Cumartesi , 23 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: idam cezası

Etiket Arşivi: idam cezası

Sarayın yakın dostunun ülkesinde vahşet..İdamlar öyle arttı ki cellat ilanı verdiler

12cellat

Suudi Arabistan’da sekiz cellat için iş ilanı verildi. Bu yılın ilk dört buçuk ayında 85 mahkumu kafasını kesmek suretiyle idam eden Suudi Arabistan’da infazların yoğunluğu nedeniyle kafa kesecek cellat sıkıntısı yaşanmaya başlandı. RIA Novosti’nin haberine göre, hükümet infazlarda istihdam edilmek üzere 8 adet ‘din görevlisi’ alınacağını duyurdu. Suudi Arabistan’da suçun türüne göre kafa ya da el kesen infazcılar ‘din görevlisi’ ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bahçeli: ‘İdam getirilse de şiddet durmayacaktır’

devlet-bahceli

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Özgecan Aslan’ın öldürülmesi üzerine başlatılan idam tartışmalarına değindi, “Şiddeti doğuran sosyal ve siyasal iklimin analizi isabetle yapılmadan yasa çıkarılsa da anlamı olmayacak, idam cezası getirilse de şiddet durmayacaktır” dedi. Bahçeli, iç güvenlik paketi nedeniyle kendisine “Molotof Bahçeli” suçlaması yönelten Başbakan Ahmet Davutoğlu’na da, “Bu sözleri ya haplandın da kullandın ya da tehditle ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tecavüz idam cezasının olduğu ülkelerde daha yaygın

istismar

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde Özgecan Aslan’ın üç kişi tarafından bıçaklanıp öldürülerek yakılması, tecavüz ve kadın cinayetlerine karşı idam ve hadım cezalarını gündeme getirirken tecavüzün idam cezasının olduğu ülkelerde de hayli yaygın olduğu verilerle sabit. İdam cezalarında Çin başı çekiyor, Ortadoğu ve Asya ülkelerinde de hayli yaygın. Ancak bu ülkelerdeki tecavüz oranları da yüksek. diken.com.tr‘nin Uluslararası Af Örgütü’nün rakamlarına dayandırdığı habere göre, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Siyaset ve yargı idamı tartışıyor

iyimaya1

Mersun’in Tarsul ilçesinde 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın vahşice katledilmesi siyasilerin ve yargı mensupların gündemindeki yerine koruyor. Taraflar, peş peşe görüşlerine açıklıyor. İYİMAYA’DAN İDAM VE HADIM TEKLİFİ   TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AKP Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya, kadına karşı şiddete ve vahşete dayalı öldürmelerde idam cezası, ölümle sonuçlanmayan cinsel şiddette niteliğe göre süreli veya sürekli olarak erkeklik gücünü yok etme cezası ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yolsuzluk yapan bürokrata idam!

Zhang Xinhua

Çin’de bir eyaletin sahibi olduğu şirkette yönetici olan bürokrat 400 milyon yuan (64,8 milyon dolar) parayı yolsuzluk ve rüşvet ile zimmetine geçirdiği için hakkında idam cezası verildi. Çin hükümeti dünyanın diğer ülkelerine nazaran daha çok idam kararı veriyor ama yolsuzluktan dolayı idam ise neredeyse hiç görülmemiş bir durum. Çin’in Guangzhou eyaletindeki bir mahkemede yargılanan ve Baiyun Endüstri ve Tarım Şirketi’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet