Cumartesi , 2 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Katar

Etiket Arşivi: Katar

Gül niye patladı:’AKP’nin esas kurucusu benim…’

gul

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “AK Parti’nin esas kurucusu benim. AK Parti’nin hem ilk çıkardığı başbakan benim, ilk cumhurbaşkanı da benim. Cumhurbaşkanlığından sonra da başka bir makam yok, ne yapalım ki. Arkadaşlarımız da şimdi devraldılar. Onların başarılı olmasını istemekten başka bir arzum yok” dedi. Katar’da yayınlanan eş-Şark gazetesine konuşan Gül  “Yeni bir parti kurma düşüncesi olup olmadığı” yönündeki soruya şu yanıtı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türk elçiliği Katar’da Fazıl Say’ın konserini engelledi

28903156

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, “İstanbul Senfonisi” adlı eserinin Katar’da çalınmasını Türk elçiliğinin engellendiğini iddia etti. Cumhuriyet’teki köşesinde elçiliğin ‘ Say’ ismine bile tahammül edemediğini belirten Fazıl Say,  “Türk Diplomasisine Yazık” başlıklı makalesinde, “Bizim elçilikler demek bu derece çaptan düşmüş, böyle şeylerle uğraşır hale gelmiş. ‘Say’ ismini Katar’a sokmamayı ‘marifet’ sanar olmuş. Yazık. Yazık bu küçüklüğe. Bu yapabilecekleri Türkiye dışındaki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Başbakan Sani: ‘Türkiye Libya’da radikal İslamcıları destekliyor’

libya

Libya Başbakanı Abdullah el Sani ülkesindeki iç savaştan Türkiye’yi sorumlu tutarak, “Çok açık bir şeyi ifade etmek istiyorum: Türkiye Katar’ın finansmanlığı ile Libya’da terörizmi desteklemektedir. Bazı ülkeler Libya’da radikal İslamcıları iş başına getirmek için gece-gündüz çalışmaktadır” dedi.   Suriye Haber Ajansı’nın RT kanalından aktardığı habere göre, Libya Başbakan’ı Sani; Libya halkının söz konusu bu devletlerin destekledikleri terörden büyük acılar çektiğini ... Devamını Oku »

  • Tweet

FT: ‘Türkiye-S.Arabistan-Katar, Suriyeli isyancıları cesaretlendirdi’

150414051403_erdogansalman_624x351_ap (1)

İngiliz Financial Times gazetesi özellikle Suudi Arabistan, Türkiye ve Katar arasındaki görüş ayrılıklarının azalmasının Suriyeli muhalifleri umutlandırdığını yazdı. BBC Türkçe’nin aktardığına göre gazetenin iç sayfalarındaki haberin başlığı “Sünni birlik Suriye’nin isyancılarını cesaretlendirdi”. Haber gazetenin Beyrut’taki muhabiri Erika Solomon ile Dubai’deki muhabiri Simeon Karr’ın imzalarını taşıyor. Financial Times, Suriye’de muhaliflere destek veren Sünni güçlerin Şii İran’ın yükselişi karşısında birleştiklerini, isyancıların son ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ülke Ağrı olayıyla sarsılırken.. Eskisi ortada, yenisi Katar’da…

1114

Türkiye üç gündür Ağrı Dağı’nda yaşanan çatışmayı konuşuyor. Bu tablo içinde en çok dikkati çeken olay ise belki de konuya en çok hakim olup açıklama yapması gereken isimlerden İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün yaklaşık 72 saattir ortada hiç görünmemesi.. Operasyona ilişkin açıklamalar yapan isim ise  eski içişleri bakanı ve AKP milletvekili adaya olma titrinden başka bir sıfatı bulunmayan Efkan Ala oldu. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu masadakilerin tam 2 trilyon doları var !

korfez

25 Mayıs 1981 tarihinde kurulan kurulan Körfez İşbirliği Konseyi’nin  üyeleri Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin  para rezervi 2 trilyon doları geçti. Katar’ın başkenti Doha’daki finans konferansında konuşan Katar Finans Bakanı Ali El İmadi, petrol fiyatlarının yüksek olduğu zamanda yapılan mütevazi harcamalar neticesinde altı üye ülkeden oluşan Körfez İşbirliği Konseyi’nin para rezervinin 2 trilyon doları geçtiğini ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türk askeri Katar’a gidiyor

katar

Katar topraklarında Türk askerinin konuşlandırılmasına ilişkin jet hızıyla getirilen kanun tasarısı Meclis’te AKP’li milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi. CHP, Türkiye’nin Suriyeli muhalifleri Katar’da eğitmesinin yattığını öne sürdü. Hükümet, Türkiye ile Katar arasında askeri eğitim, savunma sanayi ile Katar Topraklarında TSK’nın konuşlandırılmasına ilişkin jet hızıyla bir kanun tasarısı getirdi. Tasarı AKP’li milletvekillerinin oylarıyla kabul edilirken, CHP, anlaşmanın altında Türkiye’nin Suriyeli muhalifleri Katar’da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Amerika, IŞİD’i imha etmek için plan hazırladı

ABD Başkanı Barack Obama, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’ni (IŞİD) üç koldan “kıskaç”a almak için kolları sıvadı. ABD, IŞİD’i askeri, stratejik ve mali açıdan yenilgiye uğratmak amacıyla bölge ülkeleriyle yoğun işbirliğine girdi. ABD, IŞİD’e karşı savaşacak 5 bin muhalifin eğitimi için bölgeye 400 asker gönderiyor. ABD, Irak ve Suriye’de terör estiren IŞİD’i yenilgiye uğratmak amacıyla üç koldan harekete geçti. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hazırlık maçında inanılmaz skor: 18-0

1

Rusya’nın Zenit St. Petersburg takımı, Katar’da yaptığı hazırlık maçında tarihi bir skora imza attı. FC Malia ile oynayan Zenit güçsüz rakibini 18-0 gibi bir skorla yenerek tarihe geçti. Zenit’in golleri 6 ve 45’de Arshavin, 7’de Shatov, 14, 19 ve 21’de Rondon, 17’de Criscito, 39’da Neto, 43 ve 45’de Tkaczuk, 52’de Rodic, 57’de Hulk, 69’da Kerzhakov, 74’te Witsel, 76 ve 81’de ... Devamını Oku »

  • Tweet

Halit Meşal bilmecesi

Amerikan CNN  televizyonu Hamas lideri Halit Meşal’in Katar’dan sınır dışı edildiğini ve Meşal’in Türkiye’ye geleceğini bildirildi. Ancak Hamas’ın siyasi büro üyesi İzzet er- Rişk,”İddialar doğru değil” dedi. CNN International’e göre, Başbakan Ahmet Davuoğlu ile birlikte 27 Aralık 2014 günü Konya’da AKP il kongresine katılan Hamas lideri Halit Meşal, Katar’dan sınır dışı edildi. Meşal’in yanı sıra Müslüman Kardeşler üyelerinin de ülkeden çıkarıldığı ... Devamını Oku »

  • Tweet