Salı , 10 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: hastane

Etiket Arşivi: hastane

Flaş…Flaş…Yaralı IŞİD komutanı Denizli’de tedavi ediliyor!

aa

Denizli’de  sosyal medyada dünden bu yana  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünde komutan olduğu ve Kobane’de, YPG ile girilen çatışmada yaralandığı belirtilen Emrah Ç.’nin, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi edildiği iddiaları, Denizli Valiliği tarafından da doğrulandı. Valilik, Emrah Ç.’nin, akrabaları olduğu için Denizli’ye geldiğini ve ‘normal vatandaş’ gibi sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı gereği tedavi işlemlerinin devam ettiği belirtildi. Aslen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Doktordan ameliyathanede hemşireye yumruk !

doktor

Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’nde görevli hemşire Nursel Algım, ameliyat sırasında Ortopedi ve Travmatoloji bölümü araştırma görevlisi Dr. Feyzi Kılıç’ın hakeret edip, yumruk attığını ileri sürerek şikayetçi oldu. Tıp Fakültesi Dekanlığı önünde toplanan 20 kadar hemşire olayı protesto ederken, dekanlık binasından çıkan Dr. Feyzi Kılıç’a ’yuh’ çektiler. Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdullah Duman, “Sorumlunun hakettiği cezayı alması için ... Devamını Oku »

  • Tweet

Zafer, ‘kürtaj yapmam’ diyen hastanenin kapısına dayanan kadınların

kadın

Sevgilisi tarafından yaralanan bir kadına hamile olduğu gerekçesiyle ilaç vermeyen, kürtaj talebini de geri çeviren İzmir Tepecik Araştırma ve Eğitim Hastanesi; avukatlar, sağlıkçılar ve kadın platformundan bir heyetin hastaneye giderek yönetime baskı yapması karşısında geri adım attı İzmir Kadın Platformu, İzmir Barosu’ndan iki avukat ve sağlıkçılardan oluşan bir heyet bugün (25 Şubat) İzmir Tepecik Araştırma ve Eğitim Hastanesi’ne giderek, Ayşe ... Devamını Oku »

  • Tweet

Deniz Seki’ye demir parmaklıklı hastane odası !

deniz-seki-sli

Tutuklu bulunduğu cezaevinden ameliyat olmak için hastaneye yatırılan şarkıcı Deniz Seki’nin odasının penceresine demir parmaklık takıldı. Yumurtalıklarındaki kist nedeniyle dün İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Seki’nin kaldığı 5. kattaki tek kişilik odanın pencerelerine demir parmaklık takıldı. Mahkum koğuşu uygulaması olan demir parmaklıklı odada kalan Seki’nin ne zaman ameliyat edileceği öğrenilemedi. Öte yandan üç askerin, Seki’nin kaldığı odanın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hastanede skandal… Oksijen sistemindeki arıza iki can aldı

ağrı-devlet-hastanesi

Ağrı Devlet Hastenesi’nin yoğun bakım ünitesine oksijen sağlayan sisteminde meydana gelen 4 saatlik arıza nedeniyle, ambulanslarla Erzurum ve Patnos’taki hastanelere sevk edilen 5 hastadan Hüseyin Seçen ve Keje Yalçın’ın ölümü üzerine soruşturma başlatıldı. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ağrı Şubesi Hukuk Sekreteri Emin Bayram, uzun süredir arızalı olan oksijen sisteminin 29 Ocak’ta tamamen bozulduğunu iddia etti. Arıza nedeniyle ... Devamını Oku »

  • Tweet

Otyam’ın kalbi durdu…Doktorlar hayata döndürdü…

fıkretotyam

Antalya’da önceki gün mide kanaması şikayetiyle hastaneye kaldırılan ressam ve gazeteci- yazar 89 yaşındaki Fikret Otyam’ın endoskopi için götürüldüğü ameliyathanede kalbi durdu. Doktorların müdahalesiyle yaşama döndürülen Otyam, tekrar yoğun bakım servisine alındı. Devamını Oku »

  • Tweet

Şişede durduğu gibi durmadı…Hastaneyi birbirine kattılar

aydın

Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde, otomobilde tartıştığı kız arkadaşı 21 yaşındaki M.N.’yi korkutmak için havaya ateş ettiği ileri sürülen 26 yaşındaki B.K., polis tarafından kovalamaca sonucu yakalandı. Kız arkadaşı ile birlikte alkol muyanesi için hastaneye getirilen B.K. ve kız arkadaşı kan vermemek için hastaneyi birbirine kattı. Doktorun ’Koklamak suretiyle alkollü’ olduklarına dair rapor verdiği ikili, polis tarafından ifadelerinin alınması ardından serbest bırakıldı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yaşar Kemal’den iyi haber var…Diren İnce Memed !

yk

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof.Dr. Şükrü Öztürk, Yaşar Kemal’in sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.  Öztürk, “Değerli Değerli yazarımız Yaşar Kemal’in yoğun bakım ünitesindeki tedavisi 14 Ocak tarihinden beri devam etmektedir. Bugün itibariyle durumu ‘stabil’ olarak devam etmektedir. Durumunda herhangi bir olumsuz gelişme yaşanmamıştır. Önümüzdeki günlerle ilgili olumlu beklentimiz giderek artmaktadır. Aslında başlangıca göre daha olumlu bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Müzeyyen Senar hastaneye kaldırıldı

müzzeyen-sener

Huzur evinde kalan Müzeyyen Senar hastaneye kaldırıldı. İzmir’in Urla İlçesi’ndeki, Darüşşafaka Yaşlı Bakımevi’nde kalan Türk Sanat Müziği sanatçısı Müzeyyen Senar, akşam saatlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Bodrum’da, kızı ve oğlu ile birlikte yaşayan Türk Sanat Müziği sanatçısı Müzeyyen Senar, geçen hafta Urla Darüşşafaka Yaşlı Bakımevi’ne yerleştirilmişti. Müzeyyen Senar, akşam saatlerinde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Uzun süredir kısmı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Doktorundan açıklama geldi; Diren İnce Memed…

yasarrr

Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilen ilk Türk yazar olan Yaşar Kemal, önceki gün  kaldırıldığı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesine alındı. Yaşar Kemal’ın sağlık durumuyla ilgili İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof.Dr. Şükrü Öztürk açıklama yaptı. Öztürk, Yaşar Kemal’in durumunun stabil olduğunu belirterek ünlü yazarın sağlık durumu hakkında şu bilgileri verdi: ”Şu ana kadar klinik ... Devamını Oku »

  • Tweet