Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: İdil

Etiket Arşivi: İdil

Demirtaş Şırnak’ta yaşanan kavgayla ilgili konuştu: Duyarlı olun

290520151916360968707_2

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Bursa mitinginde konuştu. HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Şırnak’ın İdil İlçesindeki seçim propagandası sırasında HDP’liler ile Hür Dava Partisi (Hüda-Par) üyeleri arasında silahlı çatışmaya ilişkin, “Üzücü bir haber aldım. Şırnak İdil’de bir köyde seçim çalışması nedeniyle köylüler arasında bir kavga yaşanmış. İnşallah yanlış bilgidir. Ama 2 yurttaşımız yaşamını yitirmiş. Yaralılar var. Kimdirler. Siyasi kimliklerini ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’lilerle HÜDA-PAR’lılar arasında kavga: 2 ölü

1

Doğan Haber Ajansı (DHA), Şırnak’ın İdil İlçesi’nde bağlı Kozluca Köyü’nde seçim çalışmaları sırasında HDP’liler ile Hür Dava Partisi (Hüda-Par) üyeleri arasında silahlı çatışma çıktığını ve kişininin hayatını kaybettiğini duyurdu. Öte yandan Dicle Haber Ajansı (DİHA) haberi, “HDP konvoyuna Hür Dava Partisi’ne mensup kişilerce yapılan uzun namlu silahlı saldırıda iki kişi yaralandı” şeklinde verdi. DHA’da yer alan haber şöyle: İdil ilçe ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kobane kutlamasında Kalaşnikof’la yürüdüler

Şırnak’ın İdil İlçesi’nde PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri dün gece Kobane kutlamaları sırasında yüzleri kapalı olarak ve bazılarının ellerinde Kalaşnikof tüfekle askeri düzen şeklinde yürüdü. Yürüyüşün ardından dağılan grup, ilçedeki Kobane kutlamalarına katıldı. VALİLİK AÇIKLAMASI İdil’de önceki gece de silahlı yürüyüş düzenleyen YDH üyeleri, bu yürüyüşü videoya kaydederek sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı. Şırnak Valiliği de videonun ... Devamını Oku »

  • Tweet