Cuma , 27 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: beyoğlu

Etiket Arşivi: beyoğlu

Üniversitede ‘Newroz kavgası’…Yaralılar var

newroz

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenci grupları arasında Newroz kutlaması nedeniyle kavga çıktı. Kavgada 3 öğrenci yaralandı. İstanbul Beyoğlu Fındıklı’da bulunan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde saat 15.00 sıralarında bir grup öğrenci, halay çekerek Newroz kutlaması yaptı. Bu sırada karşıt görüşlü öğrencilerle bu grup arasında kavga çıktı. Kavgada 3 öğrenci hafif şekilde yaralandı. Üniversite güvenliğinin araya girmesiyle kavga ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kapalıçarşı’ya kaçak kat

kapalıçarşı

Beyoğlu’nda masa-sandalyeleri kaldıran AKP’li belediye, Fatih’te çatı katlarının işletme haline getirilmesinin yanında, bölgede kış bahçelerinin de önü açan bir yasayı onayladı. AKP’li belediyelerin çifte standartı bu kez Fatih’te ortaya çıktı. Beyoğlu Belediyesi, bölgenin tarihi dokusu ve insan trafiğini gerekçe göstererek, kaldırımlardaki masa-sandalyeleri kaldırarak bölge esnafının tepkisini çekmişti. Fatih Belediyesi ise her sokağı tarih kokan bölgeyi adeta şantiyeye çevirecek bir karar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Beyoğlu’nda korkutan patlama… Bölgeye elektrik verilemiyor

patlama

İstanbul Beyoğlu Tepebaşı Evliya Çelebi Mahallesinde BEDAŞ’a ait elektrik indirici trafo merkezinde saat 14.00 sıralarında patlama oldu. Patlama nedeniyle trafoda yangın çıktı. Alev alev yanan trafo nedeniyle çevrede yoğun duman oluştu. Patlamayı görenlerin ihbarıyla olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangına köpük sıkarak müdahale eden itfaiye ekipleri, yarım saatlik bir çalışma ile yangını kontrol altına aldı. İtfaiye ekipleri su hortumunu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Suriyeli kız çocuğunu darp edip yerde sürüklediler

suriyeli

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde dilencilik yapan 11 yaşındaki Suriyeli kız çocuğu, parasını almak isteyen şahıslara direnince darp edilip yerde sürüklendi. Zanlılar, çevredekilerin tepkisiyle karşılaşınca olay yerinden koşarak uzaklaştı. Olay saat 15.00 sıralarında İstanbul İstiklal Caddesi Zambak Sokak’ta gerçekleşti. İddialara göre, ismi öğrenilemeyen 11 yaşındaki Suriyeli kız çocuğu kimliği belirsiz kişiler tarafından önce darp edildi. Gasp edilmek istendiği öne sürülen kız çocuğu ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Sigaram yok’ diyen hamile kadın sokak ortasında bıçaklandı

1

Beyoğlu’nda, 1,5 aylık hamile bir kadın, kendisinden sigara isteyen 20 yaşlarındaki gence “Sigaram yok” diye cevap verince, karnından bıçaklandı. Olay, Sururi Mehmet Efendi Mahallesi, Tennure Sokak üzerinde saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evine doğru yürümekte olan Z.Y.’nin yanına yaklaşan 20 yaşlarında bir genç sigara istedi. Kadın sigarasının olmadığını söyleyince, kimliği belirsiz kişi tarafından karnından bıçaklandı. 1,5 aylık ... Devamını Oku »

  • Tweet

İş cinayetlerine karşı ‘vicdan ve adalet nöbeti’

İstanbul Beyoğlu’nda, “Adalet Arayan İşçi Aileleri”, 38’inci ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ için toplandı. Aileler, yaklaşık bir saat boyunca nöbet tuttular. Adalet Arayan İşçi Aileleri mensubu bir grup, çeşitli iş kollarında meydana gelen kazalarda hayatlarını kaybedenler için her ayın ilk pazar gününde gerçekleştirdikleri  ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’nin 38’incisi için saat 13.00’da Galatasaray Meydanı’nda bir araya geldi. Kazalarda hayatlarını kaybedenlerin fotoğrafları yere ... Devamını Oku »

  • Tweet

Burası Beyoğlu… Sivil polise sokak ortasında infaz…

beyoglu

Beyoğlu -Karaköy, Arap Camii Mahallesi, Arap Kayyum Sokak’ta dükkanlarını açmaya gelen esnaf saat 07.00 sıralarında, kaldırımda hareketsiz şekilde yatan bir kişinin olduğunu fark ederek, polis ekiplerini aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri sokağı güvenlik şeridi ile yaya ve araç trafiğine kapattı. 112 sağlık ekipleri kaldırımda hareketsiz şekilde yatan kişinin silahla vurularak öldürüldüğünü belirledi. Olay yeri inceleme ekipleri çevrede delil araştırması ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cuma notları

Cengiz Aktar

CHARLIE OLMAYANLAR “Ben Charlie’yim” sloganına karşı olan, hatta “Ben Charlie değilim” diyenler var. Bunda yadırganacak bir durum yok. Ağırlıklı olarak Müslüman dünyada ama sadece orada değil, bu çeşit itirazlar yaygın, bin bir nedenden. Batılı hükümetler bu farklı düşünceyi de hukuken güvence altına alır, “ezelî mağdurların” ise, hükümetleri dâhil, düşünceye getirdikleri kutsal sınırlar var. Sorun burada. Cumhuriyet gazetesinin yayımladığı 4 Charlie ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cihangir’in silueti kurtuldu

cihangirin-silueti-kurtuldu-41062-669x321

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki tarihi Cihangir Camii’nin siluetini bozacak ve kent dokusuna zarar verecek olan cam giydirme binanın ruhsatı iptal edildi. Geçen Nisan ayında Taraf, binanın durdurulması için altı semt sakini tarafından 8. İdare Mahkemesi’ne açılan davayı haberleştirmişti. Bu haber üzerine 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ne başvuran Beyoğlu Belediyesi, mahkemeden tekzip kararı çıkarttı. Haberimizin doğru olduğuna dair tüm delilleri mahkemeye sunmamıza rağmen ... Devamını Oku »

  • Tweet