Pazar , 5 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Mehmet Selim Kiraz

Etiket Arşivi: Mehmet Selim Kiraz

SAVCIDAN ON KURŞUN ÇIKTI

mehmetselimkıraz

Çağlayan Adliyesi’nde DHKP/C üyeleri tarafından rehin alınan ve daha sonra da hayatını kaybeden Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın otopsi raporuna TARAF ulaştı. Raporda, savcının üzerinde tam 10 ayrı yerde kurşun giriş çıkış izi olduğu vurgulandı. Konuyla ilgili yapılan daha önceki açıklamalarda, savcının üzerinde iki, üç ve beş mermi izi olduğu açıklanmıştı. Mermi izlerinin bazılarının, savcının omzunda ve bacaklarında olması, operasyon sırasında savcıya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Müzakereci avukat ‘tanık’ sıfatıyla ifade verdi

mehmet-selim-kiraz-kimdir-mehmet-selim-kiraz-sehit-oldu--5474108

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın hayatını kaybettiği olayda eylemciler ile güvenlik görevlileri arasında arabuluculuk yapan Avukat Şükriye Erden tanık sıfatıyla ifade verdi. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Mesut Erdinç Bayhan, eylemciler ile güvenlik görevlileri arasında arabuluculuk yapan Avukat Şükriye Erden’in “tanık” olarak ifadesine başvurdu. Şükriye Erden’in, ifadesinde, olay sabahı saat 09.25 civarında adliyeye girdiğini, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacak ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Ailemden 21 kişi IŞİD’e katıldı, 5’i öldü… Sincan IŞİD’li kaynıyor’

2

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ün, Meclis’te yaptığı basın toplantısına katılan Alaaddin Ercan adlı bir vatandaş, Ankara Sincan’da ailesinden 21 kişinin Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) katıldığını ve bunlardan 5 kişinin öldüğünü açıkladı. Otobüslerle insanların gidip geldiğini ve sınırların açık olduğunu anlatan Ercan, devletin kendisine yönelik tehditlerden dolayı koruma verdiğini söyledi. Ercan, “Sincan’da insanların beyinlerini yıkıyorlar. Kimse ilgilenmiyor. Kelleme ödül koymuşlar. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öldürülen savcının hakim arkadaşından hükümete mektup:’Ölmeden önce yanımıza gelin’

1727925_2

Yazar ve Hakim Kemal Karanfil, hemşehrisi meslektaşı Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesinin ardından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu(HSYK) ve hükümet üyelerine yönelik bir çağrıda bulundu. 10 yaşındaki oğlunun tedavisi sürerken Eskişehir Sulh Ceza Hakimliğinden alınarak tenzili rütbe ile Zonguldak’a atanan Hakim Karanfil, HSYK ve hükümet üyeleri için ‘Beni ve bizleri ölmeden önce sevin ’başlıklı mektup yayınladı. Karanfil, “Biz hakim ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dünyanın en büyük ikinci barosunun başkanı…Kalkanlarla durduruldu !

IMG-20150403-WA0005

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürüldüğü Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda “aranarak içeri alınmaya” tepki gösteren bir grup avukata çevik kuvvet polisi müdahale etti. Sabah saatlerinden itibaren x-ray cihazından geçerek el dedektörüyle aranmayı kabul etmeyen avukatlar, İstanbul Adalet Sarayı’nın C kapısı avukat girişinde toplanmaya başladı. Avukatların önünde özel güvenlik görevlileri etten duvar örerken arkalarında ise sivil polisler bekledi. Bir süre sonra ... Devamını Oku »

  • Tweet

Savcının otopsi raporu açıklandı

mehmetselimkıraz

Berkin Elvan soruşturmasını da yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehine krizinde öldürülmesiyle ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Cumhuriyet savcımızın başına bitişik atış olacak şekilde silahla ateş edildiği, ateş edilen silahın ise teröristlerin kullandığı 7,65 mm çaplı silah olduğu tespit edildi” denildi. Açıklamada, Savcı Kiraz’a otopsi yapılmadığı iddiaları da yalanlanarak, “Cumhuriyet savcımıza saat 01.30’da Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapılmıştır” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Korkulan oldu… DHKC’li Yayla’nın babasını dövüp hastanelik ettiler

baba

Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz‘ı hayatını kaybettiği operasyonda DHKC üyesi 2 kişiden biri olan Şafak Yayla‘nın babası Şinasi Yayla, cenazeyi almak için Giresun’dan İstanbul’a gitmek için yola çıktı. Trabzon Havalimanı’na gelen Şinasi Yayla’nın, uçağa binmesine izin verilmedi. Trabzon’dan Giresun’a dönmek üzere saat 11.00 sıralarında minibüs garajına giden Şinasi Yayla’yı alkollü iddiasıyla şoförler araçlarına almak istemedi. Tartışma sırasında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Savcının cenazesinde yine ‘akreditasyon’ skandalı !

RESIMID_15629554

Aralarında Taraf gazetesinin olduğu bazı medya kuruluşları, öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz için Eyüp Sultan Camisi’nde düzenlenen cenaze namazı törenine alınmadı. Devletin bazı yayın organlarına akreditasyon uygulanması sektör temsilcileri tarafından tepki ve kınama ile karşılandı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Eyüp Sultan Camisi’ndeki cenaze töreninde bazı yayın organlarına akreditasyon uygulanmasını kınadı. TGC ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bahçeli, Savcı Kiraz’ın katlini lanetledi, ‘Berkin bir kez daha öldü’ dedi

devlet-bahceli-rusveti-saklamak-icin-cirpiniyor_921067_720_400

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın vahşice öldürülmesini lanetlediğini söyledi. Bahçeli, Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Savcı Kiraz’ın öldürülmesiyle Berkin Elvan’ın da bir kez daha katledildiğini vurguladı. Bahçeli, Kiraz’ın öldürülmesinin ardında gizlenmiş şifreli amaçlara odaklanmak gerektiğini belirtti. Ayrıntılar geliyor… CNTTÜRK Devamını Oku »

  • Tweet

‘Devlet, Cumhuriyet Savcısını koruyamadı, avukatları hedef aldı’

190620132023093984210

Ankara Barosu, İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan soruşturmasına bakan savcı Mehmet Selim Kiraz’ın teröristler tarafından rehin alınması ve öldürülmesi ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan’ın bu menfur olayın hemen akabinde yargının bütünselliğini hiçe sayarak, avukatları dışlayıcı ve hedef gösteren açıklamaları, sorumluları tespit etmek yerine mesleğimiz mensuplarına karşı yürütülen bir algı operasyonudur. Ne yazık ki devlet, görevi ... Devamını Oku »

  • Tweet