Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: çarşı

Etiket Arşivi: çarşı

Flaş…Flaş…Yine korucu infazı..Çarşının ortasında öldürdüler!

1KRUCU

Van’ın Erciş ilçesinde geçici köy korucusu Abdulbari Gül, kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından silahla vurularak öldürüldü. Konuyla ilgili Van Valiliği yazılı açıklama yaptı. Açıklamada,”Ağrı ili Diyadin İlçesi Atadamar Köyü nüfusuna kayıtlı olup geçici köy koruculuğu yapan ve ilimiz Erciş İlçesi’nde ikamet eden 1965 doğumlu Abdulbari Gül adlı vatandaşımız, Erciş İlçe merkezinde 25.05.2015 Pazartesi günü saat 10.40 sıralarında kasaplar çarşısında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çarşı’dan Slaven Bilic isyanı! “Reza kalsın Bilic gitsin he”

bilic

Beşiktaş’ta Slaven Bilic ile yolların ayrılacağı bu kararın da halen süren yönetim kurulu toplantısında alınacağı haberleri ayyuka çıkarken Hırvat teknik adama siyah beyazlıların taraftar grubu Çarşı’dan destek geldi.   Çarşı grubu Twitter üzerinden paylaştığı mesajlarda Slaven Bilic’e destek verirken yönetime de eleştiriler yöneltti. Çarşı, “Stat vardı, sınırsız imkan vardı, o vardı, bu vardı, her şey iyiydi bi Bilic kötüydü he ... Devamını Oku »

  • Tweet

çArşı Zarrab’a karşı: Beşiktaş, parası yetenlerin değil, Hakkı Yeten’lerin takımıdır

çarşı

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının kilit ismi işadamı Reza Zarrab’ın (Rıza Sarraf) Beşiktaş’ın inşası devam eden stadyumu Vodafone Arena’dan loca almasına tepki gösteren taraftar grubu çArşı, Beşiktaş’ın halkın takımı olarak kalacağını belirtti. çArşı grubunun Twitter adresinden, “Milletin a… koyacağız” tapesi ile gündeme gelen Cengiz İnşaat’ın sahibi 25 Aralık şüphelisi Mehmet Cengiz’e atıfla şu mesajlar paylaşıldı: “BEŞİKTAŞ, “Milletin a…… koyacağız” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Büyükada’ya o cami yapılırsa çarşı gidecek…Mimarlar isyan etti

Büyükada cami_manset

Büyükada Çarşı Camii Derneği’nin açtığı yarışma tartışmayı da beraberinde getirdi. Mimarlar Odası yarışmanın kamusal fayda adına ciddi zafiyetler içerdiği gerekçesiyle jüriden çekildi. Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube Başkanı Sami Yılmaztürk, meslektaşlarına; Büyükada’nın sosyal ve kültürel dokusuna müdahale anlamını taşıyan cami projesi için açılan yarışmaya “katılmayın” çağrısı yaptı. Cumhuriyet’ten Özlem Güvenli’nin haberine göre Büyükada Çarşı Camii Derneği, cami projesi yarışması için ... Devamını Oku »

  • Tweet

HRW’den Erdoğan ve AKP’ye çok ağır eleştiri

New York merkezli İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch – HRW), geçen yılla ilgili insan hakları raporunu açıkladı. Raporda Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın insan hakları ve hukukun üstünlüğünü aşındırarak Türkiye’nin son 10 yıldaki kazanımlarını yok etme sürecinde olduğu vurgulandı. Toplam 656 sayfalık raporda Türkiye’ye 8 sayfa ayrıldı. Gezi Parkı olaylarının ardından, hükümetin medya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Taraftar olmadan taraf olmak

erdi-ahmet

Önce, birçok bakanın bilmediklerini bilmesiyle, dediklerinin ertesi günlerde gerçekleşmesiyle ünlenen sosyal medyanın “o” ünlü simasının öncü haberleri ile olacakları beklemeye başladık. Zaten malum tarihler yaklaşıyordu ve bir şeylerin olacağı malumdu. Sağ olsun iktidar bizleri çok bekletmedi. Kin, nefret ve haset güdüleri ile sarmalanmış bir şekilde, hukuk dediği aracı devreye soktu. Hizmet Hareketi’ne(1) yakın yayın organlarının en tepesindeki kişileri, adını birçoğumuzun ... Devamını Oku »

  • Tweet

Direnişin çarşı hâli

Yiğit Karamehmet

Futbola ilgim, nükleer fiziğe ilgim kadar. Milli maçlarda sokakta trafik artmasın ya da manyağın biri havaya silah sıkınca ölmeyelim diye karşı takımın yenmesini isterim. Dünya kupasına katılamadığımız zaman (ki anladığım kadarıyla bunu pek başaramıyoruz) Türkler’in bir alanda daha başarısız olmasından dolayı içten içe gizli bir sevinç duyarım. En sevdiğim futbolcu Arda Turan, en sevdiğim buz patencisi İlhan Mansız, en sevdiğim ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çarşı’da ara karar: Yurtdışına çıkış yasakları kaldırıldı

ÇARŞI

Gezi Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı üyesi 35 kişi hakkında “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek” suçundan açılan davanın ilk duruşmasında mahkeme ara kararını verdi. Sanıkların savunmalarının ardından avukatların taleplerini değerlendiren mahkeme ara kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, duruşmada savunması alınan 27 sanığın yurt dışına çıkış yasağını ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çarşı, sosyal medyayı da salladı

çarsı

Gezi Parkı eylemlerinde ‘hükümeti yıkmaya teşebbüs’le suçlanan Beşiktaş’ın taraftar grubu “Çarşı” üyesi 35 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması bugün görülmeye başlandı. Davaya olan tepkiler de dava kadar konuşuldu. Twitter’dan #carsıyalnızdegildir hastag’ı ile açılan bağlantıdan birçok isim destek mesajı verdi. İşte sosyal medya’dan Çarşı’ya destek mesajlarından bazıları: ‏@meldaonur: Sevgili Çarşı, Ankara’ya gidiyorum nöbet var. Genel Kurul’da Orman Bakanlığı bütçesinde konuşacağım. Ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Melda Onur, ÇArşı’yı böyle destekledi

melda onur 2

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, İstanbul’da yargılanan ÇArşı grubuna destek vermek için Meclis Genel Kurulu’na kartal resimli ÇArşı tişörtü ile geldi. Kürsüdeki konuşması sırasında da ceketini ve tişörtünü çıkaran Onur, kürsüde Ali İsmail Korkmaz tişörtü ile kaldı.  (DHA) İLGİLİ HABER: Bu çArşı’ya darbe giremez! Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet