Cumartesi , 2 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: mehmet sımsek

Etiket Arşivi: mehmet sımsek

Böke: ‘Yüzde 24 olan kiracı oranı 12 yılda değişmedi, TOKİ ranta çalıştı’

29039068

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) seçim vaatlerine yönelik tartışmalar sürüyor. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan CHP’nin Türkiye’yi Yunanistan’a çevireceğini belirtmişti. Hürriyet gazetesinden Şebnem Turhan’ın haberine göre ise CHP’nin ekonomi kurmaylarından Selin Sayek Böke’nin farklı bir uyarısı var: “TOKİ 12 yıldır görevini yerine getirmedi, emlaktaki bir köpük Türkiye’yi İspanya ve Portekiz’e çevirir.”   Şebnem Turhan’ın haberi şöyle: ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu Bakan Şimşek’e sordu: ‘Sen ayda 15 bin lira alırken asgari ücretli…’

kilic

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Maliye Bakanı diyor ki asgari ücretin 1500 lira olması işçiyi zülüm. Sen ayda 15 bin lira alırken bu devlete yük olmuyor mu” dedi.   CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne’deki mitinginde önemli açıklamalar yaptı.   Kılıçdaroğlu, partisinin seçim beyannamesindeki vaatleri kayhak yönünden eleştiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i hedef aldı.       VARLIK ... Devamını Oku »

  • Tweet

Maliye Bakanı Şimşek: Asgari ücreti 1500 liraya çıkarmak işçiye zulümdür

maliye-bakanı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP ve HDP’nin asgari ücreti artırmaya yönelik vaatlerine ilişkin “Siz ‘asgari ücreti 1.500 liraya çıkarttım’ derseniz, devlette asgari ücretli çalışan yok, işçiye en büyük zulmü yaparsınız” dedi. İŞÇİYE  ZULÜM YAPARSINIZ  Asgari ücretin ülke imkanları içinde sürekli artırılması gerektiğini dile getiren Şimşek, AKP hükümetleri döneminde asgari ücretin hem reel olarak hem dolar hem de enflasyon bazında katlandığını ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu’ndan Bakan Şimşek’e ‘şimşek’ gibi yanıt

kemal-kilicdaroglu-ntvde-sorulari-yanitliyor,RlTRRJTfekyJ6JPHQqCPrg

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, seçim bildirgesini açıkladıktan sonra Ankara CHP Genel Merkezi’nde NTV’ye özel açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, seçim bildirgesindeki vaatlerinin 150 milyar dolar tuttuğunu belirterek nereden kaynak bulacaklarını soran Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “Kaynak bütçedir. Mesele, bütçede hangi harcamaya öncelik vereceğinizdir. Eğer bu konuda sayın başbakan kuşkuya düşüyorsa hayali vaatler diyorsa oturur beraber tartışırız. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dolar yükselişi Talih Kuşu’nu vurdu: Net-Hitay grubu ihaleden çekildi

milli-piyango-2015-yilbaşi-bileti

Daha önce Milli Piyango şans oyunlarını işletmek için lisans sözleşmesini imzalamak üzere 15 Nisan’a kadar ek süre alan Net Holding sözleşmenin bu tarihte imzalanamayacağını açıkladı. Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu Milli Piyango İdaresi Özelleştirme ihalesini 2.7 milyar dolarla kazanmıştı. Net Holding hisseleri anlaşmanın imzalanamayacağının bildirilmesinden sonra yüzde 9 düştü. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Piyango ihalesinde daha süre uzatımı olmayacağını ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ekonomiye bomba düşecek..Babacan’ın yerine o isim geliyor !

ali-babacan-2

Ünlü haber ajansı Reuters, Türkiye’de ekonomi yönetiminin geleceğiyle ilgili ilginç bir haber yayımladı. Reuters Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı’nın, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı’nın birleştirilebileceğini yazdı. Öte yandan AKP’den milletvekili adayı olan Borsa İstanbul’un eski Başkanı İbrahim Turhan’ın Hazine’den sorumlu Devlet Bakanı olabileceği iddia edildi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ekonomi yönetiminde başka bir yere geçerse yerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakandan ‘Kürdistan bayraklı Türkiye haritası’

şimşek

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, “Ülkelerde yaşayan 2. büyük etnik gruba göre Avrupa haritası çizmişler, işte ortaya çıkan tablo” başlığıyla paylaştığı haritada Türkiye haritasının tamamı Kürdistan bayrağıyla kaplanmış olarak görülüyor. Bakan Şimşek’in Serif Turgut (@Ljiljantr) isimli kullanıcının tweetini alıntılayarak gönderdiği twitter mesajında yer alan haritada, Almanya başta olmak üzere 4 ülkede ise, bu ülkelerdeki en büyük 2. etnik grup Türkler olduğu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yabancı finans çevreleri: Müdahaleci Erdoğan’la yatırım olmaz

823206-20551463-1600-900

Danışmanlık kuruluşu IHS Global Insight Türkiye Ekonomisti Birch, Davutoğlu ve Babacan’ın yatırımcılarla temaslarını Cumhuriyet’e değerlendirdi. Buna göre, Erdoğan’ın ekonomideki sert çıkışlarının yarattığı kaygı giderilemedi. Cumhuriyet gazetesinden İlhan Tanır’ın haberine göre New York’ta Goldman Sachs, Citi ve BOA-ML’nin bulunduğu önde gelen finans çevreleriyle bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekonomiden Sorumlu Bakan Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomideki sert ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hükümette ‘Merkez’ depremi…İki bakan çok kötü kapıştı !

tartısma

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Merkez Bankası Kanunu’nun değişemeyeceğini ifade etti. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise kanunun değişmesinin ‘tartışılabilir’ olduğunu açıkladı. Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre Türkiye siyasetinin şu sıralar en önemli gündem maddeleri arasında merkez bankası tartışması yer alıyor. Merkez Bankası, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yeni açıklamalar gelirken piyasalar bu açıklamaların dozuna göre tutum ... Devamını Oku »

  • Tweet

Maliye Bakanı Şimşek de Erdoğan’a çaktı!

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’ya, siyasilerden yöneltilen eleştiriler sonrasında Maliye Bakanı Şimşek’ten destek geldi. Şimşek, “Merkez Bankası iyi bir performans göstermiştir. Bizim Merkez Bankası’na olan güvenimiz tamdır” dedi. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre son dönemlerde Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’ya, (başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere) siyasilerden gelen tepkiler üzerine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Merkez Bankası’na olan güvenimiz ... Devamını Oku »

  • Tweet