Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: hüda-par

Etiket Arşivi: hüda-par

HDP’lilerle HÜDA-PAR’lılar arasında kavga: 2 ölü

1

Doğan Haber Ajansı (DHA), Şırnak’ın İdil İlçesi’nde bağlı Kozluca Köyü’nde seçim çalışmaları sırasında HDP’liler ile Hür Dava Partisi (Hüda-Par) üyeleri arasında silahlı çatışma çıktığını ve kişininin hayatını kaybettiğini duyurdu. Öte yandan Dicle Haber Ajansı (DİHA) haberi, “HDP konvoyuna Hür Dava Partisi’ne mensup kişilerce yapılan uzun namlu silahlı saldırıda iki kişi yaralandı” şeklinde verdi. DHA’da yer alan haber şöyle: İdil ilçe ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’tan Erdoğan’a: O iki değil üç maymun, demek yine birini götürmüşsünüz

demirtaş

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan’ın, silah bırakılması yönünde PKK’ya yaptığı çağrıyı değerlendirerek, “PKK’ya silahı bıraktıracak olan AKP değil, HDP’dir. Bu bize kısmet ve nasip olacak” dedi. Erdoğan’ın dünki konuşmasında ‘HDP iki maymunu ounuyor’ sözlerini de eleştiren Demirtaş, “Biz iki maymunu oynuyormuşuz. Heyetle aramızda hiçbir fark yok. Biz bunu bir hakaret olarak kabul ediyoruz. Ayrıca iki maymun değil, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Economist: Birçok Kürt Meclis’in parçası olmak istemiyor

economist_u_donusu_yapti_ak_partiyi_ovdu13634225010_h1002460

İngiltere’de yayımlanan Economist dergisi, “Özyönetim Hayalleri – Özerklik peşindeki Kürtlerin kendilerinden destek isteyen hükümetle dansı” başlıklı bir yazıda, birçok Kürdün artık Türk parlamentosunun parçası olmak istemediğini yazıyor. BBC Türkçe’nin aktardığı yazı şöyle: “Dicle nehrinin kıyısında eski bir Kürt yerleşimi olan Cizre’de bir aile sınırın diğer tarafında; Kobani’de Irak Şam İslam Devleti militanlarına karşı savaşırken ölen 20 yaşındaki oğulları Muhammed’in yasını ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’ın bu sözleri tüm hesapları altüst edecek

dem

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, genel seçimlerde oyları CHP tabanından değil, AKP tabanından alacaklarını iddia etti. Hürriyet gazetesinden Okan Konuralp’in haberine göre, 7 Haziran 2015 günü yapılacak genel seçimlerin en kritik partisi haline gelen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Seçimlere parti olarak katılma konusunda bir tartışma yok, o defter kapandı” dedi. Demirtaş, “CHP korkmasın, AKP’den ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’den dindar kesimlere eşit temsil

HÜDA-PAR

Seçimlere parti olarak girmeye hazırlanan HDP, yüzde 10 seçim barajını aşmak için İslami duyarlılığı yüksek kesimlere de açıldı. HDP’li yazar Hüda Kaya, ‘Mütedeyyin çevrelerin HDP’de birkaç milletvekili adayıyla eşit temsiliyet hakkına sahip olacağını’ söyledi. 8 Haziran’da yapılacak genel seçimlere parti olarak girme kararı alan Halkların Demokratik Partisi (HDP), yüzde 10 seçim barajını aşmak için farklı kesimlerle görüşmelerini sürdürüyor. HDP’nin görüştüğü ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bağımsız mı, parti olarak mı: İşte HDP’yi etkileyecek YSK kararı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Hür Dava Partisi’nin (HÜDA-PAR) başvurusu üzerine aldığı kararla seçime bağımsız milletvekili adayı olarak katılacak siyasi parti yöneticilerinin, adaylık başvurusunun son günü itibarıyla partilerinden istifa etmeleri gerektiğine karar verdi. YSK kararı, seçimlere parti olarak girmeyi tartışan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) genel merkez organlarında görev alan yöneticileri de etkileyecek. YSK, siyasi partilerin genel merkez organlarında görev alan parti ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş: Hüda-Par tuzağa düşmesin; iki tarafa da sızma var

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre’de Hür Dava Partisi (Hüda-Par) ile HDP arasında Cizre’de yaşanan gerilimi gidermek için çalıştıklarını belirterek, “Cizre’de devlet provokasyonu var. Hüda-Par bu tuzağa düşmesin; iki tarafın içine de sızmalar var” dedi. Demirtaş, Paris’te Charlie Hebdo dergisinde 12 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyla ilgili Böyle bir vahşeti amasız hepimiz kınıyoruz, lanetliyoruz” diye konuştu. ... Devamını Oku »

  • Tweet

DBP-DTK: Kürtlerin çatışmasını tasvip etmiyoruz

Şırnak’ın Cizre ilçesinde geçen hafta PKK yandaşları ile Hüda-Par yanlıları arasındaki silahlı çatışmada 3 kişinin ölümü 5 kişinin de yaralandığı olayların ardından Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Diyarbakır’da ortak açıklama yaparak sağduyu çağrısında bulundu. Cizre’de PKK ile Hüda-Par yanlıları arasındaki silahlı çatışmada 3 kişinin ölümü 5 kişinin de yaralandığı olayların ardından DBP ve DTK, Diyarbakır’da ortak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Arınç, Roboski katliamının sorumlusunu buldu!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bundan 3 yşıl önce Türk Hava Kuvvetleri’ne ait F-16 uçaklarının Türkiye’nin Irak sınırındaki Roboski’yi bombalayarak 34 kişinin ölümüne yol açan olayda sorumlunun “terör” olduğunu iddia etti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk TV Ankara Temsilcisi Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı. Arınç, kamuoyunda “Kozmik Oda soruşturması” olarak bilinen soruşturmayla ilgili şüphelerini dile getirdi. Arınç, kendisine suikast yapılacağı iddiası üzerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu: Cizre’deki provokatörler yakalandı

Başbakan Davutoğlu, dünkü PKK ve Hüda-Par  yandaşlarının çatışması sonucu 3 kişinin öldüğü Cizre’ye sızmak isteyen provokatörlerin yakalandığını söyledi. Davutoğlu, “Özellikle sınır ilçelerinde dışarıdaki huzursuzluğu ve çatışmayı içeri taşımak isteyenlere kesinlikle müsamaha gösterilmeyecek” dedi. Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK yanlıları ile Hüda-Par’lılar arasındaki çatışmalarla ilgili bulunduğu Konya’da açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Türkiye’nin özellikle sınır ilçelerinde bir şekilde şiddete başvurarak dışarıdaki huzursuzluğu ... Devamını Oku »

  • Tweet