Pazar , 24 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Figen Yüksekdağ

Etiket Arşivi: Figen Yüksekdağ

Yüksekdağ: ‘HDP’ye saldırının arkasında hükümet var’

RESIMID_15756761

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Mersin ve Adana’daki HDP teşkilatlarına saldırı düzenleyen kişinin geçmişte DHKP-C’den tutuklanan biri olduğunu açıklamasının gerçeği yansıtmadığı ileri sürdü. Yüksekdağ, “Yalanınız batsın diyorum. Sizi Allah ıslah etsin diyorum. Başka bir şey demiyorum. Böyle büyük, kirli yalanlara sarılırsanız eğer işiniz bitmiş. Yalandan başka halka verecek hiçbir şeyiniz kalmamış” dedi. Ardahan’da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş: ‘Hazinenin anahtarı hırsızın elinde’

Selahattin Demirtas

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, şu anda hırsızı merkeze koyan bir ekonomi politikasının var olduğunu söyledi.  Adana’da seçim gezileri yapan Demirtaş, “Hırsızlar şu anda merkezde” dedi. Demirtaş, şöyle konuştu: “Siz iş adamı olarak risk alırsınız. Yatırım yaparsınız ama sıfır riskle yurt dışından büyük sermayeler gelir; borsada, bankalarda size sadece fon satarlar. Paradan para kazanırlar. Siz Adana’da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Figen Yüksekdağ: 56 seçim büromuzu yaktırdılar, arkalarında DAİŞ çetesi var

figen-yüksekdağ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP seçim bürolarına yönelik saldırılarla ilgili, “56 seçim büromuzu yaktırdılar. Bastırdılar. 100’ün üzerinde arkadaşımızı gözaltına aldılar. 70 HDP’li arkadaşımızı tutukladılar. Arkalarında değil önlerinde yanlarında faşist, ırkçı çeteler var. Onların arkasında DAİŞ (IŞİD) çetesi var. Onların arkasında darbeciler, cuntacılar var” dedi. Partisinin Denizli mitinginde konuşan HDP Eşbaşkanı Yüksekdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle: ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yüksekdağ’dan Kürt demeyi ayıp bulan AKP’li Aktay’a: Burada Kürt’e Kürt, hırsıza da dizo derler

figen

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, yöre insanına Kürt demenin ‘çok ayıp olacağını’ savunan AKP Genel Başkanı Yasin Aktay’a partisinin Siirt mitinginde yanıt verdi: “Burada Kürt’e Kürt, Arap’a Arap, hırsıza da dizo derler.”   Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a geçmişte Meclis yolunu açan Siirt seçimlerini hatırlatan Yüksekdağ, “Erdoğan Siirt seni başbakan yaptı ama başkan yapmayacak. Siirt Erdoğan’ı başkan yaptırmayarak, bir kez daha ... Devamını Oku »

  • Tweet

Figen Yüksekdağ: Ailem milliyetçi, babamla 7 yıl konuşmadık

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, milliyetçi bir aileden geldiğini ve solcu olduktan sonra babasının kendisiyle 7 yıl boyunca konuşmadığını belirterek, “Babamın kemikleşmiş bir siyasi kimliği yoktu. MHP, CHP, AKP… Bugüne kadar üç partiye de oy verdikleri oldu. Ama geniş ailem ağırlık olarak MHP’lidir. Akrabalarım arasında MHP’den siyaset yapanların sayısı çok fazla” dedi.   Kendisinin çocukluğunda muhafakar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Diyarbakır sınırında gergin anlar…Yüksekdağ’a polis engeli !

figen

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın aracı Diyarbakır girişinde polis tarafından durduruldu, itirazlara rağmen kimlik kontrolü yapıldı. Diyarbakır’daki bir seçim programına katılmak üzere kentte gelen Yüksekdağ’ın aracını durduran polis, itiraz üzerine, “Ben devletin polisiyim. Elimde kapı gibi mahkeme kararı var” dedi. Kimlik kontrolü yapan polis, ardından da araçta arama yapmak istedi. Ancak Yüksekdağ ve HDP’liler buna izin vermedi. Tartışmaların ardından ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP KADIN BİLDİRGESİNİ AÇIKLADI: Dünyanın en haklı yarısı olan kadınlara özgürlük çağrısıdır

hdp

HDP Kadın Seçim Bildirgesi, Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ ve kadın milletvekili adaylarının katıldığı toplantıyla dün Taksim Hill Otel’de açıklandı. Toplantıya, DTK Eşbaşkanı Selma Irmak, HDK Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel, Demokratik Bölgeler Partisi Eşbaşkanı Emine Ayna, HDP İstanbul Milletvekili Adayı ve İmralı Heyeti Üyesi Pervin Buldan, HDP 1. Bölge Milletvekili adayı Hüda Kaya HDP Marmara Bölgesi milletvekili adayları ve çeşitli ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP Kadın Seçim Bildirgesi: Kadınlar tüm erkek barajlarını yıkacak

hdp-kadın-beyanname-660x330

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Seçim Beyannamesi’ni açıkladı. “HDP bir kadın partisidir” denilen beyannamede, kadınların tüm erkek barajlarını yıkacağı, HDP’li kadınların, çözüm ve müzakere sürecine de taraf olduklarının altını çizdi.   Dün seçim bildirgesini açıklayan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Seçim Beyannamesi’ni de açıkladı.   HDP, Kadın Seçim Bildirgesi’ni HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın katılımı ile İstanbul’daki Taxsim Hill ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP seçim beyannamesi açıklandı.Slogan ‘Sultanın kabusu’.İşte tam metin..

28920150

AKP ve CHP’nin seçim bildirgelerini açıklamasının ardından HDP de İstanbul’da Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde bildirgesini basın toplantısıyla açıklandı.. Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın  açıkladığı  bildirgenin 12 başlığı şöyle olacak: 1. BİZ’LER KADINIZ 2. BİZ’LER GENCİZ 3. BİZ’LER GÖKKUŞAĞIYIZ 4. BİZ’LER ÇOCUĞUZ 5. BİZ’LER DEMOKRASİYE İNANANLARIZ 6. BİZ’LER İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARIYIZ 7. BİZ’LER HER KİMLİKTENİZ 8. BİZ’LER ÖZGÜR ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yüksedağ: ‘Erdoğan ‘savaş’ diyor, biz yeni bir yaşam vaat etmek istiyoruz’

RESIMID_15689611

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, seçimlerde barajı aşmalarının boyunlarının borcu olduğunu söyleyerek, “Çünkü artık savaştığımız yetti. Direnmek gerekirse yine direniriz, yine kavga ederiz ama artık bütün halkların barışa duyduğu, ekmeğe, işe ve özgürlüğe duyduğu yeni bir yaşam vaat etmek istiyoruz” dedi.   HDP’nin Van’dan birinci sıra adayı olan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, seçim çalışmalarını ... Devamını Oku »

  • Tweet