Pazar , 15 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: denız gezmıs

Etiket Arşivi: denız gezmıs

Kılıçdaroğlu: ‘Erdoğan en büyük yalancı, Davutoğlu da en çapsız başbakan’

kilicdaroglu-gezi-parki-eylemcilerini-elestirdi_655585_720_400

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kabataş yalanında ısrar ettiğini” belirterek, “En büyük yalancı kaçak sarayda oturuyor” dedi. Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu’nun da Türkiye’nin gördüğü en çapsız başbakan olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündemindeki konuları ele aldı. Kılıçdaroğlu özetle şöyle konuştu: DENİZ GEZMİŞ 10 Mart 1972 demokrasi tarihi açısından çok önemli bir gün. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Zirvede dolar telaşı… Erdoğan, Başçı ile görüşecek!

page_erdogan-mb-baskani-bascinin-faiz-yaklasimini-olumlu-bulmuyorum_802835465

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yarın bir brifing vereceğini açıkladı. Davutoğlu, Başbakan ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. İdam edilen gençlik lideri Deniz Gezmiş ve milli görüş hareketinin lideri Necmettin Erbakan’ı anan Başbakan Davutoğlu özetle şunları söyledi: Kılıçdaroğlu’nun zihniyetini gösteren ifadeler duyduk onun ağzından. ‘Demokrasi, insan hakları vatandaşımızın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bugün ‘O fidanın’ doğum günü…İyi ki doğdun Deniz…

Deniz-Gezmiş-Kapak-Fotoğrafı

Türkiye devrimci mücadelesinin belki de en sembol isimlerinden biridir Deniz Gezmiş… Tek cana kıymadan, yanlışlıkla ateşlenen silahından çıkan kurşunun elinden yaraladığı kişiye tedavi için cebindeki son parayı bile vererek gitti idam sehpasına devrim arkadaşları Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’la..Dimdik yürüdüğü sehpada can verdiğinde 25 yaşındaydı.. Eğer yaşasaydı bugün doğum günüydü Deniz’in… EN GÜZEL 100 METREYİ O KOŞTU Deniz Gezmiş, 27 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş: Halkı iktidara taşımak için yola çıktık

165518_hdp_1

Halkların Demokratik Partisi (HDP) , Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da partisinin il kongresinde yaptığı konuşmada, “Biz muhalefet olmak için yola çıkmadık, halkları iktidara taşımak için çıktık bu yola” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Diyarbakır’da “Kobaniyi selamlıyorum” sözlerini hatırlatan Demirtaş, “Kobani’ye selam gönderirken samimi ise Rojava’nın statüsünün kabul edilmesi ve Kobani’nin inşası konusunda bir görev üstlenebilirler” diye konuştu. HDP Diyarbakır İl ... Devamını Oku »

  • Tweet

Deniz Gezmiş’in avukatı nerede bulundu…Yüreğiniz sızlayacak !

evsız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi soğuk havanın iyice etkisini arttırmasıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da evsizleri sokaklardan toplayarak barınma merkezlerine götürmeye başladı. Belediye ekipleri tarafından sokaktan alınanlardan biri de 80 yaşındaki emekli Avukat Erdoğan Gençel’di. Deniz Gezmiş’in avukatlarından biri olan Erdoğan Gençel’in hikayesine Hürriyet ulaştı. Eyüp Serbes’in haberine göre Erdoğan Gençel gençliğinde Deniz Gezmiş’in avukatlarından biriydi. Deniz Gezmiş gibi devrimciydi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş.Flaş.. O avukat için CHP lideri Kılıçdaroğlu devreye girdi !

KILICDAROGLU UC FIDAN'I ZIYARET ETTI

Devrimci önder Deniz Gezmiş’in de avukatlığını yapan Erdoğan Gençel’in bir bakımevinde olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte CHP harekete geçti. Konuyu öğrenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun  derhal CHP İstanbul Teşkilatına ve belediyelere talimat vererek ‘Sayın Gençel’in bu sıkıntılı durumdan kurtulması için derhal devreye girin. Kendisine yakışır bir konukevine nakledilmesini sağlayın ‘ dediği öğrenildi. ATAŞEHİR BELEDİYESİ HEMEN HAREKETE GEÇTİ Kılıçdaroğlu’nun bu talimatı üzerine ... Devamını Oku »

  • Tweet