Cumartesi , 25 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: mektup

Etiket Arşivi: mektup

Türkiye bu mektubu konuşacak..Baransu hücreden yazdı:’Özür diliyorum’

11170

Balyoz darbe planının belgelerini yayınladığı için tutuklanan Taraf yazarı Mehmet Baransu, tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi’nden ‘zindandan kamuoyuna’ başlıklı mektup yazdı. Baransu, “10 metrekarelik sarayımın her bir tuğlası helal. Kaçak, yetim hakkı yenilmiş tek bir çakıl taşı bile yok. Bıldırcın yumurtaları, altın kadehleri yok bu sarayın. Beştepe’deki sarayda ruhlar hapisteyken, burada ruhlar özgür” dedi. Mektubu paylaşan gazeteci Mehmet Baransu’nun avukatı Sercan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bülent Arınç’a zehir zemberek mektup: AKP şablonuna uygun bir tip değilsiniz

arınç

Eski İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve muhafazakar kesimin önde gelen isimlerinden Burhan Özfatura, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç‘a hitaben açık mektup yayınladı. Özfatura mekdubunda, “Hepimiz görüyoruz ki; mutlu değilsiniz. Yüzünüz gülmüyor. İnanıyorum ki; bu tabloyu tasvip etmiyorsunuz. Vicdanınız kanıyor. Hatta zaman zaman, vicdanınızın sesi baskın çıkıyor, güzel şeyler söylüyor, tenkit yapıyorsunuz. Ama hemen, geri adım atıyorsunuz. Siz, AKP şablonuna uygun bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öcalan’dan Barzani ve Talabani’ye mektup

abdullah-öcalan

HDP İstanbul Milletvekili ve Müzakere Heyeti Sözcüsü Sırrı Süreyya Önder, HDP Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana, KNK Eşbaşkanı Nilüfer Koç, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani ve YNK lideri Celal Talabani başta olmak üzere Kürt siyasi partilerine gönderdiği mektup ve mesajları iletmek üzere Erbile’e gitti. Ulusal Kongre ve bölgedeki gelişmelere ilişkin görüşmeler yapacak olan heyet, ayrıca Federal ... Devamını Oku »

  • Tweet

Zana ve Önder, Barzani ile görüşmek için Irak’a gitti

10-07-2014-leyla-zana-ve-sirri-sureyya-onder-imraliya-gitti

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) İmralı heyetinde yer alan milletvekilleri Sırrı Süreya Önder ve Leyla Zana, Kürt Ulusal Kongresi’nin toplanması ile ilgili çalışmalar ve PKK lideri Abdullah Öcalan’ın Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve Celal Talabani’ye yönelik mesajlarını iletmek için bugün Irak’ın Erbil kentine gitti. İmralı adasında 5 Mart’ta Öcalan ile görüşen Sırrı Süreya Önder ve Leyla Zana, Kürt ... Devamını Oku »

  • Tweet

Arslan: ‘Belediye başkanları, taşeron işçinin sendikalaşmasına karşı çıkıyor’

hak_isten_maden_ocagi_faciasi_tepkisi13575894020_h974402

HAK- İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Taşeron işçilik sorununun çözümü için her fırsatı kullandık ve ulaşabildiğimiz herkese bu sorunu ilettik. Ancak belediye başkanları taşeronlara baskı yapıyor, ‘Sendikaya üye olursan işten atarım’ diyorlar” dedi. Mahmut Arslan, Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şubesi’nin 7. olağan genel kuruluna katıldı. Mahmut Arslan, burada yaptığı konuşmada, Kayseri’de Hizmet-İş Sendikası’nın 25 yıldır faaliyette bulunduğunu, artık ... Devamını Oku »

  • Tweet

Heyet İmralı’ya gitti..Newroz mektubunu alıp gelecekler..

ımral

Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan, Hatip Dicle, İdris Baluken ve Ceylan Bağrıyanık’tan oluşan heyet 10.30’da İmralı’ya hareket etti. Heyetin Öcalan’ın Diyarbakır’daki Newroz’da okunması beklenen mektubunu alması bekleniyor.. Devamını Oku »

  • Tweet

Amerikan Senatosu’ndan mektup: Türkiye’de basına sansür ve tutuklamalar var

türkiye

ABD Kongresi’nin alt kanadı Temsilciler Meclisi’nin ardından üst kanadı Senato’dan da Dışişleri Bakanı John Kerry’e ‘Türkiye’de medya üzerinde devam eden sindirme ve basına yönelik sansür’ konusunda harekete geçme çağrısı yapıldı. 100 sandalyeli ABD Senatosu’nun 39’u Demokrat, 33’ü Cumhuriyetçi ve 2’si bağımsız toplam 74 üyesinin imzasını taşıyan mektupta, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın gözaltına alınması ve Samanyolu Medya Grubu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Mucize değil acı haber geldi..Gamze öldü..İşte veda mektubu !

gamze

Lösemi hastalığı ikinci kez tekrar edince 3 yaşındaki oğlu Atakan’ı bırakıp gitmemek için çığlığını, yazdığı mektupla duyuran Gamze Akbaş hayatını kaybetti. ‘Seyahate giden anne gibiyim’ başlıklı mektubuyla Türkiye’yi ağlatan genç kadın yürekleri dağladı. Türkiye’de kemik iliği bekleyen kanser hastalarının sesi olan İzmirli bankacı Gamze Akbaş hayatını kaybetti. Lösemi hastalığı ikinci kez tekrar edince 3 yaşındaki oğlu Atakan’ı bırakıp gitmemek için ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gülen’den sonra Karaca’da Le Monde için yazdı…Hükümet çok kızacak

karaca

New York Times’a “Türkiye’de özgürlüklerin kısıtlandığı ve dikta rejimine doğru gidildiği” yolunda ağır eleştirilerin yer aldığı bir makale yazan Fethullah Gülen’den sonra Gülen cemaati yayınlarını da kapsayan 14 Aralık operasyonunda tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca da Silivri Cezaevi’nden Fransa’nın prestijli gazetesi Le Monde için özel bir mektup yazdı. Zaman’da yer alan habere göre Karaca, saygın Fransız gazetesinde dün ... Devamını Oku »

  • Tweet

ABD Kongresi’nden Kerry’e ‘Erdoğan’dan basına baskı’ mektubu

kerry

Zaman Gazetesi’nde yer alan habere göre ABD Kongresi’nde 90 vekil, Türkiye’de özgür basına yönelik baskı ve anti-demokratikleşme eğilimlerini belirten bir mektup kaleme alarak Dışişleri Bakanı John Kerry’e gönderdi. Mektupta şöyle denildi: “Güçlü demokrasiler şeffaflık ve toleransa ihtiyaç duyar. Fakat Türk hükümetinin korkutma, karşı sesleri bastırma ve tutuklama kararları demokratik prensipleri tehdit ediyor . Erdoğan’ın muhalifi Gülen’e yakınlığıyla bilinen bu kişilerden ... Devamını Oku »

  • Tweet