Salı , 19 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: fazıl say

Etiket Arşivi: fazıl say

Üzümcü’ye ihraç, Yücel’e sansür ve Say’a yasak…Sanatı da sıfırlıyorlar !

fazılsayyy

Devlet Çoksesli Korosu ve piyanist Fazıl Say arasında bir süredir yaşanan “sansür” polemiğine son noktayı Devlet Çoksesli Korosu koydu. Koro, Fazıl Say’la çalışmama kararı aldı.   Fazıl Say’ın Cumhuriyet Gazetesi’nde yayımlanan ‘Memur sanatçı arkadaşım, bir dakika beni dinle’ başlıklı yazısına Devlet Çoksesli Korosu’ndan ‘veto’ geldi. Say’ın “Söylediğin eserin sözlerini mi bilmiyorsun? Sen neden müzik yapıyorsun? Kime nasıl “UMUT” olacaksın? “İYİ”yi nereden ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türk elçiliği Katar’da Fazıl Say’ın konserini engelledi

28903156

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, “İstanbul Senfonisi” adlı eserinin Katar’da çalınmasını Türk elçiliğinin engellendiğini iddia etti. Cumhuriyet’teki köşesinde elçiliğin ‘ Say’ ismine bile tahammül edemediğini belirten Fazıl Say,  “Türk Diplomasisine Yazık” başlıklı makalesinde, “Bizim elçilikler demek bu derece çaptan düşmüş, böyle şeylerle uğraşır hale gelmiş. ‘Say’ ismini Katar’a sokmamayı ‘marifet’ sanar olmuş. Yazık. Yazık bu küçüklüğe. Bu yapabilecekleri Türkiye dışındaki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fazıl Say patladı: ‘Bu adamlar konserlerime gelmesin’

fazıl

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, sosyal medya hesabından ABD’de konser verdiği Carnegie Hall’un fotoğrafını paylaştıktan sonra “Buradan nacizane Türk diplomatlarına bir notum var; Bunları affınıza sığınarak yazıyorum. Üzülerek diyorum, bu adamlar gelmesinler benim konserlerime” dedi. “Ben tedirginim bu konuda. İsteksizim… İçime sinmiyor. Kendime göre anlık hareket etmek zorunda kalıyorum. Bu son turnemde Pekin’de büyükelçiyi kulis odasına almadım. New York’da da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fazıl Say’a ‘Haddini bil..Yoksa kafana çakarız’ tehdidi…

fazil-say1_640

Ünlü besteci, piyanist Fazıl Say, sosyal medyadaki kişisel hesabından “AKP’li bir kişinin” kendisine sözlü saldırıda bulunduğunu yazdı. Cumhuriyet’te yer alan habere göre  Fazıl Say, bir yerde kahvaltı eder ve gazete okurken, oradaki bir kişinin etrafa “Daha 20 yıl iktidardayız. Ona göre! Siz azınlıksınız. Azınlıklar haddini bilecek! Yoksa kafanıza çakarız. Bu böyle biline!” diye bağırdığını aktardı. Say’ın sosyal medyadaki paylaşımı “Tekrar ona ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gonca Vuslateri, Cem Yılmaz’ın diline düştü

1

7. SİYAD Türk Sineması Ödülleri gecesinde Gonca Vuslateri, Onur ödülünü Atilla Özdemiroğlu’na vermek üzere sahneye çıkarak bir konuşma yaptı. Vuslateri Özdemiroğlu’na ödülünü vermeden önce şu konuşmayı yaptı: “Biraz önce orada otururken bir ödül konuşması yaptım, konuşma ilerlerken sizin ensenize bakıyordum ve o kadar çok gurur duydum ki, size onur ödülü vermek için çok gencim ama yaptığınız her şeye çok saygı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sosyal medya Yaşar Kemal’e ağlıyor

yaşar-kemal2

Kemal tedavi altına alındıktan 1.5 ay sonra bugün 92 yaşında hayatını kaybetti. Yaşar Kemal’in vefatının ardından ünlü isimler Twitter’da acısını böyle paylaştı: İrfan değirmenci “Bir dil bulacağız her şeye varan,bir şeyleri anlatabilen. Böyle dilsiz, böyle düşmanca, böyle bölük pörçük dolaşmayacağız dünyada” #YaşarKemal Aylin Nazlıaka Türkçe’nin dev kalemi Yaşar Kemal’i kaybettik. Vasiyeti meydanı Abdi Ağalara bırakmamamızdır. Mücadelemizin adı budur… Barış Atay ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hakaret davasında hakaret etmekten yargılanıyor

fazıl sAY

Fazıl Say’ın ceza aldığı davanın duruşmasında, Say’a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 8 aya kadar hapsi istenen Ali Emre Bukağılı’nın yargılanmasına başlandı. Dini değerleri aşağıladığı gerekçesiyle yaptığı şikayet üzerine ünlü piyanist Fazıl Say’ın ceza almasına neden olan Ali Emre Bukağılı hakkında, mahkemede ünlü piyaniste “otizm hastası olduğu yönünde şüpheler vardır” diyerek hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 8 aya kadar hapis ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fazıl Say’a ‘otistik’ diyen kişi bir de dava açtı

fazıl-say

Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda Ali Emre Bukağılı’ya hakaret ettiği iddiasıyla yaklaşık 3 ay önce davet üzerine savcıya ifade veren dünyaca ünlü piyano virtüözü ve besteci Fazıl Say hakkında dava açıldı. Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’a, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla Ali Emre Bukağılı’ya “hakaret” ettiği iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Fazıl Say konuyla ilgili Odatv ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘AKP hükümeti ateisti tehdit olarak görüyor’

Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki hükümet

Hükümetlerin ateistler ve laikleri toplum için bir tehdit, hatta terörist olarak gördüğü ülkeler arasında Türkiye de yer aldı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde, ‘atesistlerle teröristleri bir tuttuğu’ sözleri de es geçilmedi. Uluslararası Hümanist ve Etik Birliği, 2014 ‘Düşünce Özgürlüğü Raporu‘nu yayımladı. diken.com.tr’nin aktardığı rapora göre ateist ya da ‘dindar olmayan‘ insanlar giderek artan biçimde siyasi liderler ve kamu görevlilerinin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fazıl Say: Bravo Hocam

fazil-say

Besteci Muammer Sun, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın programından çıkarılan Fazıl Say’ın yerine, kendi bestelerinin alınmasını reddetti. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın 2014 – 2015 programından Fazıl Say’ın İstanbul Senfonisi, Su başlıklı konçertosu ve Yunus’un Sırtındaki Çocuk – Hermiyas adlı üç eseri çıkarılmıştı. Say, konuya ilişkin Facebook hesabından bir mesaj paylaşarak, Sun’un eserlerinin yerine programa kendi eserlerinin konulmasını kabul etmediğini dile getirdi ve besteciye ... Devamını Oku »

  • Tweet