Cuma , 8 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: çözüm süreci

Etiket Arşivi: çözüm süreci

Önder: ‘Çözüm masasını Erdoğan ve hükümet el ele vererek devirdi’

131209_sirri.hlarge

  Geçen perşembe günü . Halkların Demokratik Partisi (HDP) İmralı Heyeti’nin müzakere sürecine ilişkin düzenlediği basın toplantısı gündemdeki yerini “Süreç an itibari ile hükmünü yitirmiştir” başlığı ile aldı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) İmralı Heyeti sözcüsü Sırrı Süreyya Önder, yaptıkları son açıklamanın perde arkasını Cumhuriyet gazetesinden Selin Ongun’a anlattı.Önder, “Çözüm sürecinde masayı kim devirdi” sorusuna “El ele vererek devirdiler” diye cevap ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’li Ensarioğlu’ndan sarayı çıldırtacak sözler:’3-5 oy için barışı kurban edecekler’

akpgalip

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Çözüm Süreci’yle ilgili Saray ve HDP taraflarının açıklamalarını değerlendirdi. AKPli Ensarioğlu, “Seçimlerde üç-beş oy almak için neredeyse çözüm sürecini kurban edecekler, bu tavrı doğru bulmuyorum” dedi. Galip Ensarioğlu’nun  İnternethaber’e yaptığı açıklama  şöyle; “Masadan kasıt masanın kendisi değil, görüşmelerin içeriğidir, çözüm sürecidir, çözümdür. Çözümün kendisi önemlidir, masa denilen şeyin bir kıymeti yoktur. Bir görüşme var mı ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’den Erdoğan’a çok sert uyarı:’Bizim için süreç bitti..Savaş olursa…’

HDP MILLETVEKILERI IDRIS BOLUKEN SIRRI SUREYYA ONDER VE PERVIN BULDAN BIRLIKTE BASIN TOPLANTISI YAPTILAR

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul  Milletvekili ve İmralı Heyeti sözcüsü Sırrı Süreyya Önder Ankara’da düzenlediği basın toplantısında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hükümetin müzakereleri resmi noktaya taşımaması yüzünden çözüm sürecinin sıkıntıya girdiğini belirten Önder, “Artık biz İmralı’ya gitmek istemiyoruz. Bundan sonrakiler hep sohbet boyutunda kalır. Sayın Öcalan da ‘Eğer resmi anlamda müzakereler yürütülmezse bu sohbetin ötesine geçmez’ diyerek bize destek verdi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Akil insanlar heyeti öyle bir yere gitti ki..Kadir İnanır’dan çok sert uyarı!

1

Kuzey İrlanda barış sürecini inceleyen ve Birleşik Krallık ile İrlanda’yı kapsayan geziye katılan akil insanlardan sinema sanatçısı Kadir İnanır, ‘çözüm süreci’ için ‘Süreçten elini çekenin eli yanar’ dedi.   Milliyet gazetesinden Nevsal Elevli’nin haberine göre Londra merkezli sivil toplum kuruluşu Demokratik Gelişim Enstitüsü (DPI) Türkiye’den akil insanların katılımıyla Birleşik Krallık ve İrlanda’ya bir gezi düzenledi. Varlık amacını ‘barış ve demokrasinin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’dan Diaspora itirafı: Bazen açık, bazen gizli…

davutoglu_1787

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye ile Ermenistan arasında yaşanan olayların üçüncü taraflar tarafından kaşındığını söyleyerek, “Diaspora ile bazen açık, bazen gizli görüştüm. Aşırı kanattan biri ile de Dışişleri Bakanı olarak konuştum. Son New York seyahatimde de konuştum” dedi.   Kanal 24 televizyonunda, “Başbakan Özel” programında konuşan Davutoğlu şunları söyledi:   TARİH ÜZERİNDEN HESAPLAŞMAYA GİDİLİYOR “Tarihi olaylar üzerinden maalesef bir hesaplaşmaya gidiliyor. ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’li Atalay çok net konuştu: ‘Tek rakibimiz HDP’

200420151313397087476_2

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Sözcüsü Beşir Atalay, 7 Haziran seçimlerinde Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde tek rakiplerinin Halkların Demokratik Partisi (HDH) olduğunu söyledi.     7 Haziran seçimlerine parti olarak girme kararı alan HDP’nin baraj sınırında olduğunu, Doğu, Güneydoğu bölgesinde AK Parti ile HDP’nin büyük bir çekişme içinde olacağını ifade eden Atalay, “HDP bir karar verdi. Parti olarak girdi. İsabetli ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş: ‘Barış onlar için yolda düşen iki sayfa, bizimse yaşam gerekçemiz’

demirtas-esenyurt-dha

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AKP’nin seçim bildirgesinde çözüm süreciyle ilgi bölümün matbaaya baskıya giderken düşmesine  tepki gösterdi. Demirtaş,  “Barış onlar için yolda düşen iki sayfa, bizimse yaşam gerekçemiz” dedi.   İstanbul Esenyurt’ta düzenlenen ‘Halk buluşması’ etkinliğinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, silahların gündemden çıkmasını istediklerini söylerken, HDP binasına yapılan saldırıyla ilgili, “Birileri HDP’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kadere bakın! Çözüm süreci matbaaya giderken düşmüş!

257673_cover

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP İstanbul adaylarının tanıtımının ardından bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı.   Davutoğlu’na AKP’nin seçim beyannamesinde çözüm sürecinin yer almaması da soruldu. Başbakan, “Dijital ortamda metin baskıya gönderilirken bazı kaymalar olmuş, bir iki sayfa düşmüş. Onlar eklenerek beyanname tekrar baskıya gönderilecek” dedi. cumhuriyet.com.tr Devamını Oku »

  • Tweet

Öcalan’ın ailesi İmralı’ya ziyaretin engellenmesine tepkili

4

Çözüm süreci kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyetinin sık sık ziyaret ettiği PKK lideri Abdullah Öcalan’ı, ailesinin görmesine izin verilmiyor. Öcalan’ın yanına, 6 Ekim 2014’ten bu yana birinci derece yakınlarından hiç kimse gidemedi. Kardeşi Mehmet Öcalan, “16 yıldır bir ada cezaevinde zaten tecrit koşulları söz konusu iken 15 günde bir var olan görüşme hakkımızın da engellenmesi tecridi daha da ağırlaştırmaktadır. ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP Beyannamesi ‘çözümsüz’ çıktı…Çözüm süreci başlığı bile yok !

BASBAKAN AHMET DAVUTOGLU PARTISININ ANKARA DA ADAY TANITIM TOPLA

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün açıkladığı AKP Seçim Beyannamesi’nde sadece bir kez “çözüm süreci” sözü geçiyor. Bianet’in haberine göre çözüm sürecinden, beyannamenin “Neler Yaptık” bölümünde bahsedilirken, yapılacakların anlatıldığı bölümde sürecin adı geçmiyor. Yeni Anayasa taslağı olarak da adlandırılan Yeni Türkiye Sözleşmesi’nde ise “çözüm süreci” ifadesi hiç geçmiyor. Beyannamede “çözüm süreci”nin yer aldığı kısım şöyle: “Her farklılığı kendi tarihsel ve kültürel derinliği ... Devamını Oku »

  • Tweet