Pazartesi , 4 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: mgk

Etiket Arşivi: mgk

Yok artık Fuat Avni…Kırmızı Kitap tahmini de tuttu…Son bombası orduyu sarsacak !

fuat-avni-vs-erdogan-bu-video-rekor-kiriyor

Twitter fenomeni Fuatavni dün  yine çok çarpıcı mesajlara imza attı. Geç saatlere kadar süren MGK toplantısında yeni kırmızı kitap oluşturulacağını ve başta cemaat olmak üzere bir çok kesimin tehdit olarak bu kitapta yer alacağını iddia etti. Gerçektende toplantı bitiminde yapılan açıklamada 2010’da çıkarılan ‘Gülen Cemaati’ Paralel devlet yapılanması adıyla yeniden iç tehdit olarak kabul edildi KOMUTANLAR EMEKLİ EDİLECEK… Fuat Avni’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

MGK toplantısında boş koltuğun sırrı

mgk

2015 yılının ilk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında başladı. Saat 15:30 civarında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda başlayan MGK toplantısından çekilen fotoğraflar basınla paylaşıldı. Fotoğraflarda boş bir koltuk dikkat çekti. Boş koltuğun sahibinin Kara Kuvvetleri komutanı Org. Hulusi Akar olduğu ortaya çıktı. Hürriyet’te yer alan habere göre Akar’ın hastalığı nedeniyle toplantıya katılamadığı, bu nedenle koltuğunun boş kaldığı belirtildi. Devamını Oku »

  • Tweet

‘Genelkurmay’dan bahsederken apoletleri işaret ediyorlardı’

010220151333324845949_2

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP iktidarından önce dönemin Başbakanı’nın Genelkurmay Başkanı’ndan bahsederken eliyle apoletleri işaret edip sembol dili kullandığını ve milli iradenin yerle bir olduğunu söyledi. Dautoğlu, “Ülkenin başbakanı genelkurmay başkanından bahsederken apoletleri işaret ederek sembol dili kullanıyordu” dedi. AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Afyonkarahisar İl Kongresi’ne katıldı. Kongreye hitap eden Davutoğlu özetle şöyle dedi: “Türkiye 2001’de biz ... Devamını Oku »

  • Tweet

Batı medyasına yüklenen Erdoğan: Sıkıysa…

erdogan-10-kasim2

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TBMM’nin Yolsuzluk ve Rüşvet İddialarını Soruşturma Komisyonu’nun, AKP’li üyelerin oylarıyla, 17 Aralık sürecinde hükümetten istifa etmek zorunda kalan dört eski bakan hakkında verdiği Yüce Divan yargılamasına gerek olmadığı kararına ilişkin olarak, “17-25 Aralık’ı millet zaten 30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinde yargıladı” yorumu yaptı. Batı medyasına da yükelenen Erdoğan, ” Sıkıysa siz oralarda kalkın, cumhurbaşkanına başbakana saldırın, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sarayda ilk MGK’da vurgu ‘illegal oluşumla mücadele’

mgk

2014 yılının son Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda toplandı. İlk kez Saray’da toplanan ve yaklaşık 6.5 saat süren MGK’nın gündemini iç ve dış gelişmelerin yanı sıra, “paralel yapı ile mücadele” ve çözüm süreci oluşturdu. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, “Paralel devlet yapılanması ve illegal oluşumlarla yürütülen mücadele hakkında Kurul’a bilgi arz edilmiş, mücadelenin kararlılıkla ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cemaatlere kameralı takip

cemaat

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan 30 Ekim tarihli ilk MGK toplantısında alınan, “legal görünümlü illegal yapılarla mücadele” kararı doğrultusunda, tüm cemaatler markaja alındı. Güvenlik birimleri, MGK kararı çerçevesinde tüm cemaatlerin seminer, konferans ve toplantılarını kamera ile kayıt altına alarak Ankara’ya raporlamaya başladı. Bu da hükümet ile cemaatleri karşı karşıya getirdi. Söz konusu krizlerden birisi de Türkiye’nin önde gelen cemaatleri arasında sayılan ... Devamını Oku »

  • Tweet