Pazartesi , 26 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ali ismail korkmaz

Etiket Arşivi: ali ismail korkmaz

Ali İsmail cinayetinde Erdoğan en az polis kadar sorumlu

türmen

C­­HP İzmir Milletvekili ve eski AİHM Yargıcı Rıza Türmen, Türkiye’nin uluslararası hukuka aykırı politikalarını ve olası yaptırımları anlattı. Meclis’teki odasında görüştüğümüz Türmen, haftaiçi görülen Ali İsmail Korkmaz davasına ve Yüce Divan oylamasına da değindi… Batı, son günlerde Türkiye’nin Suriye’ye geçen cihatçıları görmezden geldiğini ve aynı zamanda da mühimmat ve silah yardımında bulunduğunu tartışıyor. Bu tartışmaların uluslararası hukuk nezdinde bir değeri ... Devamını Oku »

  • Tweet

Suçlu ve güçlü

Murat Belge

“Oylama” da oldu ve “yolsuzluk” konusu şimdilik gündemden düştü –Yüce Divan falan olmayacak. Oylamadaki “fire” konusu da önemli tabii, ama onu yarına bırakayım. Bu dört bakanın kendilerine yüklenen suçlamadan, böylece, yargılanmaksızın sıyrılmalarıyla aynı zamanda, onların ve başkalarının konuşmalarını dinleme suçuyla birileri de mahkemeye çıkıyor, yargılanıyor. Günümüzün her şeye kadir deyimiyle, bu “paralel” durumun bir başka “paralel”i de, gözü dönmüş bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ali İsmail davasında delilleri yok ettiren polis suçsuz, yok eden otelci…

ali-ismail-korkmaz

Ali İsmail Korkmaz’ın dövüldüğü sokağa bakan otele ait güvenlik kamerası kayıtlarını, polis Hüseyin Engin’in “Kameraları kapatın, hatta daha önceki saate gel, on dakika öncesine” şeklinde emri üzerine kapatarak, 20 dakikalık görüntü kaybına yol açan otel sahibi Erdoğan Gözseçen’e, “delilleri yok etme” suçlamasıyla dava açıldı. Gözseçen’e delilleri silme talimatını veren polis Engin, aynı anda Ali İsmail Korkmaz’ı darp ettiği iddiasıyla yargılandığı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ali İsmail Korkmaz davasında bomba gibi gelişme !

ALİİSMAİL

Savcı, Ali İsmail Korkmaz davasında verilen kararlara Yargıtay’da itiraz etti. Savcı Mehmet Kalkan, 10 yıl 10 ay hapis cezası alan sanık polis Mevlüt Saldoğan’a ‘kasten adam öldürmekten’ müebbet hapis verilmesini talep etti. SAVCI MÜEBBET İSTEMİŞTİ Ali İsmail Korkmaz davasında savcı, sanık polis Mevlüt Saldoğan hakkında “kasten adam öldürmek” suçlamasıyla müebbet hapis cezası istemişti. Saldoğan ise, ”Bu ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı ‘Gezi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cuma notları

Cengiz Aktar

ÖLÜ ÇOCUKLAR ÜLKESİ   Linç edilirken maruz kaldığı eziyet unutulmasın: http://www.avasinweb.com/nucenaverok.php?HaberID=8578   NEDEN SELEFÎLİK, NEDEN SUFÎLİK DEĞİL Salı soruyla bitirmiştim. Epey cevap geldi. Birisi şu: “Çünkü Sufîlik, dinlerin de ötesine geçebilen bir anlayış, bir akıl ve ruh halidir. Allah’ı aşk olarak tanımlar, seven ve sevilen arasındaki ayrılığı bitirir. Tanrı algısının tüm dinlerin ötesinde olduğunun ayırdına varmıştır. Selefîler ise tam aksine mağduriyet ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ali İsmail Korkmaz yürüyüşüne TOMA’lı müdahale

TOMA

Ankara ve İstanbul’da Ali İsmail Korkmaz kararını protesto için toplanan gruba polis şu anda biber gazı ve TOMA’larla müdahale etti. Korkmaz’ın ölümüyle ilgili Kayseri’de görülen davada verilen karara tepki göstermek amacıyla bir grup Güvenpark’ta toplandı. Burada basın açıklaması yapan grup, daha sonra Ziya Gökalp Caddesi’ne yürümek istedi. Polisin uyarılarına rağmen yürümek isteyen gruptakilere, tazyikli su ve biber gazı ile müdahale ... Devamını Oku »

  • Tweet

Taş atan çocuklara 20 yıl, Ali İsmail’i öldürenlere 4.5 yıl

ali-ismail-korkmaz

Mersin’de 4 farklı sokak eyleminde polislere taş ve molotof atmanın yanı sıra örgüt üyeliği suçlamalarıyla Mersin 2. Çocuk Mahkemesi’nde yargılanan yaşları 18’den küçük 3 sanığa ceza verilmiş sanıklardan S.E.’ye 20 yıl, H.A.’ya 15 yıl, S.D.’ye ise 16 yıl hapis cezası verimişti. Dövülerek öldüren Ali İsmail Korkmaz davasında ise 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan polisler 4.5 yıl sonra aramıza ... Devamını Oku »

  • Tweet

O polisin diğer avukatına Erdoğan ödül vermiş !

BEDER, ÖDÜLÜNÜ BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN ALDI

Ali İsmail Korkmaz’ı öldürmeten dolayı yürekleri sızlatan bir cezaya çarptırılan polis Mevlüt Saldoğan’ın avukatlarından biri daha AKP milletvekili adayı çıktı. Saldoğan’ı savunan avukatlardan Fatih Beder’in de son genel seçimlerde AKP’den Afyonkarahisar milletvekili aday adayı olduğu açığa çıktı. AKP’nin düzenlediği 14’üncü dönem siyaset akademisi eğitimlerinde birinci olan Beder, ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı. KARAYILAN’DA AKP ADAY ADAYI Saldoğan’ın bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ali İsmail’i öldüren polisin avukatı kim çıktı…İnanamayacaksınız

polıssss

10 yıl 10 ay hapis cezası verilen polis memuru Mevlüt Saldoğan’ın avukatı Mutlu Karayılan, müvekkili Saldoğan’ın 4 yıl 2 ay hapis cezası yattıktan sonra denetimli serbestlik kapsamında tahliye olacağını ifade etti. Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre  bugün yapılan karar duruşmasında Ali İsmail Korkmaz davasında kararlar açıklandı. Tutuklu yargılanan polis memuru Mevlüt Saldoğan’a ‘ölüme sebebiyet vermek’ suçundan 13 yıl hapis cezası, ‘geleceğini ... Devamını Oku »

  • Tweet

Son tekme de devletten…Heyet salondan kaçtı, polis silah çekti!

ALİİSMAİL

Eskişehir’deki i Gezi protestoları sırasında üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın linç edilmeye kalkışılmasından 38 gün sonra ölümüyle ilgili dava 7. celsede karara bağlandı.  Heyet saat 11.00’de yerini aldı, ardından derin bir sessizlik çöktü salona. Ankara Numune Hastanesi’nde tedavi gördüğü öne sürülen davanın 1 numaralı sanığı Mevlüt Saldoğan ile bağlantı kuruldu. Sanık Saldoğan da ekrana geldi. Mahkeme Başkanı kısa bir konuşma ... Devamını Oku »

  • Tweet