Salı , 6 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: öğrenci

Etiket Arşivi: öğrenci

‘Üniversite öğrencileri fişlenerek göz hapsine alınacak’

fişlenme

İçişleri Bakanlığı’nın, 81 ilin valiliklerine gizli bir talimat göndererek, aparttan pansiyona kadar öğrencilerin kaldığı her yerin izlenmesi emri verdiği öne sürüldü. İddiaya göre, illerde kurulacak komisyonlar elde ettiği değerlendirme bilgilerini her ay merkeze ulaştıracak. Zaman gazetesinde yer alan habere göre komisyona, pansiyon, apart, ev gibi öğrencilerin kaldığı tüm mekanları izleme, ders çalışma merkezleri ve KPSS kursları gibi eğitim kurumlarına giden ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir zamanlar Ermeni kilisesiydi, şimdi ahır

ahır

İzmir Çiğli Özel Anajet Mesleki ve Teknik Meslek Lisesi öğrencileri, tarih ve coğrafya öğretmeni ile çıktıkları ‘yerel tarih gezisi’nde, yetkililerin akıl edemediği şeye dikkat çektiler. 19’uncu yüzyılda yapılan Ermeni kilisesini ziyaret eden öğrenciler, karşılaştıkları manzara karşısında, kilisenin onarılarak müzeye dönüştürülmesi talebini dile getirdiler. Hürriyet’in yer verdiği habere göre, İzmir’in Menemen ilçesi’nde Esat Paşa Mahallesi’nde bulunan 19’uncu Yüzyıl’da yapılan Ermeni kilisesini ziyaret ... Devamını Oku »

  • Tweet

Polisten öğrencilere ‘saray’ müdahalesi!

polisten-ogrencilere-saray-mudahalesi-41240-669x321

Cumhurbaşkanlığı Sarayı önüne giderek eylem yapmak isteyen Öğrenci Kollektifleri üyesi bir gruba polis, biber gazı ile saldırıdı. Çıkan arbedede 22 kişi gözaltına alındı. Öğrenci Kollektifleri üyesi iki grup Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı önüne ve eş zamanlı olarak YÖK binası önünde toplandı. YÖK Başkanı Yekta Saraç’ı ve harç uygulamasını protesto eden grup daha sonra basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından servislerine binmek üzere ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kar tatili isteyen öğrencilerden valiye inanılmaz mesajlar !

ka

Bolu Valiliği, soğuk ve olumsuz hava şartları nedeniyle kamu kurumlarında görevli engelli ve hamilelerin bugün ve yarın idari izinli sayılmalarına karar verdi. Ayrıca özel eğitim alan bütün öğrencilere bu hafta okullar tatil edildi. Bolu’da kar yağışı etkili olurken, öğrenciler okulların tatil olması için Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’na tweetler attı. Vali Zahteroğulları da öğrencilerin kar tatili istekleriyle ilgili bu tweetleri takipçileriyle ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sapık öğretmenden öğrencisine ahlaksız teklif !

kızyenı

Antalya  75’inci Yıl Cumhuriyet Lisesi’nde kopya çekerken yakalanan 4’ü kız 5 öğrenciden 16 yaşındaki E.T.’yi, disiplin sürecine ilişkin görüşmeler sırasında taciz ettiği öne sürülen rehber öğretmen 47 yaşındaki M.S. hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Öğretmenin “Bir ev tutarım sana, hem kızım, hem eşim olursun” gibi ifadeler kullandığı, vücudundaki dövmeyi görmek için tişörtünü açmaya çalıştığı öne sürüldü. Muratpaşa İlçesi’ndeki 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Okuldaki çatışmada biber gazını kim sıktı ? İnanamayacaksınız.

Ankara’da Gazi Üniversitesi’nde okuyan kızlar ile erkek öğrencilerin tutuştuğu kavga İletişim Fakültesi’ni karıştırdı. Kızlar kavga esnasında yanlarında getirdikleri biber gazını erkeklerin üzerine sıktı. Kız öğrencilerden oluşan bir kalabalık öğle vakti; geçen hafta üniversitede karşıt görüşlüler arasında çıktığı belirtilen kavgaya tepki için İletişim Fakültesi bahçesinde basın açıklaması yapmak istedi. Bu esnada daha önce kavga ettikleri erkek öğrenci grubu açıklama yapılmasını engellemek ... Devamını Oku »

  • Tweet

Din dersinde öğrencilere ceset yiyen akbaba görüntüsü izletildi

okul

Antalya’da bir okulda, din dersi öğretmeninin farklı din ve kültürlerde cenaze törenlerini anlatmak adına, akbabaların cesetleri parçalayarak yediği görüntüleri izlettirmesi öğrencilerin tepkisini çekti. Çocukların psikolojisinin bozulması üzerine velilerden şikayet gelince okul hakkında inceleme başlatıldı. Olay Antalya’daki 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde yaşandı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Ayhan Bağdatlı’nın farklı din ve kültürlerde cenaze törenlerini konu alan ders için seçtiği ... Devamını Oku »

  • Tweet

“Kim olursan ol gel ama sen gelme vali” dayağı

eskı

Eskişehir’de  geçen 17 Aralık’ta Anadolu Üniversitesi’nde Mevlana konulu toplantının yapıldığı salona girerek Vali Güngör Azim Tuna’yı protesto eden grup, bu kez kent merkezinde ’Ne olursan ol yine gel / Mevlana. Vali sen gelme’ yazılı pankart açıp valilik önünde basın açıklaması yapmak istedi. 16 gösterici çevik kuvvet polisleri tarafından kollarına plastik kelepçeler takılarak gözaltına alındı. Arfiye Mahallesi İki Eylül Caddesi’ndeki Çarşı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öğrenciler laf attı, camidekiler okul bastı

okul

Şişli’de inanılmaz bir olay yaşandı.   Dün  saat 12.00 sıralarında  Teşvikiye Camii’nin arka tarafında bulunan lisenin öğrencileri, ezan sesinden ve camiden gelen gürültüden rahatsız oldu. Milliyet’te yer alan habere göre öğle saatlerinde ise cemaat cuma namazını kılmak için bahçede saf tuttu. Ezanın okunmasının ardından namazlarını kılmaya başlayan cemaat, hutbenin okunmasının ardından farz namazına durdu. Bu esnada lisenin penceresinden sarkan öğrenciler, yaklaşık ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Bütün çocukları öldürdük, şimdi ne yapalım’

Peşaver'deki Taliban saldırısı

Pakistan’ın Peşaver şehrinde Taliban’ın düzenlediği terör saldırısıyla ilgili ülke genelinde protestolar devam ederken teröristlerin saldırı anında yaptığı telefon görüşmeleri ise dehşete düşürdü. Bir güvenlik yetkilisinin verdiği bilgiye göre teröristler arasında gerçekleşen son konuşmalar, saldırı sonuna kadar teröristlerin Afganistan’daki Taliban yöneticileri ile irtibatta olduğunu gösterdi. Konuşmada “Konferans salonundaki bütün çocukları öldürdük. Şimdi ne yapalım?” diye soran terörist, “Askerlerin gelmesini bekleyin. Onları ... Devamını Oku »

  • Tweet