Salı , 3 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: musul

Etiket Arşivi: musul

Dünya böyle vahşet görmedi… IŞİD, Kürt anneye oğlunun etini yedirdi

ısıdanne

IŞİD’in, esir evladını kurtarmak için acımasız terör örgütünün Musul’daki karargâhına giden bir anneye oğlunun cesedini yedirdiği öne sürüldü. Hürriyet’ten Birce Bora’nın haberine göre geçen yıl Irak’a gidip altı ay boyunca peşmerge saflarında IŞİD’e karşı savaşan Kürt asıllı İngiliz Yasir Abdulla, Sun gazetesine akılalmaz bir iddiada bulundu. Irak’taki köyünün yakınlarda yaşayan bir Kürt kadının başına gelenler yüzünden IŞİD’den nefret ettiğini söyleyen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye Musul’da IŞİD’e karşı savaşacak mı…Bakan net konuştu !

Lohberger Grubu, Almanya, Suriye, IŞİD, cihatçı, Nils D., Mustafa K., Philipp B., Spiegel

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye’nin IŞİD’e karşı koalisyonun bir üyesi olduğunu belirterek, “Bu koalisyonun üyesi olmakla (Musul harekatı) somut katkı vermeye başlamıştır. Bunun dışında ne gibi bir katkı olur, ulusal çıkarlar göz önüne alınarak zamanı geldiğinde bir değerlendirme yapılır ve koalisyon üyesi olmanın gerektirdiği sorumluluklar yerine getirilir” dedi. “Musul Valisi Türkiye’nin Musul harekatına destek vereceğini açıkladı. Bu desteğin ayrıntıları ... Devamını Oku »

  • Tweet

“Türkiye, Musul operasyonuna katılacak” iddiası

peşmerge

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı Mesud Barzani’ye yakınlığıyla bilinen haber sitesi Rûdaw’a konuşan Musul Valisi Esil Nuceyfi, “Türkiye, Musul operasyonuna katılmaya karar verdi” dedi. Vali Nuceyfi, Türkiye’nin operasyona askerî ve lojistik destek sunacağını, ayrıca silah ve cephane göndereceğini dile getirdi. Esil Nuceyfi’nin kardeşi olan Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Usame Nuceyfi, geçen günlerde Türkiye’ye gelerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

Times: Türkiye IŞİD’i faydalı araç olarak görüyor

İngiliz Times gazetesinde Roger Boyes imzası ile çıkan bir yorum yazısında Türkiye’nin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüne karşı tutumu eleştiri konusu ediliyor ve Batılı ülkelerle olan ilişkisi masaya yatırılıyor. BBC Türçke’nin aktardığına göre, Boyes yazısında “Ankara, bölgesel iktidarı için NATO ve IŞİD’i birbirine karşı kışkırtıyor” diyor. FAYDALI ARAÇ IŞİD’e karşı yürütülen harekatta Türkiye’nin “kuşkulu” bir müttefik haline geldiği yorumunu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bahçeli de Erdoğan’a meydan okudu: ‘Delikanlıysan oğlunun…’.

28034585

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, twitter fenomeni Fuat Avni’ye yaptığı “’Delikanlıysan çık ortaya” çağrısına gönderme yaparak, “Erdoğan, sen bu kadar delikanlıysa 17 Aralık operasyonunu ve oğlunun eritemediği serveti açıkla da görelim” dedi. Bahçeli, Suriye’de bulunan Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’nun yerinin değiştirilmesini sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli, “AKP vatanımızın bir parçasını koparıp atmıştır” ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD Musul’da Türkiye’nin milyon dolarını gasp etmiş

isid-den-musul-da-milyonluk-gasp-5330717

Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Türkiye’nin Musul Konsolosluğu’na yaptığı baskında 1 milyon 350 bin dolara el koyduğu ortaya çıktı. Milliyet gazetesinde ye alan habere göre Türkiye’nin Musul Başkosolosluğu’na yönelik IŞİD saldırısı sonrasında alıkonulan ve başkonsolosluk binasını korumakla görevli Özel Harekâtçı polis A.İ.; adli soruşturma çerçevesinde verdiği bilgilerde, IŞİD’in saldırısını anlattı. A.İ., alıkonulma sonrasında IŞİD’in, kadınlar ile çocukların üzerinde 1 milyon ... Devamını Oku »

  • Tweet

Amerika, IŞİD’i imha etmek için plan hazırladı

ABD Başkanı Barack Obama, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’ni (IŞİD) üç koldan “kıskaç”a almak için kolları sıvadı. ABD, IŞİD’i askeri, stratejik ve mali açıdan yenilgiye uğratmak amacıyla bölge ülkeleriyle yoğun işbirliğine girdi. ABD, IŞİD’e karşı savaşacak 5 bin muhalifin eğitimi için bölgeye 400 asker gönderiyor. ABD, Irak ve Suriye’de terör estiren IŞİD’i yenilgiye uğratmak amacıyla üç koldan harekete geçti. ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD, Musul’dan çekiliyor

ışid

IŞİD’in Suriye’nin Musul kent merkezinin yarısını boşaltığı ileri sürüldü. Rûdaw’ın haberine göre Peşmerge Güçleri Zerevani Kuvvetleri 5’inci Birlik Komutanı Tuğgeneral Magdid Herki, bugün saat 12.00’den beri koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının kent merkezine yoğun hava saldırıları gerçekleştirdiğini söyledi. Tuğgeneral Magdid Herki, yoğun hava saldırılarından dolayı örgütün kentin merkezinin yarısını boşalttığını ifade etti. IŞİD’e karşı savaşın başlangıcından beri ilk defa bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Şengal’de bir toplu mezar daha…

sengal

Musul’un Şengal ilçesine bağlı Sınune nahiyesinde, Ezidi’lerin gömülü olduğu tahmin edilen bir toplu mezar daha bulundu. Rûdaw’ın haberine göre; Şengal Kaymakamı Meysir Haci Salih, mezarda, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 20’den fazla cesedin yer aldığını belirtti. Meysir Haci Salih, sözkonusu kişilerin, IŞİD’in 2014’ün Ağustos’un başında ilçeye gerçekleştirdiği saldırıda katledildiğini ifade etti. Şengal Kaymakamı, Şehitler ve Enfal Bakanlığı’ndan gerekli izinler ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD Peşmergeye karşı klor gazı kullandı, kamera kaydetti

Irak’ın Musul kentine bağlı eski Musul Nahiyesi Şınduka Köyü yakınlarında operasyon düzenleyen Peşmerge güçlerine Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından klor gazı yüklü bombalı araçla saldırı düzenlendi. Kimyasal yüklü araç uzaktan imha edilirken, 4 peşmergenin gazdan etkilendiği belirtildi. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Peşmerge güçleri tarafından Musul-Suriye bağlantısının kesilmesi amacıyla başlatılan operasyonlar devam ediyor. Dün Musul’un eski Musul Nahiyesi Şınduka Köyü ... Devamını Oku »

  • Tweet