Cuma , 1 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Ak Parti

Etiket Arşivi: Ak Parti

Carek dî Carek dî… Ew welate yê mey… AKP’den Kürtçe seçim şarkısı

akpkurtce

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) 7 Haziran’da yapılacak olan seçimler öncesi hazırladığı seçim şarkılarına ‘Carek Di’ adlı Kürkçe şarkı da ekledi. ‘Carek Di’ adlı Kürtçe şarkının sözleri Aydın Aydın ve Ferzende Kaya’ya, müzik ise Aydın Aydın’a ait. AKP’nin ‘Carek Di’ adlı Kürtçe seçim şarkısı şöyle; Carek dî Carek dî – Bir Daha Bir Daha Tu her hebî ak parti – ... Devamını Oku »

  • Tweet

Danzikyan: ‘Yaşlı Ermeniler hâlâ konuşmaya korkuyor’

0,,18293823_303,00

Cinayete kurban giden Hrant Dink’in kurucusu olduğu Agos Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Yetvart Danzikyan, 1915 olaylarının 100. yılında Türkiye Ermenilerinin beklentilerini DW Türkçe’ye yorumladı.   Birinci Dünya Savaşı’nın sürdüğü 1915 yılında Osmanlı topraklarındaki Ermenilerin sürülmesi kararıyla ortaya çıkan kitlesel kıyım ve katliamların 100. yılı, dünya çapında ‘soykırım’ tartışmasını yeniden alevlendirdi. Önce Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis “Son yüzyılda insanlık ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Dikkat. İtinayla yürütme yapılır’ tişörtü Erdoğan’a hakaret sayılıp dava açıldı

RESIMID_15689516

Osmaniye’de geçen yıl yerel seçim kampanyasında AK Parti mitinginde pankart açan eski uzman çavuş 36 yaşındaki İbrahim Alıcı hakkında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin tüzel kişiliğine hakaretten 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Alıcı, kendisini miting alanındaki minibüste dövdükleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu Başbakanlık korumaları hakkında takipsizlik kararının verilmesinin ardından, hakkında dava açılmasıyla şoke olduğunu belirtirken; ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’li Atalay çok net konuştu: ‘Tek rakibimiz HDP’

200420151313397087476_2

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Sözcüsü Beşir Atalay, 7 Haziran seçimlerinde Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde tek rakiplerinin Halkların Demokratik Partisi (HDH) olduğunu söyledi.     7 Haziran seçimlerine parti olarak girme kararı alan HDP’nin baraj sınırında olduğunu, Doğu, Güneydoğu bölgesinde AK Parti ile HDP’nin büyük bir çekişme içinde olacağını ifade eden Atalay, “HDP bir karar verdi. Parti olarak girdi. İsabetli ... Devamını Oku »

  • Tweet

Son araştırma: MetroPoll, AKP ve HDP’nin oy oranlarını açıkladı

350909

CNN Türk kanalında Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programına konuk olan MetroPoll Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar AKP ve HDP’nin son anketlerine göre bulduğu oy oranlarını açıkladı. Sencar, son yaptıkları araştırmaya göre HDP’nin seçim barajı civarında bir oy oranına sahip olduğunu söyledi. “Bizim son yaptığımız araştırmada HDP’nin oy oranı yüzde 10,4 çıktı” diyen Sencar, “Mart ayı araştırmalarımızda, ilk kez yüzde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gençler kime oy verecek

Yüksel Taşkın

  Bana 7 Haziran genel seçimleriyle ilgili en ilginç konulardan birisi, gençlerin seçimlere katılım ve oy verme davranışında belirgin bir değişim olup olmayacağıdır. Oy vermeye karar veren gençlerin oy verme davranışında da belirgin bir kırılma yaşanması ihtimali, geleceğe dair bir yönelim tespitine imkân verebilir. Gençlerin oy verip vermeyeceği, hangi partilere yönelebilecekleri konusunda bizlere fikir verebilecek araştırmalar mevcut. Konvansiyonel denilen, siyasi ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP lideri Demirtaş: ‘Yüzde 20 de olsa o baraj aşılacak!’

fft107_mf3968513

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim barajı yüzde 20 de olsa yüzde 25 oy alacaklarını belirterek “İlla o baraj yıkılacak. İlla o baraj aşılacak” dedi. Selahattin Demirtaş, Türkiye’de geçmişten bugüne hiçbir iktidarın yüzde 10’luk seçim barajını düşürmekten yana olmadığını belirterek, “AK Parti barajı kaldırmamış olabilir ama ortaya çıkan araştırma sonuçlarını görünce hayıflanıyorlardır, ‘keşke biz barajı yüzde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray çılgına dönecek.. Arınç aynı Gül gibi konuştu: ‘Türk tipi başkanlık olmaz’

arinc_7976

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül gibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın savunduğu “Türk tipi başkanlık sistemine” karşı çıktı. Arınç, “’Ben farklı bir cumhurbaşkanı olacağım’ diyen birisi Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda oturuyor. Yapacağımız işin alaturka olmaması lazım, alafranga olması lazım” dedi. Arınç, dün “Yeni Anayasa Çalışmaları Işığında Demokratik Açılım Süreci ve Başkanlık Sistemi” başlığıyla dün düzenlenen 124’üncü Bab-ı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Havuzun ‘Ahmet Abisi’ de isyanda:’Başkanlık zor’

ahmet_tasgetiren_hizmet_dusmani_degilim13862388630_h1102365

AKP hükümeti yanlısı Star gazetesinin başyazarı Ahmet Taşgetiren, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet arasında çıkan anlaşmazlıkların perde arkasında “Başkanlık sistemi” tartışmalarının da olduğuna ilişkin yorumlara dikkat çekerek, “Şu andaki karma (belki karma karışık hale gelmiş) sistem ciddi sorunlar barındırmasına rağmen, toplum iradesinin henüz buradan başkanlığa-yarı başkanlığa geçişe dönüştüğünü söylemek zordur” dedi. Seçimde Erdoğan’ın hedefindeki başkanlık sisteminin gerçekleşmesinin zor göründüğünü ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gazeteci Gültekin: ‘Havuz medyasında 100 bin TL maaş alan Erdoğancı yazar var’

page_34havuzda-100-bin-lira-maas-alan-erdoganist-yazarlar-var34_933262220

‘Havuz medyası’ olarak adlandırılan iktidara yakın gazete ve televizyonlarda üst düzey yöneticilik yapan Levent Gültekin, “AK Parti’de iki grup var: ‘Erdoğanistler’ ve ‘Tayyipçiler…’ ‘Tayyipçiler, bin 500 lira maaşla çalışan yoksul insanlar… ‘Erdoğanistler’ ise geçimini Erdoğan’ın bahşettiği makamdan, gazetedeki köşelerden sağlayan gazeteciler, siyasetçiler. ‘Erdoğanistlerin birinci görevi Tayyipçiler’e yalan söylemek. Çünkü bu yalanları karşılığında gazetelerde köşe alıyorlar. 100 bin lira maaş alan ... Devamını Oku »

  • Tweet