Salı , 31 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: AKP iktidarı

Etiket Arşivi: AKP iktidarı

Ahmet Altan:’Erdoğan iktidarı sallanıyor..Yıkılacak’

ahmet altan

Hayko Bağdat ve Nazlı Ilıcak’ın sundukları Özgür İfade programına katılan Gazeteci-Yazar Ahmet Altan yine önemli açıklamalarda bulundu. AKP hükümetinin Balyoz darbe planı ile devrilmek istenildiğini hatırlatan Ahmet Altan, hükümet kanadının öncelikle bu darbe hazırlığını yapanların üzerine gittiğini ancak daha sonra bundan vazgeçtiğini belirtti. Bu durumun en önemli sebebinin ise yolsuzluklar olduğunun altını çizen Altan, hükümetin yolsuzluk belgelerinin ortaya çıkmasından sonra ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kılıçdaroğlu: ‘Erdoğan en büyük yalancı, Davutoğlu da en çapsız başbakan’

kilicdaroglu-gezi-parki-eylemcilerini-elestirdi_655585_720_400

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kabataş yalanında ısrar ettiğini” belirterek, “En büyük yalancı kaçak sarayda oturuyor” dedi. Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu’nun da Türkiye’nin gördüğü en çapsız başbakan olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündemindeki konuları ele aldı. Kılıçdaroğlu özetle şöyle konuştu: DENİZ GEZMİŞ 10 Mart 1972 demokrasi tarihi açısından çok önemli bir gün. ... Devamını Oku »

  • Tweet

AB’den ikinci uyarı: İç güvenlik paketinden endişeliyiz

Avrupa Birliği, Türkiye’de sert tartışmalara sebep olan iç güvenlik paketine ilişkin ikinci uyarısını yaptı. AB Komisyonu, iç güvenlik paketinin ürettiği gerilimden endişe ettiğini duyururken, TBMM’de paketle ilgili müzakereler sırasında siyasi partiler arasında yaşananlardan da kaygı duyduğunu açıkladı. AB, AKP iktidarının söz vermesine rağmen paketin hazırlanmasında kendilerine danışılmadığını da ima etti. Bir soru üzerine açıklama yapan Sözcü Maja Kocijancic, AB’nin iç ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘AKP hükümeti Somalıları kandırdı’

chpden_dusurulen_jetle_ilgili_sok_iddia13589281740_h980780

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, AKP iktidarının Soma B Termik Santrali’nin özelleştirmesini erteleyeceğini söylemesine rağmen ihalesini yaparak Somalıları kandırdığını iddia etti. Özel, AKP’nin düne kadar, 2014’teki maden faciasında 301 kurban veren Soma’daki işçilere ve bütün Somalılara yalan söylediğini, özelleştirmeyi erteleyeceklerini söylemelerine rağmen şimdi ihalenin yapıldığını ve AKP’nin gerçek yüzünün ortaya çıktığını ileri sürdü. SOMALI ZOR DURUMDA Soma’nın maden ocağı faciasıyla ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kadro alımındaki istisna, AKP ile daimi oldu

hamzacebi1

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, AKP iktidarının torpil ile devlet kadrolarını tanıdık isim yerleştirmesi iddialarıyla ilgili, “Sözleşmeli personel istisnai bir istihdam şeklidir. Yıllardır bu Türkiye’de vardır. Ancak istisna olmaktan çıkarılıp asli bir istihdama dönüştürülmüştür” dedi.   Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Hamzaçebi, Osmanlı tartışmasıyla ilgili dün Cumhurbaşkanının adeta emir verdiğini ifade etti. “Siz artık Başbakan, hükümet değilsiniz. Bu konular sizin yetki ... Devamını Oku »

  • Tweet