Pazar , 10 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Kemal Kılıçdaroğlu

Etiket Arşivi: Kemal Kılıçdaroğlu

Hükümette Derviş paniği

davutoğlu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin 26’ncı Olağan Genel Kurulu’na katıldı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarım politikalarına yönelik yaptığı eleştirilere yanıt verdi. Aynı toplantıya katılan Kılıçdaroğlu’na ithafen yaptığı konuşmada Başbakan, gübre desteğinin Kemal Derviş tarafından kaldırıldığını söyledi. Seçimlerden CHP’nin galip çıkması durumunda yeniden ekonominin başına getirileceği konuşulan ve 2001 krizinden çıkışta bankacılık sektörüne getirdiği düzenlemelerle tanınan ünlü ekonomist ... Devamını Oku »

  • Tweet

O yumruğa iyi hal indirimi

kilicdarogluna-yumruk

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırıda bulunan Orhan Övet’in cezası belli oldu. Son sözü sorulan sanık, “Hepsi Bizans uşağı” diyerek hakaretlerini sürdürdüğü halde, mahkeme cezasında indirim de yaptı.   8 Nisan 2014’te grup toplantısını yapmak üzere Meclis’e giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırıda bulunan Orhan Övet’e 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.   Ankara 3. Asliye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu, Bahçeli’nin ardından Kılıçdaroğlu’nu da yuhalatmadı

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kars’ta yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yuhalatmayarak “Hayır, yok yuhalamayın, biz eleştiririz ama yuhalamayız. Ben Osmaniye’de Devlet Bahçeli’yi yuhalatmamıştım. O da örnek almış beni Iğdır’da yuhalatmamış. Liderlerin birbirine saygı göstermesi güzeldir” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimi için Kars’ta düzenlenen mitingde konuştu. Davutoğlu konuşmasında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a daha sert cevap: Namus ve şereften vazgeçenlerin…

kılıçdaroğlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Siirt’te söylediği “Ben Kuran’la büyüdüm, Kuran’la yaşıyorum. Kendi şahsında Kuran’ın yerinin ne olduğu malum” şeklindeki sözlere CHP lideri cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “Konuşmalara şeref ve namus kavramını anlatarak başlarsa iyi olur. İktidar uğruna namustan ve şereften vazgeçenlerin cumhurbaşkanlığı yapma hakkı yoktur” dedi.   CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , partisinin Ardahan ve Iğdır mitingleri için dün özel uçakla ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu: AKP iktidarında yoksulların sayısı 17 milyonu buldu

1

Cumhuriyet Halka Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarları döneminde yoksulların sayısının artarak 17 milyon olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu  “Refahı tabana yayacağız. Bu nasıl olacak. Rakam vereceğim. Yıl 2002, Türkiye nüfusunun yüzde 1’i Türkiye’deki bütün servetin yüzde 39’una sahip. Yıl 2014 Türkiye nüfusunun yüzde 1’i toplam servetin yüzde 54,3’üne sahip. Biz ne yapacağız. Refahı tavanda değil ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu: ‘İlk kez AKP iktidarında işsizlerin sayısı çalışanları geçti’

030520151547362551493_2

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’nin 13 yıldır iktidarda olduğunu ve Cumhuriyet tarihinde ilk kez işsizlerin sayısının çalışanların sayısını geçtiğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Kayseri’de düzenlediği mitingde yağmur altında konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasına, “Burada duracağım ve sizinle beraber ıslanacağım. Kimsenin endişesi olmasın” diyerek başladı. AKP’yi eleştiren Kılıçdaroğlu, “13 yıldır iktidardalar, ilk kez Cumhuriyet tarihinde işsizlerin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hükümetin ilk büyük yenilgisi Kıbrıs

Pelin Cengiz

    Mustafa Akıncı, 1 Mayıs tarihi itibariyle artık resmen Kuzey Kıbrıs’ın dördüncü cumhurbaşkanı. Akıncı’nın seçilmiş olmasının pek çok anlamı var. Bunlardan en önemlisi şu; Kuzey Kıbrıslılar, seçimin ikinci turunda yüzde 60,5 oyla Akıncı’yı seçerek “Ada’da çözüm” taleplerini sandığa yansıttı demek. Kıbrıs’ta her daim “kalıcı barışı inşa etmek” ile ilgili zorlu bir görev var. Bu zorlu görevi şimdi Akıncı üstlendi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu’ndan TOBB zirvesinde seçim barajı açıklaması

kemal-kilicdaroglu-ntvde-sorulari-yanitliyor,RlTRRJTfekyJ6JPHQqCPrg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TOBB zirvesinde konuşuyor. İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları: İşte Kılıçdaroğlu’nun sözlerinden satır başları:     Değerli dostlarım siz ne söylüyorsunuz dediler. İyi söyleyeceğiz de burada olsanız söyleyeceğim de burada değilsiniz. Sözüm söz seçimlerde cevabımızı çok iyi vereceğiz. Sizlerin önemini biliyorum. Hangi zorluklarla karşı karşıya olduğunuzu biliyorum.     Mayıs ayı 2002 TOBB genel kurulu var. ... Devamını Oku »

  • Tweet

“Türkiye treni kaçırırsa Ortadoğu ülkesi olur”

2trfs1kilicdaroglu (1)

Kılıçdaroğlu, “Ülkenin çivisi çıktı. Düşüncesini ifade eden vatan haini ilan ediliyor. 7 Haziran seçimi bir dönüm noktası. Sandık güvenliği konusunda tüm teşkilatları uyardık” diye konuştu.   CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de son dönemde “dikta rejimi” uygulanmaya başladığını belirterek, “AKP Hükümeti, toplumun tüm kesimlerini kendi düşüncesini kabul ettirmek istiyor. En ufak eleştiriye tahammül edilmiyor. Düşüncesini açıklayan, vatan haini ilan ediliyor. Türkiye’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hükümete hodri meydan

KEMAL-KILIÇDAROĞLU-SARAYLILAR-KAYBEDECEK

Davutooğlu’nun “Karayolu işçilerini kadroya alıyoruz” sözünü eleştiren Kılıçdaroğlu şöyle dedi: Ne zamandan beri yargı kararını uygulamak lütuf oldu.   CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’nun “Karayolu işçilerini kadroya alıyoruz” açıklamasına tepki gösterdi. CHP lideri “Bugün Ankara’da bir tiyatro oynandı. Karayolu işçileri dava açtılar, mahkemede kazandılar. Yargıtay kararı elimde. Karayolunda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması kararlaştırıldı. Burada bir tiyatro var. ... Devamını Oku »

  • Tweet