Perşembe , 7 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: başbakan

Etiket Arşivi: başbakan

HDP’nin Alevi adayından Kılıçdaroğlu’na:’Sayemizde Başbakan olacaksın’

ALEVİHDP

Seçim çalışmalarını sürdüren HDP İstanbul 3’üncü Bölge 4’üncü sıra Milletvekili adayı Ali Kenanoğlu, Avcılar’daki Firuzköy Cemevi Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kalender ve arkadaşlarını ziyaret etti. Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği, Hubyar Vakfı, Alevi Bektaşi Federasyonu, Boğaziçi Alevi Derneği kurucularından Ali Kenanoğlu, Alevi toplumu için verdikleri mücadelenin HDP açısından kabul gördüğünü anlattı. Kendisini ‘şemsiye partisi’ olarak tanımlayan HDP’nin sistem, yasa, devlet ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ahmet Hakan’dan muhalefete Erdoğan taktikleri… “Bunları yaparsanız…”

ahmethakannnn

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesinden seçimler öncesi muhalefet partilerine 7 maddelik taktik listesi yayınladı. “Erdoğan’ın mitinglerine karşı ne yapılabilir?” başlıklı bugünkü yazısında Ahmet Hakan, “Muhalefet şaşkın, tarihte ilk kez meydana gelen böyle bir olay karşısında ne yapacağını bilemez bir hali var” dedi ve 7 maddelik liste yayınlandı. İşte o taktikler:   BİRİNCİ TAKTİK: “Görme, cevap verme, dikkate alma, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Her yer Nepal, her yer Baltimore

hertaraf

  SERVAN ALTIKANAT*/ Bir insanın renginden ötürü öldürülmesi ile, ırkından, mezhebinden, inancından ötürü öldürülmesi arasında hiçbir bir fark yoktur. O yüzden 1915’te Ermeni olmak, Maraş’ta Alevi olmak, Uludere’de Kürt olmak, Baltimore’da siyah olmak, hepsi aynı duygu.     “Bugün size diyorum ki, dostlarım, şu anın getirdiği güçlüklere ve engellemelere rağmen bir hayalim var benim. Amerikan rüyasına derinden kök salmış bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte Erdoğan’ın kafasındaki başkanlık sistemi…İlk çizik Davutoğlu’na

erdogan (1)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dile getirdiği başkanlık sisteminin ne olduğuna dair tartışma büyük ama sistemin nasıl olacağı konusunda somut bir öneri henüz yok. Milliyet yazarı Güngör Uras, Erdoğan’ın aklındaki başkanlık sistemini ne olacağına dair ipucu verecek bir taslağı hatırlattı. 2013 yılında AKP tarafından Meclis’e sunulan taslakta ne başbakan var ne bakanlar kurulu. KOSKOCA ANAYASA HOCALARINDAN BİR SES… Uras bu taslağın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Başbakan’ın başarması için 2071’e kadar bekleyeceğiz

Süleyman Yaşar

Dün Başbakan Davutoğlu Odalar Birliği Ticaret ve Sanayii Şûrası’nda konuşma yaptı. Bu konuşmasında 12 yılda milli geliri artırdıklarını söyledi. Ve dünya ekonomisinin krizde olduğunu belirtti. Yine dünya ekonomisi krizde olduğu için Türkiye’nin yüzde 2,9 oranında ekonomik büyümesinin iyi olduğunu söyledi. Yani Euro Bölgesi yüzde 0,8 oranında büyürken bizim yüzde 2,9 oranında büyümemizin iyi bir oran olduğunu dile getirdi. Bu arada ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu: Bundan sonra izinsiz sokağa çıkana müsamaha gösterilmeyecek

davutoğlu

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın hayatını kaybettiği rehine operasyonuyla ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Kim olursa olsun ve ne niyetle çıkarsa çıksın sokağa izinsiz şekilde çıkarak ülke güvenliğini tehdit edene karşı müsamaha gösterilmeyecektir. 1 dakika dahi müsamaha gösterilmeyecektir” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’ndaki odasında iki eylemci tarafından rehin alındıktan sonra öldürülen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın cenaze ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Devlet, Cumhuriyet Savcısını koruyamadı, avukatları hedef aldı’

190620132023093984210

Ankara Barosu, İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan soruşturmasına bakan savcı Mehmet Selim Kiraz’ın teröristler tarafından rehin alınması ve öldürülmesi ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan’ın bu menfur olayın hemen akabinde yargının bütünselliğini hiçe sayarak, avukatları dışlayıcı ve hedef gösteren açıklamaları, sorumluları tespit etmek yerine mesleğimiz mensuplarına karşı yürütülen bir algı operasyonudur. Ne yazık ki devlet, görevi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hamzaçebi: ‘Babacan vatana ihanetle suçlanıyor, Başbakan susuyor’

1694504

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’yı ima ederek “Vatana satmak yüksek faizle olur” sözlerini eleştirdi. Erdoğan’ın bu sözüyle Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı da suçladığını belirten Hamzaçebi, “Sayın Davutoğlu Başbakan mı değil mi; ben merak ediyorum. Başbakan Yardımcısı vatana ihanetle suçlanıyor, Davutoğlu susuyor” dedi. Meclis’te basın toplantısı düzenleyen CHP Grup ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kadınlar şiddete karşı yürüdü: İktidar kadın katliamını seyrediyor

RESIMID_15525413

Mersin’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında biraraya gelen kadınlar, son günlerde artan kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için yürüyüş ve miting düzenledi. Yürüyüşe Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da katıldı. Yüksekdağ, başbakan ve cumhurbaşkanının kadınlara hakaret ettiğini, AKP iktidarının kadınların katlini seyrettiğini söyledi. Mersin Kadın Platformu’nun çağrısı üzerine yaklaşık bin kadın, merkez Yenişehir İlçesi’ndeki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’tan Davutoğlu’na ‘Molotof’ yanıtı:’Acizlik’

1684252

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Molotofa karşı halk kendini savunur” açıklamasına sert çıktı. Demirtaş, “Halkı özellikle göstericilere karşı sivil, faşist bir güç halinde harekete geçirme çağrısı Başbakan’ın acizliğinin göstergesidir” dedi. Selahattin Demirtaş, Taksim Hill otel’de düzenlenen, ‘2. Avrupa Sol Partisi Akdeniz Konferansı’na katıldı. Başbakan Davutoğlu’nun, “Kimse Türkiye’deki insanları direnişe çağırmaya kalkmasın, o direnişin ... Devamını Oku »

  • Tweet