Pazar , 22 Şubat 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: MASAK

Etiket Arşivi: MASAK

Öz bombalamaya devam ediyor : 17-25 Aralık’ta neler oldu

150217103015_zekeriya_oz_624x351_bbc_nocredit

BBC Türkçe, kamuoyunda Ergenekon davasının savcısı olarak tanınan Zekeriya Öz ile yaptığı söyleşinin ikinci kısmı yayınlandı. Mahmut Hamsici’nin Öz ile gerçekleştirdiği röportajın ikinci kısmının konusu, 17-25 Aralık 2013 soruşturmaları. Zekeriya Öz o dönemde yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla soruşturmayı yürüten savcılardan sorumlu Başsavcı vekiliydi. Ancak daha sonra hükümetin gözünde, hükümet karşıtı siyasi operasyonun parçası bir isme dönüştü. Önce düz savcı olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

MASAK da “özgürce” fişleyecek

fişleme

Hükümetin yıllardır üstünde çalıştığı ve Meclis’e göndermeye hazırlandığı “Kişisel Verileri Koruma Kanunu”na ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Buna göre, Türkiye vatandaşlarının inançlarından, düşüncelerine; cinsel hayatlarından, hangi sendika ya da kurumlara üye olduklarına kadar fişlenmesine imkân sağlayan yasa tasarısı, MİT, Emniyet ve Jandarma’nın yanısıra Mâli Suçları Araştırma Kurumu’nu da (MASAK), fişleme yasağından muaf tutuyor. Kanun tasarısında yaptırımlardan muaf tutulan kurumlar arasına ... Devamını Oku »

  • Tweet

MASAK uzmanlarına iktidar baskısı

Bakanlar Kurulu

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet iddialarına isimleri karışan dört eski bakan hakkında Meclis’te kurulan Soruşturma Komisyonu’nun CHP’li üyeleri, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) uzmanlarının kendilerine aktardıklarıyla rapor arasında büyük fark olduğunu öne sürdü. MASAK uzmanları birebir görüşmelerde bakanlarla ilgili rüşvet ve haksız mal edinme eylemlerini tespit ettiklerini belirtirken, bu durumu komisyona verdikleri rapora “kuvvetli şüphe” olarak yazdıkları öğrenildi. Komisyonun muhalefet ... Devamını Oku »

  • Tweet