Pazartesi , 13 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Erbil

Etiket Arşivi: Erbil

Aile fotoğrafında bir tek o yoktu !Demirtaş’ın ağabey üzüntüsü…

1

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim kampanyasına başlamadan önce Diyarbakır’da yaşayan ailesini ziyaret etti. Babası Tahir Demirtaş ve annesi Sadiye Demirtaş’ın ellerini öperek hayır dualarını alan HDP lideri, kardeşleriyle de hasret giderdi.Demirtaş aile fotoğrafında olmayan ağabeyi Nurettin Demirtaş’ın baskılar nedeniyle Erbil’de sürgün olarak yaşadığını belirtti.. 7 Haziran genel seçimleri için çalışmalara start veren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Zana ve Önder, Barzani ile görüşmek için Irak’a gitti

10-07-2014-leyla-zana-ve-sirri-sureyya-onder-imraliya-gitti

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) İmralı heyetinde yer alan milletvekilleri Sırrı Süreya Önder ve Leyla Zana, Kürt Ulusal Kongresi’nin toplanması ile ilgili çalışmalar ve PKK lideri Abdullah Öcalan’ın Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve Celal Talabani’ye yönelik mesajlarını iletmek için bugün Irak’ın Erbil kentine gitti. İmralı adasında 5 Mart’ta Öcalan ile görüşen Sırrı Süreya Önder ve Leyla Zana, Kürt ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye Musul’da IŞİD’e karşı savaşacak mı…Bakan net konuştu !

Lohberger Grubu, Almanya, Suriye, IŞİD, cihatçı, Nils D., Mustafa K., Philipp B., Spiegel

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye’nin IŞİD’e karşı koalisyonun bir üyesi olduğunu belirterek, “Bu koalisyonun üyesi olmakla (Musul harekatı) somut katkı vermeye başlamıştır. Bunun dışında ne gibi bir katkı olur, ulusal çıkarlar göz önüne alınarak zamanı geldiğinde bir değerlendirme yapılır ve koalisyon üyesi olmanın gerektirdiği sorumluluklar yerine getirilir” dedi. “Musul Valisi Türkiye’nin Musul harekatına destek vereceğini açıkladı. Bu desteğin ayrıntıları ... Devamını Oku »

  • Tweet

Amerika, Erbil’de askeri üs kuracak

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD), Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) karşı oluşturulan uluslararası koalisyonun hava operasyonlarına lojistik destek sağlamak amacıyla Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) başkenti Erbil’in yakınlarında askeri üs kuracağı bildiriliyor. Al Jazeera Türk’ün haberine göre, IKBY Peşmerge Bakanlığı Sözcüsü Helgurt Hikmet, ABD’nin Erbil yakınlarında askeri üs kuracağını söyledi. IŞİD hedeflerine yönelik hava operasyonu düzenleyen uçaklara lojistik destek sağlamak amacıyla ... Devamını Oku »

  • Tweet

Şengal gerilimi: PKK Türkiye örgütü, içişlerimize karışamaz!

Irak’ın kuzeyindeki Ezidiler’in merkezi olan Şengal’in durumuyla ilgili Irak Bölgesel Kürt Yönetimi ile PKK arasında gerilim artıyor. Kürt Yönetimi Sözcüsü Dizayi, “PKK bir Türkiye örgütüdür. İçişlerimize müdahale etme hakkı yoktur” dedi. PKK’nın, bölgede Suriye’deki kantonlar gibi bir özyönetim modeli önermesi Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetiminin büyük tepkisini topladı. Kürt yönetimi, bunu bölgede içişlerine müdahale olarak niteliyor. Irak’ın kuzeyinde Ezidiler’in merkezi ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘MİT, çözüm süreci için Erbil’e özel büro kurdu’

MİT

Çözüm sürecinde HDP ve hükümet kanadı bundan böyle daha seri görüşmeler yapılacağı üzerinde mutabık kalırken Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) da sadece Kandil’e yönelik yeni adım atıyor. Yeni Şafak gazetesinden Çetiner Çetin’in haberine göre MİT, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi başkenti Erbil’de, sadece Kandil için özel büro kurdu. Çetiner Çetin’in haberinde MİT’in Erbil’de büro açacağına dair olan kısmı şöyle: “İki yıldan bu ... Devamını Oku »

  • Tweet