Salı , 21 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Recep Tayyip Erdoğan

Etiket Arşivi: Recep Tayyip Erdoğan

Babacan Saray’a dokundurdu: ‘Bana başkanlık sistemini soran olmadı’

babacan

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ABD, Dünya Bankası ve IMF yetkililerinin kendisine en çok yaklaşan genel seçimler nedeniyle istikrarı sorduklarını, başkanlık sistemiyle kimsenin ilgilenmediğini dile getirdi.   Hürriyet gazetesinden Sadi Özdemir’in haberine göre Babacan, G20 ve B20 toplantıları için bulunduğu Washington’da, ekonomi liderleriyle bir araya geldi. Babacan kendisine en çok, “Ak Parti’nin tek başına iktidarı devam edecek mi? Türkiye’nin istikrarının ne ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Dikkat. İtinayla yürütme yapılır’ tişörtü Erdoğan’a hakaret sayılıp dava açıldı

RESIMID_15689516

Osmaniye’de geçen yıl yerel seçim kampanyasında AK Parti mitinginde pankart açan eski uzman çavuş 36 yaşındaki İbrahim Alıcı hakkında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin tüzel kişiliğine hakaretten 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Alıcı, kendisini miting alanındaki minibüste dövdükleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu Başbakanlık korumaları hakkında takipsizlik kararının verilmesinin ardından, hakkında dava açılmasıyla şoke olduğunu belirtirken; ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yüksedağ: ‘Erdoğan ‘savaş’ diyor, biz yeni bir yaşam vaat etmek istiyoruz’

RESIMID_15689611

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, seçimlerde barajı aşmalarının boyunlarının borcu olduğunu söyleyerek, “Çünkü artık savaştığımız yetti. Direnmek gerekirse yine direniriz, yine kavga ederiz ama artık bütün halkların barışa duyduğu, ekmeğe, işe ve özgürlüğe duyduğu yeni bir yaşam vaat etmek istiyoruz” dedi.   HDP’nin Van’dan birinci sıra adayı olan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, seçim çalışmalarını ... Devamını Oku »

  • Tweet

Robert Fisk: ‘Ermeniler, ‘iyi Türkleri’ onurlandırmalı’

screen-shot-2010-04-22-at-41029-pm

Independent yazarı Robert Fisk, gazetenin yorum sayfalarında 1915 olaylarına ilişkin kaleme aldığı yazıda İstanbul’da düzenlenecek anmayı, Türkiye’nin tutumunu ve Ermenileri irdeliyor. Makalesine, 24 Nisan’da Taksim Meydanı’nda Ermeni ve Türklerin katılımıyla düzenlenecek anmayı hatırlatarak başlayan Fisk’in yazısında şu ifadeler yer alıyor: “Papa zaten, bu hain eylemi, bir ırkı kasten ve planlı bir şekilde yok etme girişimini, Birinci Dünya Savaşı’nın en korkunç ... Devamını Oku »

  • Tweet

Herkes bu tahmini konuşuyor..AKP’ye seçmen tokadı..HDP’nin son durumu !

9

Araştırma şirketi Konda’nın patronu Tarhan Erdem “7 Haziran’da AKP’ye ciddi bir ders verilecek” dedi. Erdem bu hale gelinmesini “üç beş kişinin iktidar” endişesine bağladı.   Çarpıcı seçim tahminleriyle tanınan Konda’nın Yönetim Kurulu Başkanı Tarhan Erdem, 7 Haziran’daki seçimler öncesinde Bidebunuizle.com’dan Mehmet Güç’e konuştu. Tarhan Erdem’in seçimle ilgili tahlil ve öngörüleri şöyle: AKP, 2010 yılına kadar başlangıçta söylediğini destekleyen ve onları ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kamalak: ‘Erdoğan’ın başkanlık sistemi despotizmdir’

1758269

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ve Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AKP iktidarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Destici, “Dertleri millet değil, kendi iktidarlarını ölene kadar devam ettirmek” derken, Kamalak ise “Başkan, Meclis’i feshedebilecek. Sonra bütün valilileri, hakimleri başkan atayacak. Bunun adı despotizmdir. Bu despotizm değil de nedir” diye konuştu. SP-BBP Milli İttifakı’nın dünkü ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öcalan’ın ailesi İmralı’ya ziyaretin engellenmesine tepkili

4

Çözüm süreci kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyetinin sık sık ziyaret ettiği PKK lideri Abdullah Öcalan’ı, ailesinin görmesine izin verilmiyor. Öcalan’ın yanına, 6 Ekim 2014’ten bu yana birinci derece yakınlarından hiç kimse gidemedi. Kardeşi Mehmet Öcalan, “16 yıldır bir ada cezaevinde zaten tecrit koşulları söz konusu iken 15 günde bir var olan görüşme hakkımızın da engellenmesi tecridi daha da ağırlaştırmaktadır. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’ın açtığı ‘hakaret’ davaları dış basının da gündeminde!

823206-20551463-1600-900

İngiliz yayın kuruluşu BBC, Türkiye’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret ve küçük düşürme ile ilgili davalara ”Cumhurbaşkanı’na hakaret etmekteki mesele” başlıklı yazısında yer verdi.   BBC’nin İstanbul muhabiri Mark Lowen, Cumhurbaşkanını küçük düşürdükleri gerekçesiyle haklarında çok kere dava açılan mizah dergisi Penguen’i ele aldığı yazısında, derginin son sayısındaki Cumhurbaşkanı’nın çalışma ofisi olarak inşaa edilen Aksaray’ı çizdiği karikatüre değindi.   ... Devamını Oku »

  • Tweet

Economist: ‘Türkler Ermeniler ile ilişkilerini düzeltmeli’

150216154111_turk-arm_protocol_zurich_512x288

Haftalık Economist dergisi son sayısında başyazılarından birini, 1915 olaylarının 100. yılında Türkiye-Ermenistan ilişkilerine ayırdı. Dergi “İyileştirme zamanı” başlıklı yazıda, “Türkler, soykırım kelimesi üzerinde tartışmaktansa Ermeniler ile ilişkilerini düzeltmeli” yorumunu yaptı. Economist’in başyazısı, “Günümüzde hiçbir şey geçmiş kadar tahrik edici olmaz” cümlesiyle başlıyor. Yazıda Papa Francesco’nun Pazar günü Vatikan’da Ermeniler için düzenlediği bir ayinde “soykırım” sözcüğünü kullandığı, Türkiye’nin de öfke ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

Times yazarı Aaronovitch: ‘Hepimiz soykırım yapma kapasitesine sahibiz’

indir (1)

İngiliz Times gazetesinin köşe yazarlarından David Aaronovitch bugünkü yazısında Papa ve Türkiye’nin karşılıklı açıklamalarıyla alevlenen “Ermeni Soykırımı” tartışmasını ele aldı. Aaronovitch, “Hepimiz soykırım yapma kapasitesine sahibiz” başlıklı yazısında, yaşanan tartışmanın hiçbir ülkenin tarihinden kaçamayacağını gösterdiğini vurguladı. Papa Francesco, Pazar günü Vatikan’daki San Pietro Bazilikası’nda yapılan “Ermeni şehitliğinin 100. yılı için kutsal ayin” adlı törenin açılışında, “Son yüzyılda insanlık üç büyük ... Devamını Oku »

  • Tweet