ve rüşvet ile iki büyük darbe yediğini belirtti. Yalçıntaş, “Birincisi, kalkınmada kullanılacak ve büyük projelerde değerlendirilecek paralar bu şekilde şunun bunun cebine giriyor. Burada bir kere ekonomik bir darbe yenmiş oluyor. İkinci olarak da bunu gören bunu bilen, bundan paylanan bir zümre ortaya çıkıyor. Böylece devlet ahlâkî bir darbe de yiyor” dedi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Susma, sustukça…

cafer solgun

1987 yılında, aylık bir sosyalist derginin genel yayın yönetmeni olarak çalışıyordum. 12 Eylül faşizminin kanlı uygulamalarını teşhir eden ve ülkeye hâkim kıldıkları korku imparatorluğuna karşı duran yayınlar yapıyorduk. Her sayımız toplatılıyor, temsilciliklerimiz, muhabir ve okurlarımız ağır baskılara maruz kalıyordu. Bizimle aynı “kaderi” paylaşan sınırlı sayıda başka dergiler de vardı. 1988 yılında bir “sosyalist basın susturulamaz” kampanyası düzenlemeyi kararlaştırdık. Kampanya çerçevesinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’nun kolunu Erdoğan kesti

davutoğlu

Dört bakanı Yüce Divan’a göndermeye karar veren Davutoğlu, Erdoğan’a takıldı. Saray’dan, “Haşim Kı-lıç’ın olduğu mahkemeye göndermeyin” uyarısı geldi. TBMM Yolsuzluk Komisyonu’nun, dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylamasını 5 Ocak’a ertelemesinin perde arkası netleşti. Buna göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu, bazı parti yöneticileri ile birlikte Egemen Bağış, Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar’ın durumunu değerlendirdi. Neticede Davutoğlu’nun ekibi, dört eski ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kaderleri o gün belli olacak

bakanlar

TBMM Soruşturma Komisyonu Başkanı AParti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, 4 eski bakanın Yüce Divan oylamasının pazartesi günü komisyonda yapılacağını söyledi. Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları nedeniyle eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar için kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu bugün saat 14.00’de TBMM’de basına kapalı olarak toplandı. Yaklaşık 1 saat 40 dakika süren komisyonun ardından Komisyon Başkanı Hakkı ... Devamını Oku »

  • Tweet