Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: genel seçim

Etiket Arşivi: genel seçim

İşte AKP’nin ve havuzun paniği bu yüzden..6 şirket anketinde de HDP barajı geçti..

page_samer-son-secim-anketini-acikladi-iste-oy-dagilimi_628203931

Altı ayrı kamuoyu şirketinin son araştırmasını inceleyen AKP kurmayları paniğe kapıldı.   Sözcü’den Emin Özgönül’ün haberine göre;  Anket sonuçlarının tümünde HDP’nin barajı aştığı, iktidar partisinden SP-BBP ittifakı ile MHP’ye oy kaydığı belirlendi. Altı ayrı şirketten 5′inin kamuoyu yoklamalarında, AKP oyları yüzde 38-41 arasında çıktı. Sadece bir şirket AKP’yi yüzde 44 olarak gösterdi. Kamuoyu araştırma şirketleri KONDA, SONAR, DENGE, GEZİCİ, AKAM ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yarından itibaren bunlar yapılamayacak… İşte seçim yasakları

2011 genel seçimleri

7 Haziran Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi saat 08.00’de başlayıp 17.00’de sona erecek. YSK’nın seçimlere ilişkin düzenlemelerinde özetle şunlar yer alıyor: 28 Mayıs: YSK tarafından alınan karar gereği propoganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları başlayacak Yazılı, sözlü ve görsel basın- yayın araçları ile kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, bilgi ve iletişim telefonları yoluyla mini referandum gibi adlarla ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu anket bir ilk:İş dünyasının patronlarından AKP’ye şok, HDP ve CHP’ye moral !

CEO Club araştırmasına göre, ‘CEO’ların yüzde 75’i HDP’nin barajı geçeceğini düşünüyor, yüzde 51’i CHP’nin seçim vaatlerini gerçekçi buluyor, yüzde 92’si ‘başkanlık sistemine hayır’ diyor   Capital-Ekonomist dergilerince, şirketlerin üst yöneticilerinin katılımı ile oluşturulan CEO Club’ın 68 üyesi arasında yapılan ankete göre, CEO’ların yüzde 70’i AKP’nin oy kaybetmesine rağmen tek başına iktidar olacağına inanıyor, yüzde 75’i HDP’nin barajı geçeceğini düşünüyor.   ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte CHP İstanbul’da kesin sonuçlar…Kaybedenlerin kare ası bu dörtlü !

chp

İstanbul’da, CHP üyelerinin 7 Haziran’daki Genel Seçim’de yarışacak milletvekilli adaylarını ön seçimle belirlemek için kullandığı oyların sayımı ve ilçelerden gelen tutanakların birleştirilmesi işlemi tamamlandı. Buna göre Birinci bölgede Gamze İlgezdi birinci olurken, Barış Yarkadaş ikinci, Mahmut Tanal ise üçüncü oldu. İkinci bölgede Aykut Erdoğdu ilk sırayı alırken Dursun Çiçek ikinci, Gülay Aslan üçüncü oldu. Mustafa Sarıgül ise beşinci sırada kaldı. Üçüncü ... Devamını Oku »

  • Tweet