Cumartesi , 11 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: burhan kuzu

Etiket Arşivi: burhan kuzu

Neler oluyor…Yandaş kanalda Yükselir’den inanılmaz itiraf. ‘Yolsuzluk zor biter..’

444

İktidara en yakın ekranlardan A Haber’de yayınlanan %100 siyaset programının sunucu  Sevilay Yükselir’in yolsuzluk yorumu damgasını vurdu. Programın konuklarından TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP Milletvekili Burhan Kuzu, Başkanlık sistemi hakkında konuştuğu sırada, Şarkıcı Niran Ünsal araya girerek; ” Hocam bu yolsuzluk ve yoksullukların bitemisylede doğru orantılı aslında bu Başkanlık sistemi geldiğinde daha da güçlenecez. Milletin işine gelmiyor.” dedi. GENLERİMİZDE ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kuzu’dan İlber Hoca’ya ağır sözler:’Konuşmasan da uyusan hep…O halin çok iyi’

1234

A Haber’de Sevilay Yükselir’in yönetiminde yayınlanan “Yüzde Yüz Siyaset” programında Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın “Burası Uruguay mı?” diyerek Başkanlık Sistemi’ni eleştirdiği açıklamalar da tartışmaya açıldı. “İstanbul’da görev aldıktan sonra değişti” İPrograma katılan AKP’li Burhan Kuzu ‘lber Hoca özünde iyi bir insan ama bilmediği alanlara girdiğinde Uruguay, Paraguay birbirine karıştırıyor. Ben bir kanaldaki canlı yayında uyur halini çok sevdim. O ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yönetim sistemi değişmeli  

Yüksel Taşkın

Türkiye’de başkanlık sistemini savunanların görüşlerini dinlerken ikna olduğum söylenemez. Burhan Kuzu bu sistemin yasamayı ve yargıyı güçlendireceğini, yürütmenin de daha etkin hareket edebileceğini savunuyor. Kuzu’ya sormak lazım: Elinizdeki güçle yasamayı ve yargıyı güçlendirmek adına yapabileceklerinizin ne kadarını yaptınız? Daha doğrusu, sizin iktidarınızda yargı bağımsızlığından söz etmek mümkün müdür? Sözgelimi, milletvekillerinin başkanlık sisteminde daha bağımsız olacakları, gerektiğinde parti liderleriyle ayrı düşebilecekleri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kuzu’dan canlı yayında bomba: ‘Camdan aşağı atarım seni’

kuzu

CNN Türk’te Şirin Payzın’ın sunduğu “Ne Oluyor?” programında “Başkanlık Sistemi” tartışıldı. Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, “cumhurbaşkanları ile başbakanlar arasında sorun, açık ya da gizli hep olmuştur” dedi. Abdullah Gül ile Tayyip Erdoğan arasında böyle bir sorunu duymadığını belirten Kuzu, Süleyman Demirel’in cumhurbaşkanlığı döneminde, Başbakan Tansu Çiller’le ilgili çok ilginç bir bilgiyi paylaştı. İkisi arasındaki kavgaları ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’li Kuzu’dan bir garip tehdit: “Gırtlaklamak istiyorum”

burhankuzu

Parlamenter sistemin diktatörlüğe üç dört kat daha müsait olduğunu öne süren AKP İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, “Bugün diktatörlük yapıp eline sopa alıp dövemeyeceğine göre… Eline alacağın şey kanundur, yetkidir, paradır. Parlamenter sistemde bunların hepsi başbakanların elinde… Oysa başkanlık modelinde bunların hepsi başkanın değil, Meclis’in elinde. Para, yani bütçe yapma yetkisi Meclis’tedir. Kanun yapma yetkisi Meclis’tedir. Başkan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bahçeli: İç güvenlik paketi Türkiye’yi felakete sürükler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de görüşülecek olan İç Güvenlik Paketi’nin bu haliyle yasalaşması halinde Türkiye’nin felakete sürükleneceğini söyledi. Bahçeli, “Eğer bu yasa bu şekliyle sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın arzu ve özlemleri istikametinde çıkmaya çalışırsa, Erdoğan’la beraber Türkiye bir felakete sürüklenir. Önce polis devleti olmaya sonra da yok olmaya mahkûm edilir” dedi. MHP lideri Bahçeli partisinin grup ... Devamını Oku »

  • Tweet

Canlı yayında kavgaya beş kala…Çok ağır sözler

123

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge’de başkanlık sistemi tartışması yaşandı. AK Parti İstanbul milletvekili Burhan Kuzu’nun sözleri HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan’ı kızdırdı. Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’li Kuzu’nun ‘büyük gafı’ sosyal medyayı salladı

burhan

Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu’nun Yunanistan seçimleri için yazdığı bir tweet çok konuşuldu. Yunanistan’da iktidara gelen SYRİZA partisi için “Başbakan” yazan Kuzu’ya bazı kullanıcılar tepki gösterdi.Kullanıcılar  SYRİZA’nın  partinin ismi olduğunu, başbakanın adının ise Tsipras olduğunu Kuzu’ya hatırlattılar. Devamını Oku »

  • Tweet

Ekranda inanılmaz tartışma… Kuzu’ya unutulmaz yanıt

burhan kuzu

Kanal D’de yayınlanan Abbas Güçlü ile Genç Bakış programına, Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu İle Işık Üniversitesi Siyaset Bilimi öğrencisi Sinan Çiftçi arasındaki tartışma damgasını vurdu. 4 eski Bakan’ın Yüce Divan’a gönderilmemesi konusunun tartışıldığı programda, Burhan Kuzu ile Sinan arasındaki diyalog şöyle: Burhan Kuzu: Vatandaşın yargıya güveni sıfır Sinan: İktidara güvence sıfır Burhan Kuzu: Yüzde ... Devamını Oku »

  • Tweet