Çarşamba , 4 Şubat 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: alper tas

Etiket Arşivi: alper tas

ÇARE SOSYALİSTLER HDP VE CHP İTTİFAKI

alper-tas

SYRİZA’nın Yunanistan genel seçimlerinden zaferle çıkması Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de solu heyecanlandırdı. ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş ile Avrupa ve Türkiye solunu, Birleşik Haziran Hareketi’nin seçimlerde alacağı pozisyonu, AKP iktidarını geriletmek için CHP’nin üstlenmesi gereken rolü konuştuk. Yunanistan’da SYRİZA’nın seçimleri kazanması Avrupa için ne anlama geliyor? Yeni bir tarihsel dönem anlamına geliyor. Sermayenin hegemonyasında hareket eden bir AB ... Devamını Oku »

  • Tweet

Siyasete bomba düştü..Görüştü ve CHP’ye davet etti !

ALPERVECHP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık iki hafta önce sürpriz bir biçimde ÖDP Eşgenel Başkanı Alper Taş ile makamında  bir araya geldiği öğrenildi. Milliyet’ten Meriç Trafolar’ın haberine göre   yaklaşık bir saat süren görüşmede Taş, bileşeni oldukları Birleşik Haziran Hareketi hakkında Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi. Görüşmede Taş, CHP’nin Cumhuriyeti kuran parti olarak tarihi bir sorumluluğu olduğu, Kürt hareketini de kapsayan bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

ÖDP lideri Taş CHP’ye mi katılıyor…Canlı yayında açıkladı

alper tas

ÖDP Genel Başkanı Alper Taş CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Şirin Payzın ile Ne Oluyor? programına katıldı. Taş, kendisine CHP’den teklif gelip gelmediğine dair açıklamalarda da bulundu. İşte Alper Taş’ın o ifadeleri… Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’yi yenmenin formülünü açıkladı: ‘CHP, HDP…

alper

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş,  Diken’den Can Bursalı’nın  sorularını yanıtladı. Taş’ın açıklamalarından bazı bölümler şöyle: Birleşik Haziran Hareketi’yle başlayalım. Harekete yönelik dışarıdan eleştiriler var. Birleşik Haziran Hareketi’nin Kürt hareketine mesafeli durduğu söyleniyor. Eleştiriler tabii ki olacak. Birleşik Haziran Hareketi’nin eleştirilmesi bizler için önemli elbette. Katkılara, eleştirilere açığız. Tüm bunların yanında BHH’nin kendine ait hedefleri, yaklaşımları ve özgünlüğü var. Mesafeli ... Devamını Oku »

  • Tweet