Pazar , 26 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: mevlüt çavuşoğlu

Etiket Arşivi: mevlüt çavuşoğlu

ABD’den 1915 olaylarıyla ilgili ilk resmi açıklama!

marie-harf

ABD Başkanı Barack Obama’nın, 1915 olaylarının 100. yıldönümü olan 24 Nisan’da yapacağı açıklamada ‘soykırım’ sözcüğünü kullanmayacağının belli olmasının ardından, ABD’den ilk resmi açıklama Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, Başkent Washington’da düzenlediği günlük basın toplantısında bir gazetecinin, “Başkan Obama adaylığı sırasında soykırımı kabul edeceğini söylüyordu. Başkanlığı döneminde ise bu sözünü yerine getirmedi. Amerikalı Ermeniler, Obama yönetiminin ‘Türklerin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Obama’dan ‘Erdoğan’la cami açılışı’ sözüne şok yanıt..Saray çok bozulacak!

obamaerdogan

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Pazar günü Maryland’de bitmek üzere olan Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi’ni ziyareti sırasında, “Obama’nın Erdoğan’la birlikte ABD’de cami açmaya söz verdiği” yönündeki açıklamasına ABD’den yanıt geldi. Beyaz Saray Milli Güvenlik Konseyi sözcülerinden Mark Stroh’un Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamaya göre, Başkan Obama böyle bir merasime katılma sözü vermedi. Beyaz Saray, “Başkan Obama’nın böyle bir angajmanı hakkında herhangi ... Devamını Oku »

  • Tweet

3 İngiliz kızı Suriye’ye geçiren ajan tutuklandı

3-ingiliz-kizi-suriye-ye-geciren-ajan-tutuklandi-5402928

Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) katılmak için Türkiye üzerinden Suriye’ye kaçan 3 İngiliz kızı, Şanlıurfa’dan Suriye’ye geçirdiği iddiasıyla tutuklanan mülteci, Kanada istihbaratı adına çalıştığını iddia etti. Milliyet gazetesinden Tolga Şardan’ın haberine göre Türkiye ile İngiltere arasında diplomatik krize neden olan 3 İngiliz genç kızın Türkiye üzerinden Suriye’ye geçerek IŞİD güçlerine katıldığının ortaya çıkması üzerine başlatılan soruşturmada, yabancı istihbarat servisi adına ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD’de katılan 3 İngiliz kız hakkında inanılmaz gerçek!

guzel_3_ingiliz_kizi_isid_e_katilmak_icin_18_saat_boyunca_h126560_5a444

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) katılmak için Türkiye üzerinden Suriye’ye gittiği öne sürülen üç İngiliz kız hakkında konuştu. Bakan Çavuşoğlu,”Bu kızlara yardım eden kişi,  IŞİD’de karşı kurulan koalisyon içindeki bir ülkenin istihbaratında çalışıyor. Kendisi yakalandı” dedi. Çavuşoğlu, “AB üyesi değil, ABD de değil. Koalisyonun içinde olan bir ülkenin istihbaratında çalışıyor. Ben bunu İngiltere Dışişleri Bakanına da söyledim. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hükümetten Gülen’i köşeye sıkıştıracak bir hamle daha

Fethullah Gülen

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fethullah Gülen‘in iadesiyle ilgili “Mahkeme kararları var. Adalet Bakanlığı kırmızı bülten yayımlayacak” dedi. Çavuşoğlu, Gülen’in iade edilmesi gerektiğini de vurguladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, annesi Fatma Çavuşoğlu’nun ölümünün 3’üncü yıldönümü dolayısıyla babası Osman Çavuşoğlu’nun Alanya’nın Türkler Mahallesi’ndeki evinde okutulan mevlide katıldı. Bakan Çavuşoğlu, babası Osman Çavuşoğlu ve kardeşleri Ahmet Çavuşoğlu, Hasan Çavuşoğlu, Hayri Çavuşoğlu, Şükrü Çavuşoğlu ... Devamını Oku »

  • Tweet

IPI: Gazeteci Geerdink’e terör davası endişe verici

ureneckconference-e1285789403711

IPI (International Presse Institut – Uluslararası Basın Enstitüsü) Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink ile ilgili basın açıklaması yaptı. Geerdink hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan İlk duruşması 8 Nisan’da yapılacak davaya ilişkin yapılan açıklamadı, IPI İletişim ve Avukatlık Direktörü Steven M. Ellis’in “Gazeteciler bir haberi ya da görüşlerini kişisel olarak ya da geleneksel medya ya da yeni medya platformlarında ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’li bakanın babası 36 bin dönümlük meranın peşinde…

mevlut

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun babası Antalya’da mera alanının kendisine satılması için başvurdu. Osman Çavuşoğlu’nun talip olduğu alan, 03/04/2009’da Antalya İl Mera Komisyonu tarafından, mera alanı olarak belirlenmişti. Talebe olumlu yanıt verilmesi halinde 36 bin dönümlük arazinin fiyatının ne olacağı merak ediliyor. Dı­şiş­le­ri Ba­ka­nı Mev­lüt Ça­vu­şoğ­lu­’nun ba­ba­sı Os­man Ça­vu­şoğ­lu­’nun is­te­ği üze­ri­ne An­tal­ya­’da 2009’da ‘me­ra ara­zi­si­’ tescil edi­len böl­ge­nin bu vas­fın­dan çı­ka­rı­la­ca­ğı ile­ri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Suriye, Türkiye’yi BM’ye şikayet etti… İşte nedeni

Şam yönetimi, Fransa’da bir kadın polisi ve markette dört rehineyi öldüren Amedy Coulibaly’nin imam nikahlı eşi Hayat Boumeddiene’in Suriye’ye kaçak yollarla girişine yardım ettiği iddiasıyla Türkiye’yi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK)’ya şikayet etti. Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi Beşşar Caferi tarafından kaleme alınan mektupta, “Türkiye’nin Esed rejimine karşı savaşan yabancı savaşcıların kaçak yollardan Suriye’ye geçişleri için yardımda bulunduğu” öne sürüldü. BMGK’ya ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD’de 700 Türk var, döndüklerinde olacaklardan endişeliyiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, IŞİD bünyesinde 500-700 arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu açıklayarak, bunların Türkiye’ye döndük sonra ne olacağı konusunda endişeli olduklarını söyledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Yabancı savaşçılar konusunda herkesin kaygısı, bunlar ülkelerine döndükten sonra ne olacak? Bu kaygıyı biz de hissediyoruz” dedi. KKTC ziyareti öncesinde Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek’in sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, özetle şunları söyledi: DEAŞ’A ... Devamını Oku »

  • Tweet

Korkunç iddia doğru çıktı..O kadın İstanbul’da kalmış..

kadınyenı

Bakan Mevlüt  Çavuşoğlu :Paris’teki olay nedeniyle aranan Hayat Boumedien 2 Ocak’ta Madrid üzerinden İstanbul’a geldi, Kadıköy’de bir otelde kaldı ve 8 Ocak’ta Suriye’ye geçti. Yeni Şafak Gazetesi’nden Oktay Yıldırım ve Çetiner Çetin’in haberine göre Hayat Boumeddiene’in Kadıköy’deki Bade Otel’de kaldığı ortaya çıktı. SADECE İKİ KERE DIŞARI ÇIKTI Boumeddiene ve beraberinde geldiği Mehdi Sabri’nin havalimanından Kadıköy’e geçtikleri iki gün konakladıkları Bade ... Devamını Oku »

  • Tweet