Çarşamba , 29 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: gürsel tekin

Etiket Arşivi: gürsel tekin

Herkese davet var muhalefete yok

1

Çanakkale Savaşları’nın 100. yıldönümünü anma törenilerine muhalefet liderlerinin davet edilmediği ortaya çıktı. Törenlere onlarca yabancı devlet başkanı ve başbakan katıldı.   Hürriyet’ten Zeynep Gürcanlı‘nın haberine göre, muhalefet partileri, Çanakkale’de düzenlenen törenlere davet edilmediklerini açıkladı.   CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, ana muhalefete davet gelmemesini “protesto ediyorum” diyerek tepki gösterdi. Tekin, şöyle konuştu; “AKP dirilerimize yaptığı zulümden sonra ölümlerimize de zulüm ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’li Tekin Kapalıçarşı’dan hükümete seslendi:’Zarrab için yuva yıktınız’

IMG_2621

Kapalıçarşı Sandal Bedesteninin polis zoruyla boşaltılıp 80 Esnafın mağdur edilmesinin ardından CHP genel sekreteri Gürsel Tekin esnafı ziyaret etti. Gürsel tekin çarşı esnafı tarafından alkışlarla karşılandı. Ardından bedesten in önünde imza kampanyası yapmak üzere kurulan masanın önünde esnafın yaşadığı sıkıntıları dinledi. İMAR RANTINDAN 60 MİLYAR DOLAR MİLLETİN ANASINA SÖVENLERİN CEBİNDE Tekin şunları söyledi: “Son günlerde özellikle tartışma konusu var. Parayı ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’li Tekin’den büyük isyan:’Her kuruşum zehir zıkkım olsun’

32gursel

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP’nin reklamını yayınlamayan TRT’ye sert çıktı. Elektrik faturasından TRT’ye ödenen payı hatırlatan Tekin, “Dün elektrik parası ödedim. En azından kendi adıma söylüyorum, ödediğim o her kuruşu haram ediyorum onlara. Zehir ve zıkkım olsun. Başka hiçbir şey demiyorum.” dedi. Partisinin İstanbul milletvekillerinin tanıtım toplantısına katılan Gürsel Tekin, gündemle ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. CHP’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’nin genel seçim kampanyası başlıyor

gursel (1)

Kılıçdaroğlu’nun Kartal’da cumartesi günü yapacağı miting ile CHP’nin seçim kampanyası başlıyor. Genel Başkan Yardımcısı Tekin, “Genel Başkan, Türkiye’nin ihtiyacına cevap verecek projeleri anlatacak” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, cumartesi günü İstanbul Kartal’da düzenlenecek “Milletçe Alkışlıyoruz” mitingi ile CHP’nin seçim kampanyasına başlayacağını söyledi. Dün İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Tekin, şunları ifade etti: “11 Nisan günü Kartal ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tekin ‘Umut Oran neden yok’ sorusuna öyle bir yanıt verdi ki !

1237

Cumhuriyet Halk Partisi  Genel sekreter Gürsel Tekin İstanbul’da basın toplantısı yaparak son siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Tekin Kartal’da 11 Nisan Cumartesi günü “Milletçe alkışlıyoruz” mitingi ile başlanacak seçim çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.  Tekin ‘Aslında Mart ayında planlamış olduğumuz mitingimizi  ne yazık ki hava koşullarından dolayı yapamadık. Ama 11Nisan günü Kartal meydanında ‘Milletçe Alkışlıyoruz’ mitingimize ilk kez İstanbulda seçim kampanyası olarak start ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’den Erdoğan’a zehir zemberek Berkin Elvan yanıtı!

gursel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Berkin Elvan ekmek almaya giderken vuruldu diyen Kemal Kılıçdaroğlu, bunun belgesini açıklasın” sözlerine CHP’den sert tepki geldi. Hürriyet’ten  Zeynep Gürcanlı’nın haberine göre CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Erdoğan’ın Gezi olayları döneminde meydana geldiği iddia edilen Kabataş saldırısı ile camide içki iddiaları konusunda “Cuma günü belge açıklayacağım” dediğini hatırlatarak, “Neredeyse 350 Cuma geçti. Nerede Kabataş belgeleri ? ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tekin ‘Sır toplantıyı’ anlattı:’Çok üzgünler..Bu bir kırılma noktasıdır’

gursel

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, aralarında iş dünyasının çok yakından tanıdığı isimlerin de yer aldığı işadamlarının CHP lideri Kılıçdaroğlu’yla biraraya geldiği toplantıyı www.bahrainair.net’ye  anlattı. Görüşme talebinin bu işadamlarından geldiğini, organizasyonu ise kendisinin yaptığını belirten Tekin şunları söyledi: “Bu işadamları buğüne değin tüm seçimlerde AKP’yi desteklemiş isimler. Ekonomik istikrara katkı sunduklarını düşünerek desteklediklerini belirttiler. İçlerinde Doğu ve Güneydoğu dışındaki bölgelerden de isimler ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bülent Arınç’ın açıklamaları sonrası CHP’den ilk tepki

gursel (1)

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamalara ilk tepki CHP’den geldi. Hürriyet’ten Zeynep Gürcanlı‘nın haberine göre; CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın çözüm süreci izleme heyeti kurulacağına ilişkin açıklamasını, “Saray’a çekilmiş bir resttir” sözleriyle değerlendirdi. Gürsel Tekin yaptığı açıklamada, şöyle dedi; “Sayın Arınç’ın açıklamaları, aslında bir resttir. Saray’a çekilmiş bir resttir. Sayın Arınç, ‘biz ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’li Tekin bombaladı: ‘HDP barajı aşıyor..AKP’nin oyu yüzde…’

gursel (1)

Flash TV’de yayınlanan bir porgramı katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel  7 Haziran seçimlerine ilişkin çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Tekin’in açıklamalarından bir bölüm: “HDP’nin mutlaka parlamentoda olması gerekiyor. Türkiye’nin birliği, dirliği, bütünlüğü için HDP’nin meşru zeminde yani parlamento zemininde siyaset alanında olması lazım. Benim gördüğüm verilere baktığımda HDP barajı aşıyor. Oyu nereden alıyor? Oyu tamamen AKP’den alıyor çok net. Neye ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte CHP’yi kapatmak için yazdırılan kitap…Tekin açıkladı…

ataulku

İlk olarak Twitter’da Fuat Avni adlı hesaptan ortaya atılan “CHP’ye kapatma davası açılacak” iddiasını, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da doğruladı. Kılıçdaroğlu, CNN Türk’te kapatma iddialarıyla ilgili olarak, “Onunla ilgili bir hazırlık yapıldığını biz çok iyi biliyoruz. İddia doğru. Hazırlık yapıldığını, hazırlıkların kimler tarafından yapıldığını, bir kitabın basıldığını, yakın bir süreç içinde bu kitabın piyasaya sürüleceğini, bütün bunları biliyoruz. Bekliyoruz. Bunların ... Devamını Oku »

  • Tweet