Cumartesi , 25 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: radikal

Etiket Arşivi: radikal

Herkes bu yazıyı konuşuyor..CHP ve HDP neden yükseliyor..AKP neden eriyor !

fuatkeyman

Fuat Keyman Radikal’de yer alan yazısında 7 Haziran seçimlerine ilişkin çok çarpıcı bir değerlendirme yaptı. Kısa sürede paylaşım rekoru kıran yazı aynen şöyle: “Son zamanlara kadar, AK Parti-HDP ağırlıklı devam eden seçim gündemi ve tartışmasında CHP nasıl güçlü bir biçimde potaya girdi? İşte bunun beş nedeni… CHP ve HDP’nin seçim bildirgeleri arka arkaya açıklandı. CHP’nin bidirgesi, ekonomi alanındaki vaatleri ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdem Sarayı çok kızdıracak..’Seçmen öyle bir uyaracak ki’

erdemtarhan

KONDA Yönetim Kurulu Başkanı ve Radikal yazarı Tarhan Erdem, 2 Nisan günü yayınlanan, “Evet, buhran seçimde geçilecek” başlıklı yazısında seçmenin iktidara bir ‘uyarıda’ bulunacağını söyledi. Erdem bu iddiasının gerekçelerine ilişkin bazı açıklamalar da yapıyordu. Ancak Erdem’in üzerinde durmadığı ve açıklanması gerektiğini düşündüğümüz noktalar vardı. Örneğin, ‘buhran’ tahlili yapma gerekçesi neydi ve seçmenin 7 Haziran’da iktidarı ‘uyarma’ yoluna gideceğini nasıl söyleyebiliyordu? ... Devamını Oku »

  • Tweet

Avrupalı gençler neden IŞİD’e katılıyor (2)  

Emrah-Çelik

Avrupa’da doğup büyüdükleri, seküler bir eğitimden geçtikleri hâlde, bazı müslüman gençlerin IŞİD gibi bir örgüte katılma kararı almaları herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Bu gençlerin sayıları görece az da olsa, böylesi bir eğilim, üzerinde durulmayı hak ediyor. Çünkü çeşitli versiyonlarıyla ‘radikalleşme’, Avrupa’nın bir süredir gündemini meşgul ediyor, uzun bir süre daha da edecek. “Dinin dünyaya dönüşü” başlıklı yazımda kastettiğim hususlardan biri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Obama: Savaşımız İslam’la değil

ABD Başkanı Barack Obama, ABD’nin ‘İslam’la değil, İslam’ı kendi hedefleri için saptıranlarla savaştığını’ söyledi. Başkent Washington’da, 60 ülke temsilcisinin katılımıyla düzenlenen Radikal Şiddet ile Mücadele zirvesinde konuşan Obama, din adına insan öldürmekten ve diri diri yakmaktan kaçınmayan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) gibi örgütler için savaşanların, dini liderler olmadığını, terörist olduklarını vurguladı. IŞİD ve El Kaide gibi radikal örgütleri İslam ... Devamını Oku »

  • Tweet

Die Welt: Ankara’nın radikal Hamas’tan başka ortağı kalmadı

Alman Die Welt gazetesi, Türkiye’nin bölgede rahat ilişkiler içindeki tek partnerinin Hamas olduğunu yazdı. Sağ eğilimli Die Welt gazetesi, Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal’in AKP’nin geçen hafta sonunda Konya il kongresine katılması hakkında “Ankara’nın rahat ilişkiler içinde olduğu tek partner Hamas” yorumunu yaptı. Deutsche Welle Türkçe’nin aktardığına göre Ankara-Hamas ilişkisine dair gazetenin yazısı şöyle: “Arap dünyasında Türk politikacıların memnuniyetle karşılandığı ... Devamını Oku »

  • Tweet