Cuma , 1 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: baraj

Etiket Arşivi: baraj

Flaş..Flaş…HDP kendi oyunu kendisi açıkladı..Baluken: ‘Son ankete göre oyumuz…’

60ıdrıs

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken Diyarbakır’da katıldığı etkinlikte partisinin son oy oranını açıkladı.  Baluken, HDP’nin oy oranının barajın 2-3 puan üstüne çıktığını savunarak, “Yaptığımız anketlerde şu anki oyumuz yüzde 12.7 olarak görülüyor. Önümüzdeki günlerde daha da yükselecektir. Cumhurbaşkanı ve AKP hükümeti, seçim anketlerine bakarak rotayı milliyetçi eksene çevirdi” diye konuştu. Devamını Oku »

  • Tweet

Akşener: AKP’deki Kürt kökenli vatandaşlarımızın oyları HDP’ye kaymaya başladı

meral-akşener

MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Meral Akşener, CNN Türk canlı yayınında gündeme dair açıklamalar yaparken HDP’nin seçimde barajı geçebileceğini söyledi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkanlık sistemine geçilemeyeceğini iyi bildiğini söyledi. Seçim gündemine de dair açıklamalarda bulunan Akşener, iktidarın güç kaybettiğini ve Ak Parti’den gelecek oylarla HDP’nin barajı aşma ihtimali olduğunu belirtti. Akşener, “HDP’de barajı aşmaya yönelik bir gayret var. AKP’deki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Herkes bu tahmini konuşuyor..AKP’ye seçmen tokadı..HDP’nin son durumu !

9

Araştırma şirketi Konda’nın patronu Tarhan Erdem “7 Haziran’da AKP’ye ciddi bir ders verilecek” dedi. Erdem bu hale gelinmesini “üç beş kişinin iktidar” endişesine bağladı.   Çarpıcı seçim tahminleriyle tanınan Konda’nın Yönetim Kurulu Başkanı Tarhan Erdem, 7 Haziran’daki seçimler öncesinde Bidebunuizle.com’dan Mehmet Güç’e konuştu. Tarhan Erdem’in seçimle ilgili tahlil ve öngörüleri şöyle: AKP, 2010 yılına kadar başlangıçta söylediğini destekleyen ve onları ... Devamını Oku »

  • Tweet

DİSK’ten HDP’ye sağlam destek:’Baraj altında kalmasına izin veremeyiz’

kani beko disk

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, HDP’nin seçime parti olarak girme kararını değerlendirerek “Kesinlikle barajı aşması gerekiyor. Bu ülkede barış, demokrasi, insan haklarından yana isek, biz HDP’nin baraj altında kalmasına izin veremeyiz. ‘Demokrasi’ dediğimiz şey çoğunluğun azınlığı yönetmesi değil, azınlığın da yönetimlerde söz sahibi olduğu bir sistem olmalıdır” dedi. Beko, “HDP, bir ‘Türkiye partisi’ olduğunu iddia ediyor ise bile, yüksek sesle ... Devamını Oku »

  • Tweet

10 kişinin öldüğü baraj faciasında flaş gelişme

baraj

Adana’nın Kozan İlçesi’ndeki Gökdere Köprü Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin Derivasyon Tüneli’nin kapağının patlaması sonucu 10 işçinin öldüğü olayla ilgili tutuksuz 17 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Sanıkların 7’si beraat ederken 10’u ise önce 5 ile 10 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı, bu cezalar da ’taksirli suç’ olması nedeniyle 45 bin ile 146 bin TL arasında değişen para cezalarına çevrildi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Biz barajın sınırındayız AKP iktidarın sınırında’

Demirtas-HDP

Parlamento muhabirleriyle sohbet toplantısı yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aday listelerini, partisinin kampanyasını ve çözüm sürecine ilişkin görüşlerini paylaştı. Hiç bir parti seçmenini yüzde yüz tatmin edecek bir aday listesi çıkartamaz. Ama en makul listeyi çıkardığımıza inanıyorum. 4 temel kriteri esas aldık. Bir; hem tek tek hem 550 adayımızın tümü HDP profilini temsil etmeli dedik. Bu da çok ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP barajı nasıl geçer..Hangi illerde güçlü, hangi illerde zayıf..Bu yazı çok ses getirir!

hdp-11-şubat-2015-660x330

İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropollerde ve, Güney ve Batı Anadolu’nun büyük illerinde, entegre Kürtlerin HDP’ye oy vermesi, % 10 barajını geçme olasılığını yükseltecektir. Radikal’de yer alan Fuat keyman imzalı analiz şöyle: “AK Parti-HDP rekabeti her geçen gün daha da kızışıyor, sertleşiyor. 7 Haziran seçimleri, büyük ölçüde, “HDP’nin barajı geçer mi?” sorusuna indirgenmiş durumda. Bu soru, önemli olmanın ötesinde, seçim sonrası, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Her şey başkanlığa ipotekli

Murat Belge

“Başkanlık” Tayyip Erdoğan’ın zihnini baştan aşağı kaplamış olan konu. Yaklaşan seçim, artık bildik bir parlamento seçimi olmaktan çıktı: Erdoğan’ın “başkanlık sistemi”ni yapacak olan parlamentonun seçimi haline geldi. Geldi ama, bunu gerçekleştirecek oy oranına erişmek de AKP için gitgide güçleşiyor. Hedef güçleştikçe Erdoğan ölçüsüzleşiyor. Bülent Arınç’ın tepkisine yol açan ve daha çok “Barış Süreci”nin gidişatı üzerinde yoğunlaşan, “Haber vermediler. Bilmiyorum. Gördüğümü ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öcalan’dan HDP’ye: Ne yüzde 10’u…Daha fazlasını…

imrali-heyeti-671

İmralı Heyetinde yer alan Müzakere Heyeti Sözcüsü Sırrı Süreyya Önder, Öcalan ile yaptıkları görüşmeye ilişkin ANF’ye açıklamada bulundu.Önder İmralı’ya sevk edilen yeni mahkumların  Öcalan’la  görüştüğünü aktardı. ‘YÜZDE 10’DAN FAZLA OY HEDEFLENMELİ’ Önder, Öcalan’ın seçime dönük değerlendirmeler de yaptığını bildirerek, “Sayın Öcalan HDP’nin bulunduğu, yürüttüğü çizgiye dair önerilerini paylaştı. ‘Barajın hiçbir engel olmayacağı düşüncesindeyim’ dedi. Demokratik siyasetin halkta geniş karşılık bulacağını ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’li Tekin bombaladı: ‘HDP barajı aşıyor..AKP’nin oyu yüzde…’

gursel (1)

Flash TV’de yayınlanan bir porgramı katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel  7 Haziran seçimlerine ilişkin çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Tekin’in açıklamalarından bir bölüm: “HDP’nin mutlaka parlamentoda olması gerekiyor. Türkiye’nin birliği, dirliği, bütünlüğü için HDP’nin meşru zeminde yani parlamento zemininde siyaset alanında olması lazım. Benim gördüğüm verilere baktığımda HDP barajı aşıyor. Oyu nereden alıyor? Oyu tamamen AKP’den alıyor çok net. Neye ... Devamını Oku »

  • Tweet