Cumartesi , 18 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: btk

Etiket Arşivi: btk

MİLYONLARI İLGİLENDİREN HABER

akıllı-telefon

Sabit ve mobil telefon ile internet abonesi milyonlarca vatandaş sunulan hizmetten yararlandıkları süre ve miktar kadar ücret ödeyecek. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, 1 Nisan tarihinden itibaren tüketicilerin kullandıkları süre veya miktar kadar ödeme yapacağını açıkladı. Acarer, abonelere 1 Nisan’dan itibaren imzaladıkları sözleşme ve taahhütnamelere internet ortamında da erişim imkanı sağlandığını açıkladı. BTK Başkanı Tayfun Acarer, milyonlarca ... Devamını Oku »

  • Tweet

YENİ TÜRKİYE’NİN AK KULAĞINA 2 AY KALDI

DİNLEME

Hükümet, istihbarat devleti olma yolundaki adımlarına bu kez alternatif Telekom piyasasını ekledi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), iki önemli yönetmelikte değişiklikler yaptı. Kamu güvenlik ve istihbarat kurumları (MİT-emniyet-jandarma) ile TİB’in istediği sistemi kurmayan elektronik haberleşme hizmeti sunan ve alt yapı hizmeti sağlayan şirketlerin lisansları iki ay içinde iptal edilecek. Sabit telefon hizmeti (STH) vermek isteyen şirketler için en az ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu’nun arşiv kayıtları mı yandı?

ticaret-merkezi

‘Telefon dinlemelerle’ adı sık sık gündeme gelen BTK’nın (Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu) arşiv kayıtlarının da bulunduğu Dünya Ticaret Merkezi’ndeki ofisinde yangın çıktı. Kurumun hassasiyeti nedeniyle İstanbul polisi de yangın konusunda çok hassas davranıyor. Bu nedenle olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması yangının üzerinden saatler geçmesine rağmen sürüyor. BTK : Kayda değer evrak ve cihazların bulunduğu odalarda merkezi yangın söndürme sistemi devreye ... Devamını Oku »

  • Tweet