Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: gezi parkı

Etiket Arşivi: gezi parkı

Berkin Elvan eylemine katılan 65 öğrenci 455 yıl hapisle yargılanıyor!

öğrenci

Denizli’de, Gezi Parkı olaylarında başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan’ın hastanede ölümü nedeniyle, geçen yıl 12 Mart’ta Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen ve polisin müdahale ettiği eyleme katılan 65 üniversite öğrencisi hakkında, 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya başlandı. İstanbul’daki Gezi Parkı olaylarında ölen Berkin Elvan için geçen yıl 12 Mart’ta Pamukkale Üniversitesi’nde protesto eylemi düzenlenirken, polis basınçlı su ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP: ‘Gezi direnişi demokrasi tarihimizde onurlu bir sayfa açtı…’

946_6a25e

HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Gezi direnişinin ikinci 2. yıldönümü vesilesiyle bir açıklama yaptı. “Gezi, Türkiye’nin demokratik geleceğidir” başlıklı açıklamada, “Gezi Parkı Direnişi, toplumun tüm kesimlerine demokratik bir geleceği beraber kurma yolunda ışık tutmaya devam edecektir” ifadeleri kullanıldı. HDP’nin açıklaması şu şekilde: TOPLUMUN HAKLARINA SAHİP ÇIKMA İRADESİNE KARŞI GELMEK, BEYHUDE BİR ÇABA “Bundan iki yıl önce, halkın ortak varlığı olan Gezi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gülsüm Elvan’dan Erdoğan’a: ‘O küçük yaşı, kocaman yüreğiyle itibarını sıfırladı, bu da sana dert olsun!’

58721_58906_31052015162827_9

Gezi direnişinin 2’nci yıldönümünde, olaylar sırasında ölenler, polisin Gezi Parkı’na girişe izin vermemesi nedeniyle, İstiklal Caddesi’nde anıldı. Taksim Dayanışması’nın, olaylarda ölenleri anmak için Gezi Parkı girişine yaptığı çağrı nedeniyle polis Taksim Meydanı ve Gezi Parkı çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı.   Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’na girişe izin verilmezken, aralarında Taksim Dayanışması’ndan Mimar Mücella Yapıcı, Avukat Can Atalay, Doktor Ali Çerkezoğlu, ... Devamını Oku »

  • Tweet

10 paylaşım ve 1 Tuncel Kurtiz konuşmasıyla Gezi’nin 2. yıldönümü

gezi-kolaj-copy-822x576

Gezi Parkı direnişinin üzerinden tam iki yıl geçti ve geçen sene olduğu gibi bu sene de binlerce kişi #Geziyiunutma hashtagiyle 2013 Haziran’ını andı. Biz de sizler için o paylaşımları derledik. Ve tabii ki Tuncel Kurtiz’in desteğini de unutmadık. 1) Evladını katlediyorlar, adaleti tesis etmiyorlar ve sen her gün uyanıp hayata devam etmeye çalışıyorsun Evladını katlediyorlar, adaleti tesis etmiyorlar ve sen her ... Devamını Oku »

  • Tweet

Lobna Allami: Haykırmak istiyorum; uyan Türkiye, oyuna sahip çık!

lobna_allami_haykirmak_istiyorum_uyan_turkiye_oyuna_sahip_cik_h49714_fd35a

Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeği kapsülüyle başından yaralanan ve uzun süre hastanede tedavi gören Lobna Allami, Gezi’nin ikinci yıl dönümünde Türkiye’ye seslendi. “Haykırmak istiyorum; uyan Türkiye, oyuna sahip çık Türkiye” diyen Lobna, “Vereceğin oy, senin nasıl yaşayacağınla ilgili. Can alıcı önemde. Ben 18 yaşındayken Ecevit’e vermiştim, sonra bir daha kimseye vermedim. Büyük hata yapmışım. Gezi’yi yaşadıktan sonra ... Devamını Oku »

  • Tweet

2 yıl oldu değişen bir şey yok: Gezi Parkı’nda muhabire atılan tekme kameralara böyle yansıdı!

RESIMID_15774445

Gezi Parkı olaylarının 2’nci yıldönümünde güvenlik önlemleri Taksim meydan ve Gezi Parkı’nda yoğunlaştı. Polis, sabah saatlerinde Gezi Parkını yaya girişlerine kapattı. POLİS TARAFINDAN UYANDIRILMANIN ŞAŞKINLIĞINI YAŞADILAR Geceden kalıp banklarda uyuyanlar da polisler tarafından uyandırılıp parktan uzaklaştırıldı. Parkın sivillerden arındırıldığı sırada Zaman Gazetesi muhabiri Emre Şencan’la polisler arasında gerginlik yaşandı. Şencan kısa süreli gözaltına alındı. POLİS TOKADI Sivil giyimli polisler Emre ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gezi direnişi 2 yaşında: POMA, Penguen, ‘Biber gazı oley!’…

unnamed (46)

31 Mayıs 2013’te büyük bir eylem başladı: Gezi Parkı direnişi İki sene önce bu gün Gezi Parkı direnişi tüm Türkiye’ye yayılmıştı. Gezi Parkı’nda ağaç nöbetiyle başlayan süreç milyonları nasıl etkilemişti? neler olmuştu? Hatırlamak isteyenler için gün be gün milyonların katıldığı Gezi Direniş’ini derledik. “Bir Ağaç Kesildi, Bir Millet Uyandı” Nazım Hikmet Ran 27 Mayıs: Direnişten isyana Gezi Parkı’nın Asker Ocağı Caddesi’ne ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş… Flaş… Gezi Parkı kapatıldı!

son-dakika15

Gezi Parkı ve Cumhuriyet Anıtı çevresi yayaların girişine kapatıldı. Emniyet Müdürlüğü, Gezi Parkı olaylarının yıl dönümü nedeniyle bugün saat 09.00’dan itibaren Taksim’e çıkan çok sayıda cadde ve sokağı kademeli olarak trafiğe kapattı. Emniyet ekipleri taksime çıkan araçları alternatif yollara yönlendirdi. Taksim ve Gezi Parkı çevresinde emniyet ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü. Ayrıntılar geliyor…   DHA İLGİLİ HABER #Gezi direnişi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gezi’nin yıldönümünde Taksim’e çıkan yollar kapalı!

gezi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümü nedeniyle bugün saat 09.00’dan itibaren Taksim’e çıkan çok sayıda cadde, sokak ve kritik noktanın trafiğe kapatılacağını açıkladı. Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde: “Gezi Parkı olaylarının yıldönümü nedeniyle 31 Mayıs 2015 Pazar günü saat:09.00’dan itibaren etkinlikler bitene kadar kademeli olarak trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergâhlar aşağıya çıkartılmıştır. Saraçhane Parkı Ve Çevresinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

TMMOB’dan 2. yılında Gezi’ye selam

gezi

TMMOB, bir mesaj yayınlayarak Gezi direnişinin ikinci yılında eşitlik ve özgürlük mücadelesine sahip çıkmaya devam edeceğini açıkladı. İktidarın baskı politikalarına değinen açıklamada, “Dayanışmamız ülke demokrasisinin her geçen gün yok edilmesine karşı bir mücadeledir” ifadelerine yer verildi. Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği’ne (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası (MMO), Gezi Ayaklanması’nın ikinci yılında bir mesaj yayınladı. Ayaklanma ve direnişin, İstanbul’da halkın nefes ... Devamını Oku »

  • Tweet