Perşembe , 14 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: çan

Etiket Arşivi: çan

Edirne Belediyesi valiliğe sert çıktı: ‘Yasak kabul edilemez’

Edirne Valiliği tarafından sahnelenmesine izin verilmeyen ‘Can’ oyununa belediye sahip çıktı: “Yasak kabul edilemez.”   Hürriyet’ten Esra Ülkar’ın haberine göre;  Valiliği’nin ‘argo’ ve ‘siyasi içerik’ gerekçesiyle Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenmesine izin vermediği Can Yücel’in şiirlerinden uyarlanan ‘Can’ adlı tiyatro oyunu Edirne Saraçlar Caddesi’nde sahnelenecek. Valiliğin kararına tepki gösteren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tweet atarak oyunun yönetmeni ve oyuncusu Kemal ... Devamını Oku »

  • Tweet

Suriyeli 3 çocuk yanarak can verdi!

HATAY'IN ISKENDERUN ILCESI'NDE BIR EVDE CIKAN YANGINDA YASLARI 2 ILE 6 ARALARINDA DEGISEN SURIYE UYRUKLU 3 COCUK YANARAK YASAMINI YITIRDI. FOTO:ISKENDERUN/(HATAY), (DHA)

Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir evde çıkan yangında Suriyeli 3 çocuk öldü. Anne ve babanın çocuklarının üzerinden kapıyı kilitleyerek pazara alışverişe gittiği ortaya çıktı.   Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak geldikleri İskenderun İlçesi’nin Muradiye Mahallesi 231 Sokak’taki 2 katlı binanın üst katında oturan Suriyeli Usame-Rukiye Tecir çifti, çocukları Yusuf (2), Muhammed (4) ve Süleyman’ı (6) evde bırakıp kapıyı da kilitleyerek pazara gitti. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ermeni aydınlar için 100. yılda 100 çan

fft107_mf4283590

HDP Şişli İlçe Örgütü’nce düzenlenen ve Kurtuluş Son Durak’tan Pangaltı’ya kadar süren yürüyüş boyunca 100 defa çan çalındı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şişli İlçe Örgütü, 1915 Ermeni olaylarının 100’üncü yılında, sürgüne gönderilen Ermeni aydınlarını anmak için yürüyüş düzenledi. Kurtuluş Son Durak’tan Pangaltı’ya kadar süren yürüyüş boyunca 100 defa çan çalındı.   HDP Şişli İlçe Örgütü’ne üye bir grup, 1915 yılında, ... Devamını Oku »

  • Tweet