Perşembe , 23 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: milli egitim

Etiket Arşivi: milli egitim

MİLLİ EĞİTİM LAİKLİĞİ BİTİRDİ

bilal-erdogan

Avcılar’da Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilere “Kur’an ahlâkını öğretmek” amacıyla organizasyon kurdu. Sendikalar ve Aleviler, bu dayatmaya tepkili.   Avcılar Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki ilkokullarda ve ortaöğretim kurumlarında okuyan öğrencilere “Kur’an ve Sünnet Ahlâkını yaşatarak öğretmek” amacıyla resmî bir organizasyon kurdu. “Avcılar Kur’an ve Sünneti Yaşama Hareketi” adı verilen kaymakamlık onaylı organizasyonun başkanı, ilçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin. “Hareket”in Genel ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Taciz timi’ni sızdıran öğretmen için soruşturma

tacix

Antalya’da Kepez Atatürk Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Filiz G.’nin kısa etek giyen kız öğrencileri engellemeleri için ‘erkek timi’ oluşturmak istediğine yönelik sözlerinin yer aldığı toplantı tutanaklarını sızdıran öğretmeni belirlemek için soruşturma başlatıldı. Kepez Atatürk Anadolu Lisesi’nde, kısa etek giyen kız öğrencileri engellemeleri için ‘erkek timi’ oluşturmak istediği, Öğretmenler Kurulu toplantısının tutanaklarına yansıyan müdür yardımcısı Filiz G., olayın medyaya yansıması sonucu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ben bir şey söylüyorsam

mehmet baransu

Yaklaşık bir buçuk yıl önceydi. Taraf gazetesinde 2013 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı’na ait bazı belgeleri yayımlamıştım. MİT’ten sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nın da çalışanlarını fişlediğini belgelemiştik. Fişleme yapan isim ise İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın kardeşi Atıf Ala’ydı. “Bakanlık Merkez Teşkilatı Yönetici İstatistiği” adı altında yapılan fişlemelerde, kişinin çalıştığı birimin adı, birim amiri, kadro durumu belirtildikten sonra “Açıklama” bölümünde fişlemeler yapılmıştı. Bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Herkesin din dersi 5 ise bu kadar ahlaksız, hırsız nereden çıktı’

üstün-dökmen

Prof. Üstün Dökmen, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da bulunduğu “Geleceğin Öğretmeni” başlıklı sempozyumda, ‘Herkesin din dersi 5. İyi de bu kadar ahlaksız, hırsız nereden çıktı’ sorusunu dile getirdi. Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nce düzenlenen “Geleceğin Öğretmeni” başlıklı sempozyum, dün Antalya’da başladı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Avcı, “TEOG’da geçen yılki nakil sıkıntıları göz önüne alınarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Savcılık affeder ama MEB affetmez.. Öğretmenlere Gezi cezası

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Gezi Parkı eylemlerine katıldıkları için başlatılan soruşturmada 20 öğretmen hakkında takipsizlik kararı verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, idari soruşturma sonunda Eğitim-Sen üyesi aynı 20 öğretmene ise ‘uyarma’ cezası verdi. Adana’da Haziran 2013’te meydana gelen Gezi Parkı eylemlerinde katıldıkları iddiasıyla çok sayıda kamu çalışanı ile birlikte 20 öğretmen hakkında, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ ve ‘görevi yaptırmamak için ... Devamını Oku »

  • Tweet

ÇOCUKLARA BUNU NASIL YAPTINIZ

foto

Diyarbakır Bağlar Milli Eğitim Müdürlüğü skandal bir uygulamaya imza attı. Bağlar Milli Eğitim Müdürlüğü polis tarafından kendisine bildirilen suça karışmış, cinsel istismara ve tecavüze uğramış 872 çocuğun listesini bütün kimlik bilgileri ve ev adresleriyle kurumun internet sitesinden yayımladı. Skandal liste herkesin ulaşabileceği şekilde bir gün boyunca sitede kaldı. Ancak daha sonra herhangi bir açıklama yapılmadan kaldırıldı. Diyarbakır’da polis, suça karışmış, ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Üniversite öğrencileri fişlenerek göz hapsine alınacak’

fişlenme

İçişleri Bakanlığı’nın, 81 ilin valiliklerine gizli bir talimat göndererek, aparttan pansiyona kadar öğrencilerin kaldığı her yerin izlenmesi emri verdiği öne sürüldü. İddiaya göre, illerde kurulacak komisyonlar elde ettiği değerlendirme bilgilerini her ay merkeze ulaştıracak. Zaman gazetesinde yer alan habere göre komisyona, pansiyon, apart, ev gibi öğrencilerin kaldığı tüm mekanları izleme, ders çalışma merkezleri ve KPSS kursları gibi eğitim kurumlarına giden ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yargı kararıyla görevlerine döndüler

MÜDÜR

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kaya’nın sıfır puan vermesi sonucu koltuklarından olan 3 okul müdürü, Çanakkale İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı ile görevlerine dönmeye hak kazandı. Bayramiç İlçesi’nde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl ilk kez uygulamaya koyduğu puanlama sistemi kapsamında, yeterli puan alamadığı belirtilen Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Feridun Arslan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nizamettin Çakırtaş ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kaydıraklı müdür

okul

Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesinde ilk kez oyun bahçeli, tam donanımlı bir anaokuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan miniklerin sevinci kısa sürdü. Yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Dinler, açılışı yapılan yeni anaokulu binasını çok beğenince kapatıp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasına dönüştürdü. Minikler için hazırlanmış kaydıraklı oyun parkı hala burada duruyor. Anaokulu ise Dinler’in beğenmediği eski ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasına taşındı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demokrasi var, yersin?

Hayko Bagdat

Panik yapmayın diyorlar, devletin içini temizliyorlarmış. Yargıda, poliste, medyada çöreklenmiş çeteleri ayıklıyorlarmış. Millete kumpas kurmuş kamu görevlilerini ortaya çıkaracaklarmış. Bunun için siyasi iktidarın elini güçlendirmemiz lazımmış. “Makul şüphe” meselesi bunun için hayati önem taşıyormuş. Örgütlü suçların bağlantısını bulmak neredeyse imkânsız hâle gelmiş. Bu yüzden operasyonları kolaylaştıracak yasal düzenlemelere yol vermeliymişiz. “Egemenliği ele geçirme” çabasında olan yapıların mülklerine el koymaktan başka ... Devamını Oku »

  • Tweet