Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: roman

Etiket Arşivi: roman

Erdoğan’ı değil Cumhurbaşkanı’nı öldürdüm

ali-abaday

Daha çok sinema yazılarından tanıdığımız Ali Abaday geçtiğimiz günlerde sessizce ilk romanını okurlarıyla paylaştı. Labirent yayınlarından çıkan “Tanrıların Şatosu” isimli kitap Türkçe’de pek alışık olmadığımız bir kurguya sahip. Romanın başında Türkiye’nin halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı öldürülüyor. Ancak Tanrıların Şatosu’nu okuyunca bunun başlangıç olduğunu, devamında da dünya siyasetine yön vermek isteyen bir grubun planlarını görüyorsunuz. Tanrıların Şatosu’nda siyasi suikast ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’li vekillerden çok renkli Roman ziyareti…

gursel-tekin-roman-yurttaslarla-bulusuyor--12365

İstanbul’da seçim çalışmalarını sürdüren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu , Pendik Paşaköy’de çadırda yaşayan Romanları ziyaret etti. Yoksulluk içinde sağlıksız bir ortamda yaşayan vatandaşları gösteren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ,”İşte Sayın Davutoğlu’nun Yeni Türkiyesi bu ” dedi. Yaşlı bir Roman, Tekin’e, “Askere alıyorlar, oy zamanı atıyoruz. Ama bizi böyle yerde niye yaşatıyorlar” diye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Başbakan Davutoğlu’ndan Roman açılımı

RESIMID_15686236

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Roman STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle, Dolmabahçe Ofisi’nde kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıya ünlü şarkıcı Kibariye de katıldı. Davutoğlu’nun burada yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:   1934 yılında tek parti döneminde çıkan iskan kanunu nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu Roman vatandaşlarımızdan özür dilemeye çağırıyorum.   Mesele adayların listeye girmesi değil. Mesele romanların gönlüne girmek.   Canını malını ortaya koyan romanlara ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’dan İzleme heyetine çok sert tepki:’Yeni roman mı yazacaklar’

erd

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna’ya hareketinden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, çözüm süreci izleme heyetine ilişkin bir soruya ise çok sert yanıt verdi: ‘Gelişmeleri ben de gazetelerden okuyorum, benim de haberim yok. ama hükümet üzerine düşeni, gerekeni devam ettirmeli.İzleme heyetine olumlu bakmıyorum.Birilerinin  tatmini içini bu işler yapılmaz. Neyi değiştirir ki..Dağa çeşitli roman yazarları gönderildi, ne değişti. Yeni romanlar mı yazdıracaklar. Buna gerek ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gerçek Grinin Elli Tonu geliyor

gri

Dünyada 100 milyondan fazla kopya satan ve sinemaya uyarlanan “Grinin Elli Tonu”ndaki çok konuşulan erotik sahneler, 1920’de yazılmış bir dizi mektupla neredeyse aynı çıktı. Yayınevi, o mektupları yeni bir romanla yayımlayacak. ABD’li yazar E.L. James’in 2011’de yayımlanarak, tüm dünyada çok satan kitapların zirvesinde uzun süre oturmayı başaran Fifty Shades of Grey/ Grinin Elli Tonu kitabındaki erotik sahneler tanıdık çıktı. Kitabı ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Kafamda bir tuhaflık’

orhan-pamuk

Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk uzun bir aradan sonra imza günü düzenledi ve kendi deyimiyle okurlarıyla göz göze geldi. Beyoğlu’nda bulunan Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde metrelerce uzayan imza kuyruğu, Pamuk’u mutlu etmişe benziyordu. Nobel ödüllü yazar, zaman zaman “kimin için yazıyorsunuz” sorusuyla karşılaştığını belirterek, “benim gibi beş-altı yılda bir yazan yazar hep okurlarını düşünür. Burada imza gününde ... Devamını Oku »

  • Tweet