Pazartesi , 11 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Kuran

Etiket Arşivi: Kuran

Erdem bombaladı! ‘AKP’nin oyu düşünce Kur’an’a sarıldı! Erbakan bile…”

erdoerdem

Erbakan’ın bile elde Kuran’la kürsüye çıkmadığını söyleyen Tarhan Erdem, AKP’nin oyları düşünce Erdoğan’ın Kuran’a sarıldığını iddia etti.   BBC Türkçe’den Rengin Arslan’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ağırlıklı olarak Kürtlerin yaşadığı Batman, Diyarbakır, Siirt ve Mardin’de düzenlediği mitinglerde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kürtçe meali yayımlanan Kur’an-ı Kerim’i eline alarak halka hitap etmesine karşılık Tarhan Erdem, “AKP yüzde 41’den de aşağı inebilir; ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kur’an’a mızrak saplamak

Emrah-Çelik

    Kur’an’ın bugünlerde seçim meydanlarında toplumu kutuplaştırmanın ve mezhep ayrımcılığının malzemesi olarak kullanıldığını, kendisinden olmayanı ve destek vermeyeni tahkir edip dışlamanın aracı olarak suiistimal edildiğini görünce, Muaviye ile Amr b. As’ın “Hakem Olayı”ndaki ‘oyunları’ aklıma geldi… Son yıllarda ülke geçmişinde görülmemiş bazı siyasi gelişmeler, Türkiye müslümanları için çok öğretici oldu; kendi yaşadığımız olayların tarihteki izdüşümlerini ayrı bir dikkatle okuduğumuz ... Devamını Oku »

  • Tweet

İnce, Erdoğan’ı bombaladı… ‘Elinde Kur’an ama harama bulaşmışsın’

Bielecik’e gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’ye partililer 51’inci doğum günü nedeniyle üzerinde CHP logosu bulunan bir yaş pasta getirdi. İnce, “Ben CHP’yi bölmem” diyerek logonun kenarından pastayı kesti. İnce konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Elinde Kuran ile seçim meydanlarında geziyorsun. Geç bunları sen geç” dedi. Milletvekili Muharrem İnce CHP seçim irtibat bürosunun açılış törenine katılmak üzere Bilecik’e geldi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Diyanet’ten Kuran-ı Kerimli pastaya inceleme

aa

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, müftülükte Kur’an-ı Kerim tasarımlı pasta kesilmesine ilişkin inceleme başlatıldığı bildirildi.   Başkanlıktan yapılan açıklamada, bazı internet sitelerinde “Müftülükte Kur’an-ı Kerim Tasarımlı Pasta Skandalı” başlıklı haberlerin yer aldığı belirtildi.   Söz konusu haberlerde, Tokat’ta Zile Müftülüğünün 2013’teki Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle ilgili görüntülerin bulunduğu bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:   “Görüntüler, iki sene önce Kur’an kursu öğrencileri tarafından gerçekleştirilmiş ... Devamını Oku »

  • Tweet

Linç edilen Afgan kadının tabutuna kadınlar omuz verdi

kuran_yaktigi_one_surulerek_linc_edilen_afgan_kadinin_tabutunu_kadinlar_tasidi_h46563_4a5ce

Afganistan’ın başkenti Kabil’de Kuran yaktığı öne sürülerek linç edilen Ferhunde adlı kadının cenazesi kadınlar tarafından kaldırıldı. Afgan geleneklerinin dışına çıkan yüzlerce kadın, cenaze töreninde, Ferhunde’yi öldürenlerin cezalandırılmasını istedi. Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma sonunda Ferhunde’nin Kuran yaktığına dair bir bulguya rastlanmadığı açıklanmıştı. Soruşturma emri Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani tarafından verilmişti. Afgan kadınının cep telefonlarıyla kaydedilen linç edilme görüntüleri sosyal medyada ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kadınlar için çıkarılan bu yasa İslamcı kesimi çok kızdırdı

majlissjaza-620x330

  Cezayir’de İslamcı kesimin tepkisine rağmen kadına karşı şiddeti önlemek için yeni bir yasa çıkarıldı. Eşini yaralayan 20 yıl, eşinin parasına el koyan erkek 2 yıl hapis cezası alabilecek. Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre  Cezayir Parlamentosu, İslamcı milletvekillerinin eleştirisine rağmen, evde kadına karşı şiddeti cezalandırmayı ve kadınların yasal durumunu iyileştirmeyi içeren yasayı kabul etti. Yasaya göre, eşlerini yaralayan erkekler 20 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Muğla’da Tekel bayisine ‘içki satmayın’ uyarısı!

Muğla’nın Ortaca İlçesi, Dalyan Mahallesi’nde, bazı büfe ve marketlere kimliği belirsiz kişi veya kişilerce, üzerinde içki ve sigara satışı yapılmaması konusunda uyarının yer aldığı içinde Kuran’ı Kerim meali CD’si bırakıldı. Ortaca’nın Caretta carettaları ile ünlü turistik mahallesi Dalyan’daki Atatürk ve Gürpınar Caddeleri üzerindeki, bazı içki ve sigara satışı yapan büfe ile marketlere, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce, zarfının üzerinde, “Lütfen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Şiddetin imgeleri

Murat Belge

Yeni Gündem’i yayımladığımız günlerdeydi; Hüseyin Hatemi bir makale vermişti, yayımlamıştık. Konu, “recmetme” olayıydı. Hatemi bunun İslâm’da yeri olmadığını, daha doğrusu, bir yanlış anlamaya dayandığını savunuyordu. “Bu simgesel bir şeydir,” diyordu. Öldürmek için taşlamak yokmuş Kur’an’da: cemaat ayıpladığını belli etmek için küçük taşlar atarmış, recmedilecek kişiye. Benim bu açıklamaya aklım yatmadı. Bildiğim ve ayrıca mantıken çıkarsadıklarıma uymuyordu. Ama yayımladım tabii. Yeni ... Devamını Oku »

  • Tweet

Manisa’da ortalık karıştı…İranlılar Kur’anı yaktı!

manısa

Manisa dün çok gergin saatler yaşadı. Cuma namazı çıkışında İzmir Caddesi’ndeki Hacı Yahya Camisi önüne gelen 2’si kadın 3 İranlı kardeş, beklemeye başladı. Cami cemaatinin namazın ardından dağılacağı sırada 3 İranlı’dan erkek olanı elindeki Kuran-ı Kerim’in üzerine kolonya döküp, tutuşturdu. Bu sırada cami cematinden bir grup, İranlı’nın elindeki Kuran-ı Kerim’i alıp, yanmadan söndürdü. Camiden çıkan kalabalık, bir yandan olup bitenin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hiç utanmadan, haya etmeden yürüyüşe katılıyor, bir de el sallıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mizah dergisi Charlie Hebdo çizer ve gazetecilerinin öldürülüşünü protesto için Paris’te düzenlenen birlik yürüyüşüne, devlet terörü uygulayan İsrail’in Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun katılmasını İslam dünyasının temsilcileri önünde bir kez daha eleştirdi. Erdoğan, “İsrail Başbakanı hiç utanmadan, yüzü kızarmadan, haya etmeden Paris’teki yürüyüşe katılıyor ve en ön safa geçiyor, bir de el sallıyor. Bu mudur terörle mücadele” dedi. ... Devamını Oku »

  • Tweet