Çarşamba , 13 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ordu

Etiket Arşivi: ordu

Flaş…Flaş…Davutoğlu Tekin’i yalanlarken doğruladı … ‘Şu anda müdahale..’

yeni-tekin

Başbakan Ahmet Davutoğlu, perşembe günkü Bingöl ve Elazığ mitinglerinden Ankara’ya dönerken uçakta gazetecilerle sohbet etti. Davutoğlu, Suriye’deki dengelerin rejim aleyhine değişmekte olduğunu vurguladı. Türkiye ile S.Arabistan arasında Suriye konusunda anlaşmaya varıldığı yolunda yabancı basındaki haberler konusunda da Davutoğlu “Yeni bir durum yok Suriye konusunda. S. Arabistan’la yeni kral döneminden beri ilişkiler çok olumlu seyirde izliyor. Eskiden de anlaşıyorduk, şu anda ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fabrikada korkunç patlama..Ağır yaralı işçiler var !

son dakika

Ordu’nun  Ünye İlçesi’ndeki çimento fabrikasının fırın soğutma ünitesinde meydana gelen patlamada 5 işçi yanarak ağır yaralandı. Olay, bu sabaha karşı Ünye Çimento Fabrikası fırın soğutma ünitesinde meydana geldi. Buradaki arızayı gidermeye çalışan işçilerin bulunduğu alanda gaz sıkışması sonucu patlama oldu. İşçiler 30 yaşındaki Zeki Aydın ve Şenol Çalışkan, 33 yaşındaki Adem Al, 35 yaşındaki Şenol Sencar ile 45 yaşındaki Muhlis ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu bombaladı:’Ordu siyasete giremez ama AKP varlığını orduya borçlu’

kılıcozel

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal D’de yayınlanan “5N 1K” programında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. “Emeklilere iki maaş ikramiye taahhüdüne yapılan eleştirilerin” sorulduğu Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Davutoğlu hayatında hiç bütçe yaptı mı, vergi topladı mı, bütçe dengeleriyle ilgili oturup ‘ya şunu bir tartışalım’ dedi mi? Emin olun hiç dememiştir. Ben bütçe nasıl yapılır, vergi nasıl toplanır, kaynaklar nerelerdedir, gayet iyi bilirim. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Irak: Tikrit’i 3 gün içinde IŞİD’den alacağız

ırak

Irak ordusu ile birlikte IŞİD’e karşı (Irak Şam İslam Devleti) savaşan Şii milislerin sözcüsü Kerim El Nuri, üç gün içinde kenti geri alacaklarını söyledi. Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan İran destekli Bedir Tugayları’nın da komutanlarından El Nuri, kentteki tüm IŞİD üyelerinin kuşatıldığını belirtti. El Nuri, miltanlarının sayısının ise “60-70 civarında” olduğunu aktardı. Kerim El Nuri’nin sözcüsü olduğu “Halk Seferberliği” adlı Şii ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD’e karşı yeni ordu

ışid

Irak’ta IŞİD’e karşı yeni bir güç kuruldu. Selahattin valisi Raid El Cuburi Tuzhurmatu ilçesine bağlı Süleyman Beg nahiyesinde Sünni Araplar tarafından kurulan şehit Umeyye El Cbara ordusunu ziyaret etti. IŞİD’e karşı kurulan bu güçte ülkenin farklı illerinden gönüllü olarak katılımcılar var. Selahattin valisi Cuburi burada, Selahattin ilinin IŞİD’den tamamen arındırılması için operasyonların kapıda olduğunu söyledi. Süleyman beg nahiyesinde eğitim almakta ... Devamını Oku »

  • Tweet