Salı , 13 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Ayşenur İslam

Etiket Arşivi: Ayşenur İslam

Son bir yılda 18 bin kadın sığınma evlerine başvurdu

kadın

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam kadın cinayetlerini sağır sultanın bile duyduğundan şikayet ededursun Türkiye’de sadece geçen yıl erkek şiddetinden kaçan 18 bine yakın kadının sığınma evlerine yerleştirildiği açıklandı. Hem de bizzat Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafında. 18 BİN KADINDAN 16 BİNİ ŞİDDETE UĞRADI Ahmet Yukuş’un HaberTürk’te yer alan haberine göre bakanlık verilerine son bir yılda sığınma evlerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sağır sultan olsa bu çığlığı duyardı

şiddeet

Ensar Vakfı’nın düzenlediği ‘Ensar Buluşmaları’ etkinliğinde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, kadın cinayetlerinin gündeme taşınmasından yakındı. Aile içi şiddet nedeniyle Türkiye’de 170, Almanya’da ise 303 kadının öldürüldüğünü söyleyen İslam, “Almanya’daki durumu hiç duymuyoruz ama Türkiye’dekini sağır sultan bile duyuyor” dedi. Bakanın sözlerine kadın kuruluşları ve feministlerden tepki yağdı. Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı Kurucusu İstanbul Barosu Kadın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Aile Bakanı erkek şiddetinin durdurulmasını erkeklere havale etti!

kadına-şiddet

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Ensar Vakfı Ankara Şubesi’nde düzenlenen “Ensar Buluşmaları” programında kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete ilişkin konuştu. Kadın cinayetlerinde Almanya ile Türkiye’yi kıyaslayarak Almanya’da daha fazla cinayet olduğunu ancak duyulmadığını savunan Bakan İslam “Almanya’daki durumu hiç duymuyoruz ama Türkiye’dekini sağır sultan bile duyuyor” dedi. Bakan İslam kadına yönelik şiddet vakalarında kadını bilinçlendirme ve güçlendirme ... Devamını Oku »

  • Tweet