Çarşamba , 25 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: kabataş

Etiket Arşivi: kabataş

Metiner’den canlı yayında Kabataş itirafı: ‘Aldatıldık’

metiner

A Haber’de Salih Nayman’ın moderatörlüğünde yayınlanan Memleket Meselesi programına katılan AKParti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Hürriyet yazarı İsmet Berkan’ın Kabataş özrünü değerlendirdi. Gezi olayları sırasında Kabataş’ta gerçekleşen saldırının görüntülerini izlediğini belirten İsmet Berkan dünkü köşe yazısında bu beyanından dolayı özür dilemişti. Berkan’ı sert bir şekilde eleştiren Mehmet Metiner, Hürriyet yazarını gazeteciliği bırakmaya davet etti. İSMET BERKAN KALEMİNİ KIRSIN, GAZETECİLİK YAPMASIN ... Devamını Oku »

  • Tweet

O gelinin ilk yalanı Kabataş değilmiş…İki vukuatı daha çıktı !

kabatas

Kabataş’ta Gezi eylemcilerinin taciz ve saldırısına uğradığını öne süren ancak bu iddiası görüntülerle çürütülen Zehra Devecioğlu adlı kadının benzer iddialarla daha önce de şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Cumhuriyet gazetesinden Canan Coşkun’un haberine göre Develioğlu, 2010’da kendisini ‘selektörle taciz ettiği’, ‘araçla sıkıştırıp takip ettiği’ iddiasıyla şikâyetçi olduğu Arif Y. hakkında bir yıla kadar hapis istemli dava açıldı. Arif Y., yolda ilerlerken ... Devamını Oku »

  • Tweet

Taksim-Kabataş hattı hala çalışmıyor….Arıza felç etti !

TAKSIM

Taksim-Kabataş füniküler hattı teknik arıza nedeniyle çalışmıyor. Özellikle, kentin Anadolu yakasından deniz yolunu kullanarak Avrupa yakasına gelen vatandaşların, Taksim’e ve metro sistemine ulaşmasını sağlayan ve bu nedenle sabah saatlerinde büyük yoğunluk yaşanan füniküler hattının çalışmaması ulaşımı aksattı. Arıza nedeni ile ek otobüs seferleri başlatıldı. İstasyondaki güvenlik görevlileri “arıza var” diyerek vatandaşları otobüslere yönlendirdi. Taksim otobüsüne binmek isteyen vatandaşlar otobüsü tıka ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hâlâ Kabataş, yine Kabataş  

Hayko Bagdat

Eyy Cumhurbaşkanı… Eyy Sabah Gazetesi… Eyy dili kaba yüreği bilmem ne diye yazan köşeciler… Allah’ın adını verdim bir an olsun durun ve meseleye aynı taraftan bakalım. Birkaç saniyeliğine husumetlerimizi unutup aynı kafadan düşünelim. Mevzubahis olan başı açık veya kapalı bir kadın, kadının elinde bir çocuk arabası ve o arabada yatan bir bebek. Kadının beyanını da esas kabul ederek olan bitene ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çiş meselesi  

Yiğit Karamehmet

Bütün saçmalığına ve denyoluğuna rağmen Türkiye bazen gerçekten de çok ilginç bir yer olabiliyor. Bakın bir çiş meselemiz var ki, aradan neredeyse iki yıl geçmesine rağmen hâlâ konu tam olarak çözülemedi. Dünyanın neresine gidersek gidelim, hangi yüksek medeniyet seviyesine çıkarsak çıkalım iki yıla yayılan bir “Zehra Gelin’in Kabataş’ta üstüne işediler” gibi bir gündemle karşılaşamayız. 40 yıl düşünsem masum üste işeme ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu: ‘Erdoğan en büyük yalancı, Davutoğlu da en çapsız başbakan’

kilicdaroglu-gezi-parki-eylemcilerini-elestirdi_655585_720_400

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kabataş yalanında ısrar ettiğini” belirterek, “En büyük yalancı kaçak sarayda oturuyor” dedi. Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu’nun da Türkiye’nin gördüğü en çapsız başbakan olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündemindeki konuları ele aldı. Kılıçdaroğlu özetle şöyle konuştu: DENİZ GEZMİŞ 10 Mart 1972 demokrasi tarihi açısından çok önemli bir gün. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eskiye gidelim, biraz da gülelim…Sırrı Süreyya ve o gazeteci canlı yayında karşılaşınca…

111

Türk siyasetinin belki de son dönemlerdeki en renkli ve polüler isimlerinden biri hiç kuşkusuz HDP’li Sırrı Süreyya Önder…Politik duruşunun ve birikiminin yanı sıra hazır cevap ve nüktedan kişiliğiyle dikkat çeken Önder yaklaşık bir yıl önce CNNTürk’te canlı yayına katılmıştı.. Akif Beki’nin moderatörlüğündeki programda karşısına çıkan isim ise bugün Kabataş yalanının mucidi olarak anılan gazeteci Elif Çakır olmuştu… Önder ve Çakır’ın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray’ın umudu hala ‘Kabataş ‘:’Bir anne tacize uğradı’

erdokabatas

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Metal Sendikası Kadın İşçileri 20. Büyük Kurultayı’nda yaptığı konuşmada yalan olduğu ortaya çıkan Kabataş olayına değindi. Erdoğan ”Gezi olayları sırasında bir anne yanında çocuğu olduğu halde Kabataş’ta tacize maruz kaldı. Kimse o kadını taciz edenleri kınamadı, peşine düşmedi.Hani tacizde esas olan kadının beyanıydı” dedi. Erdoğan’ın konuşmasının bazı bölümleri şöyle: Bazıları diyor ki ‘Bize ana demeyin, ... Devamını Oku »

  • Tweet

YANDAŞ MEDYADA KABATAŞ PANİĞİ

çakır

Gezi sırasında yaşandığı iddia edilen Kabataş olayının yalan olduğunun ortaya çıkması üzerine AKP, adeta seferberlik ilan etti. Yandaş gazetelerin 13 yazarı dün aynı başlıkla çıkarak yalanı savunmaya devam etti. Gezi Parkı Eylemleri sırasında yaşandığı iddia edilen ve tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran ünlü “Kabataş Skandalı”nın komplo olduğunun ortaya çıkması, AKP’de paniğe yol açtı. Taraf’ın, AKP’nin Kabataş yalanı ile ilgili yaptığı seçim ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kabataş yalanını bitiren itiraf… Utanacaklar mı acaba ?

1

Star gazetesi yazarı Elif Çakır’ın Gezi olayları dönemindeki avukatlarından Fidel Okan, Kabataş olayının gerçek dışı olduğunu belirtti. Avukat Okan, sosyal medyadan yayınladığı mesajında; ‘Verdiğiniz zararın farkında mısınız?’ diye sordu ve Kabataş olaylarının kurmaca ve kandırmadan kandırmacadan ibaret olduğunu belirtti. Fidel Okan yazısında ayrıca, Twitter fenomeni Fuat Avni ile ilgili DM yazışmaları haberinin tam bir kandırmaca ve kumpas olduğunu ifade etti. ... Devamını Oku »

  • Tweet