Pazartesi , 29 Aralık 2014
Anasayfa » Etiket Arşivi: betul tansel

Etiket Arşivi: betul tansel

Ünlüler, siyaset ve polemik

Betül Tansel

Bizler konuşmayı seven insanlarız. Hangi alanda eğitim gördüğümüz, uzmanlaştığımız vs. hiç önemli değil. Bir konuda fikir beyan etmemiz istediğinde bazen mevzu öyle uzar ve farklı konulara kayar ki konuşma bittiğinde oraya nasıl geldiğimizi bilemeyiz. Anonim insanlar için önemsiz olan bu huy, popülerseniz ipin ucunun kaçmasıyla birlikte birçok polemiği de beraberinde getirir. Bu durum bizim ülkemizde isimler farklılaşsa da sıklıkla gerçekleşir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Alışılmış hikâyeye beklenmedik ilgi: ‘Paramparça’

Betül Tansel

Bu sezon birçok iddialı yapım vardı ama şimdiye kadar seyirciler tarafından onaylanan tek dizi “Paramparça” oldu! Peki, aslında çok farklı bir hikâye sunmayan bu dizi neden bu kadar beğenildi? Burada aslan payını İntizar’a veriyorum. Kendisi zaten hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip. Bunun yanında sesinin öyle bir tınısı var ki bu topraklarda yaşayan birine ulaşmaması düşünülemez. Çok mu iddialı oldu? ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tarihin parlak sayfalarından güç devşirme çabası: ‘Diriliş’

Betül Tansel

Toplumlar, zaman zaman geriye bakma lüzumu hissederler. Tarihin parlak sayfaları arasında dolaşmak onlar için bugünün huzursuzluklarına karşı kalkan, gelecek içinse o kutlu günlere tekrar kavuşabilme olasılığı anlamına gelir. Bu hafta başlayan “Diriliş Ertuğrul” dizisi toplumumuzda şu anda var olan bu ihtiyacı fark edip onun üzerinden ilerleyen bir yapım. Tarih 1225… Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi’nin ve Kayı ... Devamını Oku »

  • Tweet