Cuma , 15 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Boğaziçi Üniversitesi

Etiket Arşivi: Boğaziçi Üniversitesi

Demirtaş, Ermeni adayı öyle bir tanıttı ki salonu kırdı geçirdi

demirtaş-son

Seçim kampanyası kapsamında Boğaziçi Üniversitesine giden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Partisinde Ermeni adaylarının olduğunu hatırlatan Demirtaş,  HDP İstanbul 3. Bölge Adayı Garo Paylan’ı öğrencilere hatırlatırken, Ermeni adayımız dediği Paylan için daha sonra Erdoğan’a atıfta bulunarak “af edersiniz” Ermeni adayımız şeklinde espiri yaptı. Bunun üzerine salonda kahkaha sesleri yükseldi. Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Kampüsü Garanti Kültür ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Bakur’ nihayet gösterimde

bakur

Kültür Bakanlığı’nın kayıt tescil belgesinin eksik olduğu gerekçesiyle gösterimine dört saat kala engellediği Bakur belgeseli, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde İstanbul ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak seyirci ile buluştu. Belgeselin İstanbul’daki gösterimi Boğaziçi Üniversitesi’nde yapıldı. Çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşen gösterimde, belgeselin yapımcısı Ayşe Çetinbaş, uğradıkları sansür sürecini anlattı. Çetinbaş, Bakur filminin gösterimlerinin devam edeceğini ifade etti. Boğaziçi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tüm elektrik ihtiyacını rüzgardan karşılayacak

enerji

Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Sarıtepe Kampüsü, kendi işlettiği rüzgâr enerji santraliyle yenilenebilir rüzgâr kaynağından enerjisini sağlayan dünyadaki ilk üniversite kampüsü olacak. Boğaziçi Üniversitesi Rüzgâr Enerji Santrali (BÜRES) projesi dâhilinde kurulan rüzgâr türbini, 27 Aralık 2014’te elektrik üretmeye başladı. BÜRES projesi ile Boğaziçi Üniversitesi ‘’Dünyada tüm elektrik ihtiyacını sahip olduğu ve kendi işlettiği rüzgâr enerji santralinden karşılayan ilk üniversite kampüsü” haline geliyor. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakan Işık’a üniversitede protesto

Fikri Işık-protesto

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Boğaziçi Üniversitesi’nde katıldığı programda konuşması sırasında 3 öğrenci tarafından protesto edildi. Radikal’de yer alan habere göre Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen, ‘Sürdürülebilir Üretim Sempozyumu’na katılan Bakan Işık’ın konuşması sırasında salonda ayağa kalkan bir öğrenci, “AKP’nin bilimle alakası yok. AKP’yi protesto ediyoruz” diye bağırdı. Daha sonra ayağa kalkan iki öğrenci de İzmir Ege Üniversitesi’nde, türbanlı öğrencilerin ... Devamını Oku »

  • Tweet