Çarşamba , 28 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: muammer güler

Etiket Arşivi: muammer güler

‘1 numara Recep Tayyip Erdoğan’dı’

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının savcısı Celal Kara, elinden alınan iddianameyle ilgili konuştu. Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasındaki 1 numaranın dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Kara, “Bu dosya kapanmadı, kapanamaz. Eninde sonunda bu yargılama olacaktır.” dedi. Celal Kara, Cumhuriyet gazetesinden Can Dündar ve Bugün gazetesinden Nazlı Ilıcak’ın sorularını cevapladı. Cumhuriyet’teki haberde savcı Celal Kara’nın ağzından şu ifadelere yer ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dink’in katilleri

Hayko Bagdat

Tartışma büyüdü ve ne yalan söyleyeyim bu durumdan memnunum. Son günlerde pek çok yayın organında Dink cinayeti hakkında manşetler, köşe yazıları, haberler okuyoruz. Cinayet esnasında görevli olan ve dolayısıyla bir türlü hâkim karşısına çıkamadıkları için olağan şüpheliler olarak gördüğümüz kamu görevlileri kitaplar yazıyor, bizlere mektuplar gönderiyor, röportajlar veriyor, televizyon programlarına çıkıyor. Bundan da memnunum. Merkezine “Hrant’ın Arkadaşları” ekibini alan bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu iddia doğruysa Erdoğan ve Davutoğlu fena kapışmış

Hürriyet gazetesinden Deniz Zeyrek’in haberine göre AKP’li dört eski bakan Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Muammar Güler ve Erdoğan Bayraktar, AK Parti grup başkanvekilleri Mustafa Elitaş ile Mahir Ünal, soruşturma komisyonu karar oylamasından bir gece önce Başbakan Davutoğlu ile bir araya geldi. 21 Aralık gecesi 2.5 saat süren toplantıda AK Partili komisyon üyelerinin ‘Yüce Divan’a gönderme’ eğilimini öğrenen Davutoğlu, 4 eski ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’de yolsuzluk firesi

4 ESKI BAKANIN YUCE DIVANA GONDERILMESIYLE ILGILI TBMM GENEL KUR

Eski bakanlar; Egemen Bağış, Muammer Güler, Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar’ın Yüce Divan’da yargılanıp yargılanmayacağına ilişkin oylama dün Meclis Genel Kurulu’nda yapıldı. Genel Kurul’daki gizli oylamada, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’la ilgili önerge; 242 kabul oyuna karşı 264 oyla redderilirken, yedi de çekimser oy çıktı. Bu sonuçla eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Yüce Divan’a gönderilmezken, 312 milletvekili olan AKP, 48 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Meclis de sıfırladı

bakanlar

Dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu’ndaki gizli oylama işlemi tamamlandı. 4 eski bakan hakkındaki iddiaları Meclis de sıfırladı. Yüce divan oylamasında ilk olarak eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın Yüce Divan’a sevk edilmesiyle ilgili gizli oylama yapıldı. Oylamada 242 kabul oyuna karşılık 264 ret oyuyla, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın Yüce Divan’a sevk edilmesini içeren önerge ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dört eski bakan için karar günü yarın

bakanlar

Meclis Soruşturma Komisyonu’nda Yüce Divan’a gönderilmemesi kararlaştırılan dört eski bakan hakkında son sözü Meclis Genel Kurulu söyleyecek. Salı günü yapılacak. Bakanlar hakkındaki önergeler Meclis Genel Kurulu’nda ayrı ayrı oylanacak ve gizli oylama yapılacak. Eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu raporu Meclis Genel Kurulu’nda Salı günü görüşülecek. AKP Grup Başkanvekili Ahmet ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakanların rüşvet aldığı tarihleri açıkladı !

kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Soruşturma Komisyonu’nun AKP’li dört eski bakanın yolsuzluk yapmadığına karar vermesini yeniden eleştirerek, “Maliye Bakanlığı bu bakanların malvarlıklarıyla gelirleri arasında ciddi bir orantısızlık olduğunu tespit ediyor. Uzman bilirkişiyi Maliye’den istiyor. Delil var mı diyorlar. Delili senin bakanın” dedi. Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada gündemindeki konuları değerlendirdi. AKP hükümetinin duble yol yapmakla övündüğünü belirten ... Devamını Oku »

  • Tweet

4 bakan nasıl aklandı..İşte satır satır o konuşmalar !

Meclis Soruşturma Komisyonu’nda AK Partili eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında “Yüce Divan’a göndermeme” kararı veren AK Partili 9 üyenin ayrıntılı gerekçeleri 5 Ocak toplantısının tutanaklarıyla ortaya çıktı. Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, “2 yıla yakın bir teknik takip yapılmış, adeta insanların suç işlemesi teşvik edilmiş” derken, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da teknik ve fiziki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Son MASAK raporu da eski bakanların servet savunmasını çürüttü

TBMM Soruşturma Komisyonu’nun AKP’li üyeleri tarafından Yüce Divan’da yargılanmaktan kurtarılan eski bakanların beyanlarına, MASAK’ın son raporunda yeni bir yalanlama geldi. Raporda, eski bakan Zafer Çağlayan’ın oğlunun satın aldığı taşınmazların parasının, düğününde takıldığını ileri sürdüğü 2 milyon 537 bin TL değerindeki takılardan karşıladığı yönündeki iddianın doğru olmadığı ispatlandı. Zaman gazetesinden Habib Güler’in haberine göre, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Bilirkişisi Ali ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yüce Divan’dan bakan kaçırma

bakanlar-kurulu

Yolsuzluk ve rüşvetle suçlanan dört eski bakan hakkındaki iddiaları araştırmak üzere kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu kararını verdi. Komisyon, bakanları Yüce Divan’a göndermeme kararı verdi. Komisyonun dokuz AKP’li üyesi, dört eski bakanın Yüce Divan’a gitmemesi yönünde oy kullandı. Açık yapıldığı belirtilen oylamada beşe karşı dokuz oyla eski bakanlar Egemen Bağış, Muammer Güler, Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar’ın Yüce Divan’da yargılanmasına gerek ... Devamını Oku »

  • Tweet